6.7
Ocena

Konto Pekao Eurokonto walutowe otworzysz za darmo, a jego prowadzenie jest darmowe dla wszystkich posiadaczy Konta Przekorzystnego. Otrzymasz jedną kartę do rachunków walutowych w kraju i w internecie!

Jeżeli otrzymujesz wynagrodzenie w obcej walucie lub podróżujesz, załóż konto walutowe i prowadź swoje finanse w wygodnej dla siebie walucie.

Możesz założyć konto całkowicie online przez selfie czyli przez biometrię oraz dostaniesz kartę wielowalutową.

Dla kogo jest to konto walutowe?

Eurokonto Walutowe Pekao z kartą wielowalutową sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, którym zależy na płatności kartą w podstawowych walutach bez wykonywania przewalutowania. Pekao konto walutowe może być założone w euro, funtach, dolarach i frankach szwajcarskich.

Reklama baner bank Pekao

Otwierając konto w Pekao możesz posługiwać się kartą debetową Mastercard Debit FX i aplikacją PeoPay. Karta Mastercard Debit FX jest kartą wielowalutową, więc wygodnie skorzystasz z niej w kraju i za granicą.

Opłaty za Eurokonto:

 • Prowadzenie konta walutowego: 0 zł (posiadacz Konta Przekorzystnego)
 • Usługa Wymiana Walut w Pekao24: 0 zł
 • Do -30% zniżki u partnerów programu Galeria Rabatów: przy płatnościach kartą Pekao, aplikacją PeoPay lub przelewem z bankowości internetowej Pekao24
 • Otwarcie konta: 0 zł dla wszystkich wariantów konta

Waluty:

 • Złotówki PLN,
 • Euro EUR
 • Dolary amerykańskie USD,
 • Funty szterlingi GBP,
 • Franki szwajcarskie CHF.

Opłaty za kartę MasterCard Debit FX:

 • Wydanie karty płatniczej: 0 zł
 • Użytkowanie karty: 3 zł lub 0 zł
 • Zwolnienie z opłaty za kartę: wiek poniżej 26 lat
  lub miesięczne wpływy min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay

Opłaty za przelewy:

Przelewy krajowe zewnętrzne w złotówkach, realizowane przez internet płatne są odpowiednio 0,20 USD/0,10 EUR/0,20 CHF/0,10 GBP – zbiorczo za każdy miesiąc. Krajowe przelewy walutowe są również płatne w takich samych stawkach jak wyżej realizowane w oddziałach bankowych.

 • Przelew walutowy europejski SEPA: 9,9 zł
 • Przelew walutowy zagraniczny SWIFT: 0,5%, min. 30 zł, maks. 250 zł
 • Koszt przyjęcia przelewu walutowego: 0,1%, min. 10 zł, maks. 100 zł

Wypłaty z bankomatów za granicą:

Poniżej 26 lat:

 • 0 zł – wszystkie bankomaty w Polsce

Powyżej 26 lat:

 • 0 zł – tylko Pekao SA
 • 0 zł – wszystkie bankomaty za granicą (warunek: miesięczne wpływy w wysokości min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay) w innym przypadku 2 proc. kwoty wypłaty min. 1,5 EUR/1,5 USD/1,5CHF/1GBP

Konto oszczędnościowe:

 • w euro EUR: 0,1%
 • w funtach GBP: 0,1%
 • w dolarach USD: 0,1%

Pozostałe opłaty znajdziesz tutaj – w pełnej tabeli opłat i prowizji.

Wielowalutowa karta Mastercard Debit FX

Obsługa karty MasterCard Debit FX to koszt 3 zł, jednak można być z niej zwolnionym spełniając warunek aktywności (miesięczne wpływy min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay w miesiącu).

karta debetowa PekaoOgromną zaletą jest posiadanie jednej karty do konta złotowego i wielowalutowego, ta karta Mastercard Debit FX to zapewnia. Zapłacisz nią w kraju i w internecie, a co najlepsze bez przewalutowania, jeżeli  masz zapewnione środki na koncie prowadzonym w walucie płatności i konto jest przypisane do karty wielowalutowej. Płatności możesz dokonywać w złotówkach, euro, funtach, dolarach i frankach szwajcarskich.

Co ważne wypłaty z bankomatów za granicą gdzie obowiązuje jedna z powyższych walut również są bez przewalutowania. To duża oszczędność, ponieważ na samym kursie walutowym EUR oszczędzasz około 25 groszy oraz nie ponosisz prowizji za przewalutowanie.

