Ranking kont firmowych

Ranking kont firmowych Rekina to najlepsze i najtańsze konta bankowe dla działalności gospodarczych oraz dużych firm. Ranking rachunków firmowych uaktualniam codziennie (inne, które oglądałeś w sieci są nieaktualne). Jestem przedsiębiorcą i sam mam parę rachunków firmowych. W moich porównaniach kont firmowych nigdy nie polecam kont, których nie testowałem lub sam bym nie założył.

ZOBACZ:

 1. Ranking kont dla jednoosobowej działalności gospodarczej
 2. Najlepsze konto firmowe Kwiecień 2017
 3. Ranking kont firmowych dla spółek
 4. Najlepsze konto dla spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, fundacji, stowarzyszeń i organizacji non-profit
ranking kont firmowych Rekina
Cześć! Jestem przedsiębiorcą. W moim rankingu znajdziesz najlepsze konta firmowe bez kruczków.

Ranking kont firmowych dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Wybrałem 5 najlepszych kont firmowych na rynku z myślą o małej działalności gospodarczej(do 3 mln obrotów rocznie). Odfiltrowałem dla Ciebie spam marketingowy i wszelkie kruczki. W poniższym zestawieniu zawarłem maksymalne opłaty. Jeśli jednak dopiero startujesz z biznesem powinieneś przyjąć, że „dasz się złapać” na te opłaty. Można uniknąć niektórych opłat co opisałem pod tabelą z porównaniem kont dla działalności gospodarczej.

1Pozycja w rankinguMiejsce 1Miejsce 2Miejsce 3Miejsce 4Miejsce 5Miejsce 6
2Nazwa kontaFirma to jaSmart BiznesMbiznes StartKonto Direct FirmadbNET BiznesRachunek Partner
3firma to jasmart-konto-bizneskonto firmowe mbankkonto-direct-firmadbnet-biznesrachunek-partner
4Założenie konta z kartą0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
5Opłata miesięczna0 zł0 zł0 zł9 zł0 zł25 zł
6Przelewy krajowe0 zł0 zł1,5 zł*1 zł0 zł0 zł
7Przelewy do US i ZUS0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
8Przelew europejski7 zł0 zł5 zł5 zł5 zł1 zł
9Polecenie zapłaty0 zł5 zł/msc0 zł0 zł0 zł0 zł
10Koszt utrzymania karty5 zł*0 zł5 zł*7 zł*4 zł3 zł
11Bank ma oddziały?TAKNIETAKTAKTAKTAK
12Wypłaty z bankomatów0 zł0 zł0 zł3 zł0 zł2 zł
13Wypłaty w oddziale0 złbrak oddziałów0,5%0,5%+10 zł0 zł0,3%
14Wpłatomaty0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
15Wpłaty w oddziale0,3%brak oddziałów0,5%0,5%+10 zł0 zł0,4%
16Konto oszczędnościowe1,5%1,7%0,6%1%0,7%0,7%
17Konta walutoweTAKTAKTAKTAKTAKTAK
18Funkcjonalność konta9/106/109/108/107/108/10
19Dodatkowe usługi10/100/1010/108/106/106/10
20szczegółyszczegółyszczegółyszczegółyszczegółyszczegóły
21Przejdź na stronę bankuzaloż konto firmowezaloż konto firmowezaloż konto firmowezaloż konto firmowezaloż konto firmowezaloż konto firmowe
22firma to jasmart-konto-bizneskonto firmowe mbankkonto-direct-firmadbnet-biznesrachunek-partner


* Opłaty za kartę można uniknąć jeśli co miesiąc wykona się płatność kartą na minimalną kwotę: Idea Bank – 400 zł, mBank – 200 zł, ING – 300 zł. W mBank 5 pierwszych przelewów jest za 0 zł. Przelewy do ZUS są darmowe.

Mam nadzieję, że mój ranking kont pomoże Ci wybrać najlepsze konto dla twojej firmy.

.

Najlepsze konto firmowe

Najlepsze konto firmowe jest najbardziej odpowiednie dla 80% osób, które rozpoczynają działalność gospodarczą lub już prowadzą swój mały biznes (do 3 mln obrotów rocznie). To konto jest przeznaczone głównie dla jednoosobowych działalności gospodarczych, ewentualnie spółek partnerskich.

