Oceny czytelników20 Votes
4.6
5.6
Ocena

Inteligo to prekursor bankowości elektronicznej w Polsce. Kiedyś jedyne całkowicie internetowe konto, nie straciło na atrakcyjności. Mając zaplecze w PKO BP zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i dostęp do darmowych bankomatów największego polskiego banku.

Dzięki posiadaniu tego konta kupisz ubezpieczenie w PZU lub pomożesz niepełnosprawnym płacąc kartą debetową Inteligo „Dobro procentuje”. Zyskasz też w promocji bony do Intersportu na 150 zł i 50 zł na zakupy w Showroom.pl.

Konta internetowe najczęściej oferują darmowe usługi. Inteligo niczym nie ustępuje konkurencji – poniżej najważniejsze opłaty.

Opłaty za konto:

 • Otwarcie konta: 0 zł;
 • Prowadzenie konta: 0 zł.

Opłaty za kartę płatniczą:

 • Wydanie karty płatniczej: 0 zł;
 • Opłata miesięczna za kartę debetową: 0 zł jeśli zostaną wykonane transakcje bezgotówkowe na 99,99 zł w ostatnim okresie miesięcznym w innym wypadku 4 zł;
 • Transakcja typu cashback: 1 zł.

Opłaty za przelewy:

 • Opłata za przelewy internetowe: 0 zł;
 • Przelewy wykonywane przez telefon: 4 zł;
 • Przelew zagraniczny SEPA: 8 zł;
 • Przelew SEPA pilny: 20 zł.

Zlecenia stałe i polecenia zapłaty:

 • Ustanowienie polecenia zapłaty: 0 zł;
 • Odwołanie polecenia zapłaty: 3 zł, 0 zł dla kont z średnim miesięcznym saldem od 50 000.

Bankomaty:

 • Wypłaty gotówki: 0 zł – w bankomatach PKO BP oraz BZ WBK;
 • Wypłata gotówki w innych bankomatach: 5 zł (0 zł dla osób korzystających z usługi “Bankomaty bez granic”);
 • Wypłaty gotówki z bankomatów za granicą: 3% min 10 zł (0 zł dla osób korzystających z usługi “Bankomaty bez granic”).

Inne opłaty:

 • Wyciąg papierowy: 10 zł;
 • Przesłanie karty kodów: 0 zł – poczta, 50 zł – przesyłka kurierska;
 • Wysyłanie informacji mailowych: 0 zł.

Jeśli interesuje Cię pełna tabela opłat to znajdziesz ją tutaj.

Reklama baner bank Pekao

Funkcjonalność konta

Założenie konta możliwe jest tylko przez internet. Inteligo nie posiada stacjonarnych oddziałów jedynie część spraw np wpłatę gotówki załatwisz w PKO BP. Konto jest proste w obsłudze a aplikacja mobilna to IKO dobrze znane z PKO BP. Aplikacja jest dobrze oceniana 4,6/5 – jest prosta, przejrzysta i łatwo z niej korzystać. Do konta wydawane są karty Visa lub Mastercard – do wyboru jest kilka opcji. Jedną z nich jest karta „Dobro procentuje”. Karta umożliwia wykonywanie płatności przez internet i telefon, realizację płatności zbliżeniowych do 50 zł i wypłaty gotówki bez prowizji z ponad 4700 bankomatów.

Podczas aktywacji karty możesz wybrać jedną z inicjatyw dobroczynnych, którą będzie wspierał bank. Ty za to nic nie zapłacisz, a korzystanie z karty nie będzie wiązało się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Konto Inteligo możesz założyć jako konto indywidualne, ale też jako konto wspólne i to niekoniecznie z rodziną. Dzięki temu możesz mieć konto ze współlokatorem na wydatki mieszkaniowe lub ze znajomymi założyć konto, które przyda się to np. w podróży. Wspólne wydatki takie jak wynajęcie samochodu możecie finansować ze wspólnego konta i nie martwić się o przechowywanie faktur, żeby rozliczyć się po powrocie.

Dużym plusem jest to, że konto mogą założyć wspólnie więcej niż dwie osoby. Decyzje jaki rodzaj konta chce się otworzyć trzeba podjąć podczas wypełniania wniosku – dostępne jest konto indywidualne oraz konto wspólne.

Czy konto Inteligo jest obsługiwane w oddziałach PKO Banku Polskiego?

Niestety pomimo, że Inteligo należy do PKO BP to możliwości operacji w placówkach PKO BP są praktycznie zerowe. Jedyne operacje jakie można dokonywać to:

 • wpłaty gotówki na rachunki Inteligo,
 • przelewy z rachunków prowadzonych w oddziałach PKO Banku Polskiego na rachunki konta Inteligo,
 • Wypłat gotówkowych za pomocą karty debetowej Inteligo, jeżeli placówka jest wyposażona w terminal POS,
 • Wypłat gotówkowych w bankomatach.

Jeśli chcesz korzystac z dobrodziejstw placówek PKO BP to raczej rozważ założenie konta za zero PKO BP.

Największe atuty tego konta:

 • Darmowe prowadzenie konta;
 • Brak opłat za wydanie karty;
 • Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów PKO BP oraz BZ WBK;
 • Konto można założyć jako wspólne z dowolną osobą również niespokrewnioną;
 • Możliwość uzyskania debetu na koncie przez internet bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że na koncie Inteligo została zaksięgowana jedna wpłata;
 • Możliwość powiązania konta z rachunkiem maklerskim Domu Maklerskiego PKO BP.