Możesz mieć darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów za granicą i przy spełnieniu warunków aktywności: masz mniej niż 26 lat lub osiągniesz miesięczne wpływy w wysokości min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez aplikację PeoPay.

Możesz też wybrać jak będzie wyglądała twoja karta – do wyboru masz 70 wzorów.

Karta Visa w danej walucie

Do kont w euro i dolarach możesz zamówić oddzielne karty Visa w danej walucie (Visa EUR, Visa USD). Płacenie bez przewalutowania jest możliwe w walutach EUR, USD, GBP i CHF po podłączeniu karty wielowalutowej do rachunku w danej walucie w Pekao i zapewnieniu na nim odpowiednich środków.

Jak to zronić? Gdy już otworzysz Konto Przekorzystne w PLN oraz co najmniej jeden rachunek walutowy (EUR, USD, GBP lub CHF), otrzymasz kartę, która obsługuje te dwa rachunki w PLN i np. w EUR. W Pekao24 lub aplikacji PeoPay łatwo kupisz walutę dzięki usłudze Wymiana Walut, a środki dostaniesz od razu na konto walutowe. Możesz od razu płacić w wielu walutach jedną kartą.

Bank przelicza waluty na karcie wielowalutowej po kursie średnim Mastercard, który jest dużo korzystniejszy niż standardowy oficjalny kurs walutowy kwotowany przez banki. Przykładowo spread EUR/PLN wynosi zazwyczaj ok. 3 grosze, a standardowy kurs w bankach co najmniej kilkukrotnie więcej.

Rozliczanie transakcji kartami Visa i Mastercard w Pekao

Przewalutowanie odbywa się z waluty transakcji na dolary, a następnie na złote według tabeli kursowej Visy/Mastercarda.
Rozliczanie dotyczy transakcji bezgotówkowych realizowanych kartą w polskich złotych.

Atuty konta w Pekao:

 • Karta wielowalutowa bez opłat za przewalutowanie.
 • Konto bez opłat dla studentów i wszystkich, którzy zapewnią wpływy konto min. 500 zł oraz wykonują przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową Pekao lub aplikacją mobilną PeoPay.
 • Konto zakładane online biometrycznie za pomocą zdjęcia selfie.
 • Darmowe konta walutowe.
 • Brak prowizji przy wypłatach z bankomatów w walucie lokalnej kraju (PLN, USD, EUR, GBP i CHF).
 • Bezpłatna autoryzacja transakcji przez aplikację mobilną.
 • Zniżki w Galerii Rabatów.

Dodatkowe korzyści konta:

Z kontem Przekorzystnym zyskasz nie tylko możliwość pomnożenia swoich środków na koncie oszczędnościowym. Dodatkowo Pekao oferuje ci produkty bonusowe:

Galeria Rabatów – czyli zniżki do tysięcy sklepów w tym Telepizzy, Booking. com. Każdy znajdzie tam coś ciekawego dla siebie wystarczy płacić kartą lub skorzystać z kodu rabatowego.

Tu możesz założyć Przekorzystne:

Wady Eurokonta walutowego:

 • Użytkowanie karty będzie płatne 3 zł jeśli nie zapewnisz wpływów i nie wykonasz transakcji.
 • SMS autoryzacyjny (powiadomienie, wysłanie kodu do zaakceptowania zlecenia w Pekao24) 0,20 zł.
 • Uzyskanie PIN-u do karty płatniczej oraz jej aktywacja może być kłopotliwe – wymaga dwóch aplikacji mobilnych Pekao token i Peopay, ustawiania paru pinów, podawania numeru klienta, przepisywania kodu z Peako token do Peopay.
 • Aplikacja mobilna wymaga dostępu do wszystkich danych na telefonie, nawet zdjęć. Do tego wymaga aż 153 MB wolnego miejsca przy instalacji.
 • Aplikacja Pekao token każe nam wpisywać PIN za każdym razem i potwierdzać flagę Państwa, które to pokazało nam się przy pierwszej instalacji konta – kolejny PIN i flaga, które trzeba pamiętać ponieważ do aplikacji Peopay i karty płatniczej są inne PINy. Rozwiązanie dla osób, które są bardzo cierpliwe i mają dużo czasu, czyli nie dla mnie.
 • Zamknąć konto można w zasadzie tylko w oddziale, gdzie trzeba zostawić kartę.