We wrześniu 2016 zwyciężyło konto Idea Bank “Firma to Ja z Debetem”, które jest najbardziej funkcjonalne z najtańszych kont firmowych na rynku. Dla większości przedsiębiorców, nie korzystających z bardzo wyszukanych operacji bankowych np. w oddziałach to konto będzie w praktyce darmowe, a nawet można na nim zarobić 600 zł rocznie! Do tego możesz mieć darmowy debet do 5000 zł! Czytaj dalej:

Dlaczego to konto jest lepsze od konkurentów?

Dlaczego to konto jest lepsze od konkurentów?

 • premie od banku za aktywne korzystanie z konta (do 600 zł rocznie),
 • debet na koncie do 5000 zł przez 3 miesiące za darmo,
 • darmowy mobilny wpłatomat (idealny jeśli wpłacasz pieniądze w oddziale w dużym mieście, auto opancerzone samo podjedzie pod twoją firmę !),
 • tanie usługi połączone z kontem np. promocje na darmową księgowość czy doradztwo podatkowe,
 • bardzo duże możliwości kredytowe (w tym kredyt odnawialny),
 • darmowe biuro w paru miastach tzw. Idea HUB (wynajem na godziny – idealne na spotkania, co-workingowe lub biznesowe),
 • całkiem duża sieć oddziałów bankowych, w porównaniu do bardzo drogiej konkurencji,
 • darmowe wpłaty w oddziale co jest już rzadkością,
 • opłata za wypłatę w oddziale to zaledwie 0,3% kwoty (min. 5 zł) (najtaniej na rynku),
 • wszystkie bankomaty w Polsce za darmo,
 • nowoczesne aplikacje bankowe oraz księgowe za darmo – na komputer, telefon i tablet,
 • opłaty za kartę 5 zł miesięcznie można uniknąć płacąc kartą min 400 zł.

Otwórz konto w Idea Banku

Darmowe konto firmowe

Na koncie w IDEA Bank można nawet zarobić, dlatego zwyciężyło w moim rankingu. Na rynku jest dostępne jeszcze jedno darmowe konta bankowe bez żadnych warunków i kruczków. Jest to konto w Nest Banku (tutaj możesz założyć darmowe konto w Nest Biznes w Nest Banku). Jest to w 100% internetowe konto bankowe. Nest bank posiada niewiele oddziałów w stosunku do konkurentów.

Funkcjonalność i możliwości Nest kontadużo słabsze niż konta w Idea Banku, mBanku, ING, Deutsche Banku czy Alior Banku. „Siermiężne i niefunkcjonalne” – tak bym je nazwał, dlatego dla większych działalności gospodarczych lepsze będą inne rachunki firmowe, które znajdują się w rankingu. Obsługa klienta w Nest Bank jest słabsza niż w Idei czy mBanku. Zaawansowani przedsiębiorcy potrzebują narzędzi raportowych i innych produktów bankowych dlatego to konto nie będzie dla nich tym najlepszym (tu sprawdza się zasada, że nic co darmowe nie może być najlepsze). Dla nowych przedsiębiorców ten darmowy rachunek firmowy może być za to idealnym rozwiązaniem. Poważny problem może pojawić się dopiero wtedy kiedy firma zacznie rosnąć. Dlatego rekomenduje jakościowo lepsze konta z miejsc 1 i 3.

Konto w mBank z kolei należy do najbardziej dopracowanych. Aplikacja mobilna zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Do tego bank oferuje 100 zł zwrotu za 1-szą płatność ZUS. Jedyny wymóg to właśnie płatność ZUS oraz płatność kartą na min 1 zł. Zobacz konto firmowe MBank Start .

Ranking kont firmowych dla spółek

Masz może spółkę partnerską, jawną, komandytową lub cywilną? Prowadzisz większe przedsiębiorstwo? Potrzebujesz bardziej zaawansowanych rachunków bankowych, prawda?

Automatyzacja płatności i przelewów, dostęp do rachunku przez wiele osób, zaawansowane raportowanie, wiele kart firmowych, rachunki pomocnicze, konta walutowe w niepospolitych walutach, zaawansowane produkty kredytowe – to mogą być jedne z wielu twoich potrzeb. Dlatego przygotowałem dla Ciebie ranking kont firmowych najlepszych dla:

 • spółki cywilnej, jawnej, partnerskiej i komandytowej
 • spółki z o.o., akcyjnej i komandytowo-akcyjnej


*Konto Idealne dla Spółek – przy miesięcznych wpływach 1 000 zł lub utrzymaniu średniego salda na poziomie minimum 1500 zł opłata za konto wynosi 0 zł. Miesięczna opłata za kartę wynosi 0 zł, jeżeli łączna kwota transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu kalendarzowym jest wyższa niż 400 zł.

