7
Ocena

eKonto walutowe w mBanku to nowoczesny rachunek, który może być prowadzony w 11 walutach. Do konta w EUR, USD i GBP można otrzymać kartę debetową z dość niską opłatą roczną, a wszystkim zarządzamy przez internet lub aplikację mobilną. mBank udostępnia także usługę wielowalutową, dzięki której można płacić za granicą kartą do konta w złotych bez dodatkowych kosztów.

mBank to pierwszy bank, który stworzył prawdziwie wirtualną obsługę klienta. Czy warto założyć eKonto walutowe w mBanku? Ile kosztują przelewy zagraniczne i czy kursy walut są korzystne?

Dla kogo jest konto walutowe w mBanku?

Konto dobrze sprawdzi się w przypadku osób, które otrzymują świadczenia z zagranicy, zwłaszcza wypłatę. W związku z brakiem opłat w prowadzeniu konta oraz dość niską opłatą za kartę, konto świetnie nadaje się do spłaty zobowiązań czy dysponowania pieniędzmi w innej walucie.

Waluty

Reklama baner bank Pekao
 • złoty – PLN,
 • euro – EUR,
 • dolar amerykański – USD,
 • funt brytyjski – GBP,
 • frank szwajcarski – CHF,
 • jen japoński – JPY,
 • korona norweska – NOK,
 • korona szwedzka – SEK,
 • korona czeska – CZK,
 • korona duńska – DKK,
 • forint węgierski – HUF,
 • kuna chorwacka – HRK.

Spread wynosi 5,25%, co jest stawką średnio korzystną przyjmując, że bank jest komercyjny. Istnieje jednak konieczność założenia konta osobistego w mBanku – rachunek dostępny jest tylko dla klientów banku.

Opłaty

 • Prowadzenie konta: 0 zł
 • Przelew walutowy europejski SEPA: 5 zł
 • Przelew walutowy zagraniczny SWIFT 0,35%, min. 25 zł, max. 200 zł
 • Koszt przyjęcia przelewu walutowego: 0 zł

Karty płatnicze VISA Classic w EUR, GBP i USD

 • Wydanie karty: 30 zł
 • Użytkowanie karty: 30 zł na rok
 • Zwolnienie z opłaty za kartę: od 0 do 7 zł – karta debetowa do konta w PLN z usługą wielowalutową (warunek uniknięcia opłaty zależy od posiadanego konta osobistego).

Bankomaty

 • Wypłaty z bankomatów za granicą: 0 zł
 • Darmowe wypłaty z bankomatów za granicą

Otwarcie i prowadzenie konta są zupełnie bezpłatne w ramach oferty.

Przelewy

Żadna opłata nie jest pobierana za przelewy wewnętrzne (w ramach mbanku) krajowe w walucie, dokonywane przez internet – przelewy zewnętrzne są już płatne; opłata wynosi ok. 0,35% kwoty, przy czym stawka ta musi mieścić się w przedziale 20-200 zł. Naliczany jest również ryczałt opłaty telekomunikacyjnej w wysokości 5 zł. Tak samo wygląda opłata za przelew zagraniczny.

Przelewy europejskie SEPA płatne są 5 zł, jednak już odbiór przelewów, czyli przelewy przychodzące, nie generuje żadnych dodatkowych kosztów.

Wypłaty gotówki

 • Wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach kosztują 9 zł za każdą transakcję.

Opłata za kartę

Do konta można sobie wyrobić kartę debetową rozliczaną w danej walucie , unikając w ten sposób kosztowego przewalutowania. Możemy zamówić kartę Visa Classic w walucie EUR, GBP i USD. Wydanie karty jest płatne jednorazowo 30 zł, co stanowi również opłatę za pierwszy rok korzystania z niej, a każdy kolejny jest płatny w tej samej wysokości.

Wypłaty z bankomatów

Wypłaty w Polsce to stała opłata 5 zł. Wypłaty z bankomatów zagranicznych są bezpłatne, jeśli wypłaca się walutę, w której prowadzony jest rachunek. W innym przypadku należy ponieść koszt przewalutowania w wysokości 3% transakcji.

Oprocentowanie konta

Konta walutowe mBanku nie są oprocentowane, ale jest możliwość założenia lokaty walutowej dla GBP, USD i EUR) i skorzystania z oprocentowania 0,8% nominalnie w skali roku.

Dodatkowe funkcjonalności

Istnieje możliwość ubezpieczenia karty – szczególnie przydatna np. w razie wyjazdów czy pobytu zagranicą. Taka dodatkowa opcja płatna jest co miesiąc 3 zł.

Zalety i wady

Największą zaletą rachunku są darmowe wypłaty z bankomatów za granicą. doskonała opcja dla osób mieszkających tymczasowo zagranicą, chcących mieć dostęp do swoich środków w konkretnej walucie. Oczywiście mowa tutaj o wypłatach gotówki z bankomatu w danej walucie rozliczeniowej konta.