Opinia Rekina o koncie Pekao:

Otwierając konto w Pekao możesz posługiwać się kartą debetową Mastercard Debit FX i aplikacją Peopay. Karta Mastercard Debit FX jest kartą wielowalutową, więc wygodnie skorzystasz z niej w kraju i za granicą. Zakładanie konta przez biometrię oraz karta wielowalutowa to świetne przykłady nowoczesności jakie wprowadza Pekao.

Eurokonto walutowe otworzysz za darmo, a jego prowadzenie jest darmowe, jeśli spełnimy niewielkie wymagania, a dodatkowo zyskujemy możliwość korzystania z konta oszczędnościowego i jednej karty do rachunku w złotych i rachunków walutowych.

Najkorzystniej prezentuje się konto dla osób do 26 lat, gdzie samo konto, karta wielowalutowa, a także przelewy zatwierdzane tokenem mobilnym są bezwarunkowo darmowe. Funkcjonalności są dokładnie te same co dla osób powyżej 26 lat.

Największy minus tego konta to konieczność pamiętania paru PIN-ów, flag państwa, numeru klienta i innych. Ustalanie pinu do karty płatniczej wymaga instalowania dwóch aplikacji na telefonie – Pekao token i Peaopay. Jest to niewygodne i czasochłonne za co obniżyłem ocenę funkcjonalności konta. Pekao ma dużo do poprawy w tym zakresie.

Jak najwygodniej założyć Eurokonto walutowe?

Wypełnij ten wniosek przez internet i załóż konto całkowicie online przez biomterię (selfie czyli zdjęcie twojej twarzy), a możesz otrzymać nawet bonus 200 zł.

Usiądź wygodnie przed komputerem, przygotuj dowód osobisty oraz smartfon lub kamerkę internetową, żeby zrobić sobie zdjęcie, a w 15 minut będziesz miał otwarte konto! Karta płatnicza przychodzi zazwyczaj bardzo szybko – w parę dni roboczych.

Zachęcam do komentowania i dzielenia się plusami i minusami tego konta. Jestem ciekawy twojej opinii. Czy też dostrzegasz pozytywne zmiany w banku?

Eurokonto Pekao
Podsumowanie
Konto Pekao może być komfortowym kontem dla osób, które zapewnią na nie odpowiednie wpływy i będą wykonywać transakcje kartą. Karta wielowalutowa należy do największych plusów konta. Konto studenckie jest bezwarunkowo darmowe. Warunki darmowości: 9 zł jeśli brak wpływu na konto 500 zł z innego banku i brak przynajmniej 1 płatności kartą lub telefonem. Waluty: złoty – PLN, euro – EUR, dolar amerykański – USD, funt szterling – GBP, frank szwajcarski – CHF.
Kurs przewalutowania: Mastercard (przykład 1 euro - koszt 2 grosze);
Visa w euro i dolarach: płacenie bez przewalutowania w EUR, USD, GBP i CHF.
Opłata za utrzymanie konta: 0,99 EUR / 1,10 USD / 0,68 GBP / 1,39 CHF - osobno dla każdego posiadanego konta (0 zł dla posiadaczy Konta Przekorzystnego)
Opłata za kartę: 3 zł (0 zł przy zapewnieniu wpływów min. 500 zł /mies. na Konto Przekorzystne oraz dokonaniu min. jednej transakcji kartą lub PeoPay)
Funkcjonalność
7.5
Opłaty
5.6
Dodatkowe korzyści
7
Zalety
Karta wielowalutowa w 5 walutach
Darmowa karta wielowalutowa przy spełnieniu warunków aktywności
Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą w USD, EUR, GBP i CHF
Konto zakładane 100% online na selfie
Bonusy dla nowych klientów
Wady
Użytkowanie karty płatne 3 zł jeśli nie spełnisz warunków
Autoryzacja SMS przelewu internetowego 0,20 zł /szt. (0 zł przez Peopay i Pekao token)
Uciążliwe metody logowania w 3 różnych aplikacjach Peopay, Pekao Token i Pekao24
Aplikacja Peopay wymaga dostępu do wszystkich danych na telefonie, nawet zdjęć
Uzyskanie PIN-u do karty płatniczej wygodne tylko przez Peopay
6.7
Ocena