.

Masz pytania odnośnie rankingu kont firmowych dla spółek? Bardzo chętnie odpowiem na nie w komentarzu. Najpierw jednak podzielę się krótkim podsumowaniem z Tobą.

Miejsce 1

„Konto idealne dla Spółki” w Idea Bank jest dostosowane dla dosłownie każdej formy organizacyjnej jednostki bez względu na wielkość  i formę prawną. Może to być nawet spółka akcyjna z wielomilionowymi obrotami. Konto to dla obrotów powyżej 1000 zł miesięcznie jest obok Raiffeisena najtańsze na rynku ponieważ opłaty stałe za konto i karty ulegają wyzerowaniu. Zobacz konto Idea Bank dla spółki .

Miejsce 2

„Konto wymarzone dla Biznesu” w Raiffeisen Bank jest dostosowane dla każdej firmy bez względu na wielkość. Może to być nawet spółka akcyjna z wielomilionowymi obrotami. Na stronie mają podaną ofertę dla firm do maksymalnych rocznych obrotów 4-6 mln PLN. Jeśli masz większą spółkę po założeniu tego konta możesz negocjować jeszcze lepsze warunki ! Zobacz kalkulator opłat i prezentację konta wymarzonego dla Biznesu Raiffeisen .

Miejsce 3

„Konto Start” w mBanku jest dla wszystkich firm bez względu na wielkość czy datę założenia. Na stronie, na obrazku mają napisane, że tylko dla tych, „którzy prowadzą działalność nie dłużej niż 12 miesięcy”. Nie jest to prawdą. Regulamin mBanku mówi tylko, że konto po 12 miesiącach zostaje przekształcone w konto standard, komfort(miejsce 5 w moim rankingu) lub inne według twojego wyboru. Może je założyć nawet spółka z wieloletnią historią. Zobacz konto firmowe MBank Start .

Najlepsze konto dla organizacji non-profit

Szukasz konta bankowego dla fundacji? a może konto dla spółdzielni, stowarzyszenia lub wspólnoty mieszkaniowej?

Miejsce 1

„Konto Idealne dla Spółki” w Idea Bank jest idealne także dla spółdzielni, stowarzyszenia rejestrowanego, wspólnoty mieszkaniowej i fundacji. Opłaty dokładnie te same jak dla firm. Tabelę z opłatami możesz zobaczyć tutaj.

>>>Tutaj możesz założyć Konto Idealne dla Spółek w Idea Banku<<<

Miejsce 2

„Konto Start” w mBanku jest w pełni dostosowane także dla spółdzielni, stowarzyszenia rejestrowanego, wspólnoty mieszkaniowej i fundacji. Opłaty dokładnie te same jak dla firm. Tabelę z opłatami możesz zobaczyć tutaj.

>>>Tutaj możesz założyć Konto Start w mBank<<<

Miejsce 3

„Konto Wymarzone dla Biznesu” w Raiffeisen Polbank jest także skierowane dla wszelkich „organizacji non-profit”.

W stosunku do opłat przedstawionych w ranking kont dla spółek, organizacje non-profit, bez względu na wielkość, mogą dodatkowo liczyć na:

 • 0 zł za prowadzenie każdego rachunku pomocniczego (w PLN i walutach wymienialnych EUR, USD, CHF, GBP, SEK, DKK, NOK, CZK, HUF, JPY, CAD, AUD, RUB)
 • 0 zł za wpłaty w kasie bank w PLN i walutach walutach obcych wymienionych powyżej.
 • 0 zł za przelewy internetowe w PLN bez ograniczeń
 • 0,8% – oprocentowanie rachunku bieżącego

Trudno jednoznacznie stwierdzić, które konto jest bardziej korzystne dla organizacji non-profit: od Raiffeisen czy od mBank. Na pewno jeśli potrzebujesz rachunki pomocnicze w walutach obcych za darmo to Raiffeisen jest bezkonkurencyjny.