Dodatkowe korzyści:

Karta debetowa Inteligo Visa payWave „Dobro procentuje” – Podczas aktywacji dokonujesz wyboru jednej z czterech akcji charytatywnych. Inteligo przeznaczy część bankowych dochodów naliczonych od Twoich transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą na wybrany przez Ciebie cel. Nie zapłacisz więcej, a jednocześnie pomożesz innym;

Sport za zero z Inteligo – aby wziąć udział w promocji złóż wniosek o otwarcie Konta Inteligo wraz z kartą Mastercard. Do 14.09.2017 zapłać kartą, wyraź odpowiednią zgodę marketingową i zarejestruj się na www.inteligo.pl/Intersportza0. Po spełnieniu warunków otrzymasz 3 bony do sklepów Intersport o łącznej wartości 150 zł. Bank co jakiś czas zmienia promocje więc po tej promocji zapewne ukarze się nowa.

50 zł rabatu na Showroom.pl przy płatności BLIKIEM – zrób zakupy na showroom.pl. Płacąc BLIKIEM z aplikacji IKO możesz skorzystać z rabatu 50 zł;

cHCE płacić IKO – Bonus 20 zł za płatność telefonem z IKO – żeby dostać zwrot 20 zł należy dokonać płatności zbliżeniowej telefonem z aktywną aplikacją IKO o wartości min. 50 zł. Ważne żebyś przed skorzystaniem z promocji wyraził zgodę na przesyłanie informacji marketingowych;

Program poleceń “Mam Inteligo” – dostaniesz 50 zł za polecenie konta, jeśli osoba której je poleciłeś założy konto.

Wady konta:

 • Karta jest darmowa, jeśli wykonasz transakcji za min. 100 zł;
 • Brak oddziałów;
 • Uboga oferta kredytowa;
 • Słabo oprocentowane lokaty i konta oszczędnościowe.

Opinia Rekina o koncie Inteligo:

Inteligo to zaufana marka. Od lat obecna na polskim rynku. Konto jest całkiem atrakcyjne, jeżeli ktoś potrzebuje zwykłego, niczym nie wyróżniającego się konta. Jest proste i praktyczne, bez fajerwerków. Z konta możesz korzystać bez żadnych opłat, a karta będzie bezpłatna jeśli wydasz nią 100 zł. Jednak i tu znajdziesz promocje i to całkiem niezłe, bo możesz dostać 220 zł. Showroom.pl z którym współpracuje Inteligo często ma atrakcyjne promocje, a dodatkowa zniżka 50 zł umili zakupy. Na pewno jest to rachunek dla zwolenników obsługi internetowej, niechodzących do oddziałów.

Bank internetowy powinien zadbać o kontakt z klientem na infolinii. Nie da się ukryć, że tutaj Inteligo ma fatalną opinię. Długi czas oczekiwanie na połączenie z konsultantem psuje pierwsze wrażenie. Jeśli szukasz prostego, taniego konta to wybierz Inteligo. To rachunek o jasnych zasadach – darmowe prowadzenie konta i bezpłatną karta dla aktywnie korzystający z niej powoduje, że może być całkiem interesujące. Szczególnie, jeśli będziesz unikać wypłat z bankomatów innych banków, a nie będzie to trudne przy 4 700 bezpłatnych bankomatach PKO BP i BZ WBK.

Załóż Inteligo

Jeśli jednak masz bardziej zaawansowane wymagania, sprawdź mój ranking najlepszych kont.

Zachęcam do komentowania i dzielenia się plusami i minusami konta. Ważne aby były to komentarze rzeczowe, bo tylko takie mogą pomóc innym. Jeśli spodobała Ci się moja analiza konta i pomogła Ci – udostępnij ją proszę w mediach społecznościowych.

Konto Inteligo
Podsumowanie
Inteligo to całkowicie internetowe darmowe konto. Raczej dla mało wymagających klientów. Inteligo posiada wszystkie najnowsze metody płatności oprócz Android Pay. Wielką wadą Inteligo jest brak fizycznych oddziałów - nie można np. wypłacać gotówki w PKO BP. Warunki darmowości: 4 zł/mies za kartę nie naliczane, jeśli zapłacisz kartą na min. 100 zł
Funkcjonalność
6.9
Opłaty
6
Dodatkowe korzyści
4
Oceny czytelników20 Votes
4.6
Zalety
Śmiesznie niskie warunki darmowości karty płatniczej
Nowoczesne płatności BLIK/HCE
Dobry panel klienta
Darmowe 4700 bankomatów PKO BP i BZ WBK
Darmowe wpłaty gotówki w oddziale PKO BP
Bony rabatowe do znanych sklepów (wartość ok 200 zł)
Bonus 20 zł za płatność przez aplikację na smartfon iPKO
Możliwość założenia konta wspólnego z osobą niespokrewnioną
Preferencyjne warunki w opłatach dla korzystających z 500+ i Karty Dużej Rodziny
Wady
Brak oddziałów np. nie można wypłacić gotówki w placówce PKO BP
Słaba obsługa na infolinii
Żenująca oferta dla oszczędzających
Dyskryminacja w opłatach dla osób samotnych
Uboga oferta kredytowa
5.6
Ocena