W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, mBank, pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości
3% wartości transakcji (np. gdy z konta walutowego w euro chcemy wypłacić funty).

Konto walutowe eMax w Euro i Funtach jest oprocentowane – co przy wyższych kwotach daje szansę dodatkowego zarobku na środkach spoczywających na koncie.

Jeśli chodzi o minusy, w oczy rzucają się niektóre opłaty, które są stosunkowo wysokie (opłata za kartę, wypłata euro, funtów czy dolarów w oddziale mbanku to koszt 9 zł).
Irytująca może być konieczność posiadania konta osobistego np. eKonta – szczególnie niewygodna dla osób, które mają już konto w innym banku i nie chcą zyskiwać kolejnego, które trzeba utrzymywać.

Tu możesz założyć eKonto walutowe:

Dodatkowe funkcjonalności eKonta walutowego

Warto pamiętać, że rachunek walutowy w mBanku umożliwia swoim posiadaczom korzystanie także z innych, interesujących usług i produktów:

 • lokaty walutowe – tego typu depozyty założysz w EUR (oprocentowanie 0,1%), USD (oprocentowanie do 0,8%) oraz GBP (oprocentowanie do 0,6%). Po zakończeniu lokaty środki wrócą na Twoje konto walutowe.
 • usługa wielowalutowa – możliwość podłączenia kont walutowych do karty wydanej do rachunku w polskich złotych (np. eKonta osobistego) i płatności kartą bez dodatkowych przewalutowań. Usługa dostępna jest w EUR, USD, GBP, CHF, JPY, NOK, SEK, CZK, DKK, HUF i HRK.
 • mNawigacja Finansowa – narzędzie służące do zarządzania wydatkami i domowym budżetem.
 • aplikacja mobilna – nowoczesna i nagradzana w rankingach aplikacja na urządzenia mobilne, dzięki której szybko sprawdzisz stan konta.

Opinia Rekina o eKoncie:

Rachunek walutowy w mBanku to interesująca oferta na rynku depozytów w obcej walucie. Konto jest prowadzone bezpłatnie. Istotna jest także możliwość zamówienia karty debetowej w EUR, USD lub GBP ze stosunkowo niską opłatą roczną oraz bezpłatnymi wypłatami gotówki za granicą bądź uruchomienie usługi wielowalutowej dla karty wydanej do eKonta w polskich złotych. eKonto walutowe w mBanku może okazać się korzystne nie tylko dla osób, które otrzymują wynagrodzenie w euro czy funtach, ale także dla tych klientów, którzy często wyjeżdżają za granicę i płacą kartą debetową czy też posiadają w banku kredyt walutowy. Jeśli poszukujesz konta walutowego, eKonto walutowe w mBanku może okazać się naprawdę korzystnym rozwiązaniem.

Jak najwygodniej założyć eKonto walutowe?

Wypełnij ten wniosek przez internet i załóż konto całkowicie online.

Zachęcam do komentowania i dzielenia się plusami i minusami tego konta. Jestem ciekawy twojej opinii. Jakie są twoje opinie o koncie walutowym mbanku? Konto w Euro – opłaca się go założyć?

eKonto walutowe w mBanku
Podsumowanie
Rachunek walutowy w mBanku to interesująca oferta na rynku depozytów w obcej walucie. Konto jest prowadzone bezpłatnie. Istotna jest także możliwość zamówienia karty debetowej w EUR, USD lub GBP ze stosunkowo niską opłatą roczną oraz bezpłatnymi wypłatami gotówki za granicą bądź uruchomienie usługi wielowalutowej dla karty wydanej do eKonta w polskich złotych. Waluty: złoty – PLN, euro – EUR, dolar amerykański – USD, funt brytyjski – GBP, frank szwajcarski – CHF, jen japoński – JPY, korona norweska – NOK, korona szwedzka – SEK, korona czeska – CZK, korona duńska – DKK, forint węgierski – HUF, kuna chorwacka – HRK.
Kurs przewalutowania: Visa ok. 0,3% EUR/PLN lub
Mastercard: a) Transakcje w euro: przewalutowanie według kursu banku. b) Transakcje w innej walucie niż euro: pierwsze przewalutowanie (z kwoty transakcji na euro) wg Mastercarda. Kolejne (z euro na złote) wg kursu banku.
Opłata za prowadzenie: 0 zł
Opłata za użytkowanie: 7 zł miesięcznie (0 zł, jeśli wykonasz min. 1 transakcję w miesiącu)
Funkcjonalność
7.5
Opłaty
7.5
Dodatkowe korzyści
6
Zalety
Możliwość otwarcia konta w jednej z aż 11 walut
Usługa wielowalutowa
Możliwość ubezpieczenia karty
Lokata walutowa dla GBP, USD i EUR z oprocentowaniem 0,8%
Wady
Wysoka opłata za wydanie karty
7
Ocena