Parę projektów inwestycyjnych zabezpieczonych na nieruchomościach na platformie Bulkestate poniosło porażkę i inwestorzy nie zostali spłaceni. W zależności od projektu sytuacja wygląda lepiej lub gorzej. Część deweloperów przedłużyła okres spłaty pożyczek inwestorom, niektórzy natomiast ogłosili niewypłacalność.

Inwestorzy, którzy inwestowali w projekty zabezpieczone na nieruchomości z LTV 60% mogli oczekiwać, że nieruchomość można bez problemu sprzedać i relatywnie szybko odzyskać środki. Problem w tym, że wiele projektów miała LTV podany lub liczony jako FLTV czy Future LTV (przyjmując wartość nieruchomości po przebudowie i adaptacji), a wskaźniki były zaniżone w niektórych przypadkach.

Bulkestate wysłał więc ankiety do inwestorów. Ci postanowili o kontynuowaniu projektów zamiast natychmiastowej sprzedaży ze stratą. Zapytaliśmy Bulkestate co z opóźnionymi projektami m.in. Dzirnavu Street III ponieważ od czasu głosowania w Marcu 2022 Bulkestete nie wydał żadnej oficjalnej informacji na platformie. Poniżej odpowiedź Bulkestate:

Aby przeczytać cały artykuł

Reklama baner bank Pekao

Ta wartościowa treść jest dostępna wyłącznie dla członków VIP.

Zobacz opcje członkostwa