Aktualizacja 2016 – ZOBACZ 6 banków, w których warto zakładać lokaty w 2016 roku.

Jeśli czytasz mojego bloga regularnie na pewno wiesz, że 100% oszczędności i 50% wolnych środków, które posiadam inwestuję w bezpieczny sposób. Pozwalam moim ciężko zarobionym pieniądzom pomnażać się bez wielkiego wysiłku z mojej strony. Lokaty bankowe obok obligacji skarbu państwa są najbezpieczniejszą formą inwestycji. Założenie lokaty jest dziecinnie proste i bardzo szybkie dlatego moje oszczędności pracują na mnie średnio 360 dni w roku.

Przygotowałem dla Ciebie listę banków które w 2015 oferują i oferować będą najwyżej oprocentowane lokaty bankowe. Sam z nich korzystam. Dodatkowo jako były audytor finansowy mam małe skrzywienie zawodowe. Nie deponuję swoich pieniędzy w bankach, które mają lub mogą mieć problemy finansowe. Nie chciałbym testować na własnej skórze działania systemu gwarantowania środków BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny).

Czemu niektóre banki notorycznie oferują najwyższe oprocentowanie lokat ?

Warto również zastanowić się czemu akurat te banki, które wymieniam oferują najlepsze lokaty. Są to banki pozbawione źródła taniego kapitału pochodzącego z instytucji publicznych np. z ZUS (PKOBP), środków budżetu Państwa czy wielkich firm państwowych (m.in. Pekao – Unicredit) lub zagranicznych korporacji (ING, Santander, Citibank). Mniejsze banki i SKOKI muszą zatem korzystać ze źródła droższego kapitału jakim są m.in. indywidualni klienci. Co więcej niejsze banki są bardziej zdeterminowane aby zdobyć nowych klientów. Często są to banki po przekształceniach.

Strategia RF 2015

W większości banków trzeba mieć konto jednak ja we wszystkich mam je za darmo (naprawdę za 0 zł). Pozwala mi to szybko dokonywać transferów moich oszczędności pomiędzy kontami. Środki transferuję tam gdzie akurat mogę zarobić najwięcej w danym momencie. Jeśli masz oszczędności powyżej 100 000 zł zobaczysz także, że obsługa banków będzie do Ciebie dzwonić i oferować lepsze lokaty niż w standardowej ofercie. Szafując banki tym, iż wycofasz środki z danego banku zarobisz jeszcze więcej.

Lubię lokaty bo są: bezpieczne, szybkie w założeniu a moje pieniądze pracują średnio przez 360 dni w roku i nie wymagają ode mnie dużego nakładu pracy i czasu. Przedstawiam Ci moją listę banków, w których otrzymuję zazwyczaj najwyższe oprocentowanie lokat na rynku. UWAGA: Po wiadomościach dotyczących kłopotów finansowych SK Bank wycofuję go z mojej listy.

 

Moja strategia lokatowa obejmuje zasadniczo 6 banków

Moja strategia lokatowa 2015 obejmuje zasadniczo 6 banków: SK Bank, Bank Smart, BIZ BANK, Idea Bank, Meritum Bank, NeoBank24

UPDATE 6.11.2015: Meritum Bank przekształcił się w Alior Bank. Niestety nowa strategia banku nie przewiduje na razie atrakcyjnie oprocentowanych lokat. Dlatego w grze pozostają jedynie Bank Smart, BIZ Bank, Idea Bank oraz NeoBank24. Ostatnio do gry wszedł BGŻ Optima (banner na górze strony).

UPDATE 19.08.2015: Jeśli nigdy nie zakładałeś lokaty lub nie miałeś rachunku ROR w IDEA BANK-u lokata happy jest w tej chwili najlepszą ofertą na rynku z oprocentowaniem aż 4%. Jest to lokata na 3 miesiące, która zakładać się w 5 minut online. Nie trzeba otwierać konta ani kupować innych produktów. Jednym słowem bez haczyków. Zakładając ją poprzez baner poniżej wspierasz również rozwój bloga !

Dla subskrybentów Rekina Finansów przygotowałem [highlight color=”yellow”]„sprawdzacz ofert lokat bankowych”[/highlight] dzięki, któremu z dowolnego miejsca na ziemi w 1 minutę sprawdzisz oferty lokat bankowych i wybierzesz najlepszą. Zawsze aktualny „sprawdzacz” obejmuje na razie 6 banków i jest dostępny w Strefie VIP.

[FM_form id=”1″]

*Idea Bank ma wkrótce debiutować na warszawskiej giełdzie. Bank nie ma złych kredytów w obcych walutach w przeciwieństwie do innego banku Pana Leszka Czarneckiego, który ma z tym całkiem spory problem – Getin Banku (ostatnio sprzedano zależny bank w Rosji z tego powodu). Środki z emisji akcji Idea Bank z tego co mówi się po cichu w branży mają iść na ekspansję zagraniczną Idea Banku. Jednak w przypadku kłopotów Getin Banku środki z emisji mogą powędrować różnymi sposobami do innych banków Leszka Czarneckiego borykającymi się ze znaczną ilością złych kredytów we frankach. Z tego powodu nie lokuję oszczędności w Getinie. Inne banki Pana Czarneckiego czyli Lion oraz Noble Bank mają zazwyczaj gorszą ofertę niż Idea Bank (płatne konta).
[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Jeśli zauważyłeś super ofertę na lokaty bankowe lub SKOK napisz do mnie – zweryfikuję ofertę i powiadomię wszystkich subskrybentów Rekina Finansów. Podziel się w komentarzach swoją strategią bezpiecznego oszczędzania w 2015 roku oraz ile dni w roku pracują na Ciebie Twoje oszczędności.

[/box]
Artykuł nie jest sponsorowany.