>>>Tutaj możesz założyć Konto Wymarzone dla Biznesu non-profit w Raiffeisen Polbank>>>

Miejsce 4

„Konto Direct Firma” w ING Bank jest przeznaczone tylko dla wspólnot mieszkaniowych. Bardzo popularne konto wśród wspólnot mieszkaniowych ale jeśli oczekujesz niższych opłat lepsze będzie konto w mBanku lub Raiffeisen.

>>>Tutaj możesz założyć Konto Direct w ING Bank>>>

[taq_review]

Takie kryteria przyjmuje przy układaniu rankingu. Zawarłem w nim jednak mnóstwo danych, które pozwolą Ci wybrać najlepsze konto firmowe dostosowane do twoich potrzeb.

Jak wybrać konto firmowe?

Chcesz wybrać najlepsze konto firmowe dostosowane do twoich potrzeb?

Na początek musimy ustalić czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą przy bardziej zaawansowany podmiot gospodarczy.

Dla jednoosobowej działalności powinieneś się kierować tym rankingiem:

Najlepsze konta firmowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Natomiast jeśli prowadzisz spółkę (partnerską, cywilną, zoo, komandytową, komandytową połączoną z innym rozwiązaniem prawnym, akcyjną), stowarzyszenie lub fundację musisz wybierać z ofert największych banków.

Ranking kont firmowych dla spółek

Teraz sprawdźmy jakich funkcji oczekujesz od swojego firmowego rachunku bankowego.

Odpowiedź sobie na parę pytań:

 • Czy potrzebuję fizycznych oddział w banku?
 • Czy potrzebuję aby do rachunku bankowego miało dostęp parę osób?
 • Czy są mi potrzebne elastyczne linie kredytowe?
 • Jakie operacje bankowe wykonuje najczęściej?
 • Czy potrzebuję danych z rachunku w formacie Excel lub csv do analizy danych?

Jeśli potrzebujesz większość tych rzeczy najlepiej kierować się rankingiem dla spółek. Przygotowałem także ranking dla spółdzielni, wspólnot, fundacji i stowarzyszeń. Nie są to całkowicie darmowe konta ale za to są przystosowane do tego typu organizacji.

Co jeśli jednak prowadzisz dosyć rozbudowaną jednoosobową działalność gospodarczą?

Tutaj musisz zwrócić uwagę na opłaty za operacje bankowe które wykonujesz najczęściej, zwłaszcza jeśli korzystasz z placówek banku.

Jeśli na przykład prowadzisz biznes lokalny np. kantor wymiany walut lub sklep lokalny. W takim wypadku musisz zwrócić uwagę na to czy bank ma oddziały fizyczne i jakie opłaty pobiera za wpłatę gotówki do kasy. W przypadku kantoru będziesz również często wypłacał pieniądze, dlatego też musisz zwrócić uwagę jakie bank pobiera prowizje z tytułu wypłaty w kasie.

Jeśli masz jakieś pytania śmiało zostaw je w komentarzu. Mam nadzieję, że ranking kont firmowych Rekina pomoże Ci wybrać najlepsze konto dla twojego przedsiębiorstwa.

Zobacz także:

Pozostań także ze mną w kontakcie 😉

Strefa VIP Rekina

Najcenniejsza wiedza i narzędzia
--------
Dołącz zanim stracisz szansę na darmowy dostęp
-  Subskrypcja bezpłatna. 100% prywatności.  -

[kkratings]

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Piotr

Wbrew informacjom powyżej Nest Bank ma więcej oddziałów niż Idea Bank.

Leszek

Chętnie dowiedziałbym się więcej na temat propozycji elastycznych linii kredytowych wspomagających działalność bieżącą w przypadku pojawiania się nieplanowanych kosztów( np pojawiających się w przypadku nagłych awarii, które trzeba natychmiast usunąć i opłacić tego koszty)

Ilona

Poproszę o podpowiedź. Konto na stowarzyszenie/fundację. Niewielkie wpływy, brak ZUS/US, a jak są to sporadycznie, niepotrzebna karta debetowa. Zastanawiam się nad wyborem NEST lub Reiffeisen.

