Aktualizacja 2017: Zobacz 4 banki, w których warto trzymać oszczędności.

Prezentuję 6 banków, w których warto zakładać lokaty bankowe w 2016 roku. Te banki oferują i oferować będą najwyżej oprocentowane lokaty bankowe. Są to głównie mniejsze banki, które mają trudniejszy niż duże banki dostęp do taniego kapitału. Dzięki temu oferują wyższe oprocentowanie depozytów.

Jeśli czytasz mojego bloga wiesz, że lubię lokaty bankowe. Jest parę głównych powodów dlaczego preferuję lokaty bankowe:

  • nie wymagają wysiłku i czasu
  • nie wymagają wielkiej wiedzy
  • zysk bez ryzyka (gwarancje BFG do 100 tys euro)
  • zysk netto w 2016 zakładam na poziomie 2,5-2,8% (po uwzględnieniu inflacji i podatku belki)
  • moje oszczędności pracują na mnie średnio 360 dni w roku

Lokaty bankowe obok obligacji skarbu państwa są najbezpieczniejszą formą inwestycji. Do 100 tys. euro nasze środki są gwarantowane przez BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny). Nigdy nie przechowuje więcej niż 100 tys. euro w jednym banku. Dzięki temu ryzyko utraty środków w przypadku bankructwa banku jest marginalne. Jedynym ryzykiem jest kondycja BFG, która została poważnie nadszarpnięta przez bankructwa wielu SKOKów i banków w 2015 roku m.in Skok Wołomin czy SK Bank. Warto subskrybować mojego bloga aby w razie ewentualnych zawirowań wiedzieć o tym jako pierwszy. Tak było w przypadku upadku SK Banku, gdzie wielu czytelników w porę wycofała swoje środki o czym przeczytasz tutaj.

[FM_form id=”1″]

Strategia lokatowa RF 2016

Nie deponuję swoich pieniędzy w bankach, które mają lub mogą mieć problemy finansowe. Dlatego nie zobaczysz w moim zestawieniu instytucji finansowych o wątpliwej sytuacji finansowej.

W tym roku 90% swoich oszczędności ulokuje właśnie na lokatach bankowych. 5% zainwestuję w moje projekty biznesowe. Kolejne 5% przeznaczę na inwestycje alternatywne, o których będę pisał na blogu, na przełomie lutego i marca 2016. W porównaniu do zeszłego roku wszystkie wolne środki zarobione w 2016 roku przeznaczę na inwestycje w rozwój moich biznesów oraz inwestycje alternatywne.

W porównaniu do zeszłego roku z rankingu wypadł z niego SK Bank oraz Meritum Bank, który połączył się z Alior bankiem. Na ich miejsce wskoczył Getin Bank oraz BGŻ Optima. Największą nowością są promocyjne lokaty, które możesz znaleźć na moim blogu. W rankingu promocyjnych lokat znajdziesz najwyżej oprocentowane lokaty bez konieczności zakładania konta ROR czy zakupu innych usług bankowych. Sprawdź mój ranking lokat bankowych bez konta.

W większości banków trzeba mieć jednak konto bankowe. W większości poniższych banków są czasowe promocje na darmowe konto. Warto sprawdzać ranking całkowicie darmowych kont ROR na moim blogu. Ja posiadam już konta prawie w każdym z poniższych banków co pozwala mi to szybko dokonywać transferów moich oszczędności pomiędzy kontami. Środki transferuję tam gdzie akurat mogę zarobić najwięcej w danym momencie. Jeśli masz oszczędności powyżej 100 000 zł zobaczysz także, że obsługa banków będzie do Ciebie dzwonić i oferować lepsze lokaty niż w standardowej ofercie. Szafując banki tym, iż wycofasz środki z danego banku zarobisz jeszcze więcej.

Oto banki, w których warto zakładać lokaty bankowe w 2016 roku:

Banki najwyżej oprocentowane lokaty

Moja strategia lokatowa 2016 obejmuje promocyjne lokaty oraz 6 banków.

Dla subskrybentów Rekina Finansów przesyłam powiadomienie e-mail o moim zdaniem o najatrakcyjniejszych promocyjnych lokatach bankowych – raz do roku jeśli rzeczywiście pojawia się jakaś super nowość.

Jeśli masz jakieś sugestie zostaw proszę komentarz. Twoje zdanie jest dla mnie ważne.

Jeśli chcesz mi podziękować udostępnij artykuł w mediach społecznościowych, blogu albo napisz komentarz.

Oszczędzaj i inwestuj
RAZEM Z REKINEM

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !
WYŚLIJ »