Krzysztof
Szymonie, pytanie – dość nietypowe chyba, gdyż wszyscy zakładają iż prowadzenie jednoosobowej działalności gosp. jest stałe – czyli bez zawieszeń. W moim przypadku – jestem fotografem, głównie ślubnym – bywa iż mam miesiące bez usług w okresie zimowym. Miasto do 100tyś mieszkańców. Moje dość szerokie pytanie brzmi: które konto ma najmniejsze opłaty w momencie, gdy jednoosobowa działalność gospodarcza jest zawieszona? Interesujące mnie również aby konto to miało płatności ZUS/US za darmo, dostęp do konta przez internet, aby bank miał swoje placówki (nie był wirtualnym tworem). Jeśli chodzi o wypłaty na terenie kraju to z jakich bankomatów korzysta ten bank? Czy… Czytaj więcej »
Marcin
Konto ING dla spółek przelew chyba 0,9PLN. Właśnie wybieram konto dla pierwszej tworzonej spółki z o.o. Bo wnikliwej analizie w finałowej rozgrywce zostały Raifek i ING . .pytanie do Ciebie czy i w jakich punktach trzeba mieć szczególną uwagę jeśli chodzi o umowy z tymi bankami. Ok wiem zawsze trzeba mieć się na baczności i jak fajnie napisałeś jeśli startujesz zakładaj że „dasz się załapać”. Patrzę na to w sposób że liczę się z kosztami i chce wiedzieć że i jakie będą niż udawać że wszystkie jest za darmo albo bardzo tanio a później się dziwić. Tak czy inaczej zmiennych… Czytaj więcej »
Jarek

Zastanawiam się, dlaczego konto Raiffeisen dla spółek nie jest nr 1 w przedstawionej konfiguracji.
Mam tam konto i nie muszę robić operacji kartą by nie naliczano mi opłat, a na początku to plus. Wg mnie Raiffeisen to nr 1.
Chociaż tak na prawdę, to moim numer jeden był BizBank (aktualnie Nest Bank), którego w zestawieniu nie ma (polecam!). Zero opłat.
U mnie BizBank/Nest poległ, przy przelewach zagranicznych w PLN (wiem, głupota, ale taki wymóg kontrahenta). Znowu Raiffeisen przyszedł tu z pomocą.
Autorze, co myślisz?

Tomek

Mam pytanie odnośnie Konta w Raiffeisen. Konto wydaje się interesujące dla mojej małej działalności jednoosobowej. Zauważyłem jednak w tabeli opłat, że Dyspozycja zamknięcia konta przed upływem 1/2 roku od otwarcia kosztuje 50 zł.. Pierwszy raz coś takiego widzę i nie wiem czy dobrze rozumiem, że zamknięcie konta może być płatne?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Grzesiek

Jedyny problem z Idea Bankiem, w porównianiu do DB jest w wypłatach z bankomatów zagranicznych. Dla mnie to ma duże znaczenie i nie mogę znaleźć dobrej alternatywy dla DB… Ktoś coś może polecić?

Bartek

„Jeśli jednak dopiero startujesz z biznesem powinieneś przyjąć, że „dasz się złapać” na te opłaty.”
Wszystkie opłaty wymienione w tabeli jeśli chodzi o ING znikają pod warunkiem wykonania przynajmniej jednego przelewu do ZUS albo US w ciągu miesiąca… Wpisywanie tych opłat jako stałych totalnie zakrzywia wyniki porównania. Nie wiem jakim cudem konto mBanku w którym płaci się za każdy przelew znalazło się wyżej.

artur

Trafiłem tutaj bo szukam alternatywy dla IDEA Banku które działa fatalnie nie mówie o opłatach etc tylko systemie transakcyjnym na pocżatku praktycznie nie dzałał teraz dzała ale bardzo wolno i nieintuicyjnie przez co racę mnóstwo nerwów i czasu. Dla małej firmy z niewielka ilością przelewów może być ok ale jak ktoś potrzebuje co kilka dni zrobic ich kilka to może być już zgrzyt. Mbank kiedyś światny i szybki teraz równiez działa fatalnie. Z chęcią bym przeczytał test systemów transakcyjnych to dla mnie szalenie ważne. Inteligo nie zmieniane tylko udoskonalane od dawna dział ultra szybko i nigdy nie zawodzi.

wpDiscuz

Strefa VIP Rekina

Najcenniejsza wiedza i narzędzia
--------
Dołącz zanim stracisz szansę na darmowy dostęp
-  Subskrypcja bezpłatna. 100% prywatności.  -

 

Kurs Forex - dodatkowe szkolenia !

Zapisz się zanim stracisz szansę na dodatkowe darmowe szkolenia Forex.