Dokładnie miesiąc temu uruchomiłem mojego bloga. Pierwszy miesiąc bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Ponad 2300 unikalnych użytkowników oraz blisko 8500 wyświetleń to wynik, o którym nawet nie marzyłem. Jest jeszcze jedna rzecz, która szczególnie mnie cieszy: 25 subskrybentów ! W chwili pisania tego posta dodatkowych 5 jest nieaktywowanych. Pojawiło się również 1 zapytanie o artykuł sponsorowany – rzutem na taśmę bo 29 kwietnia.

Zacznę od najważniejszego.

Który z pięciu artykułów, które pojawił się na moim blogu okazał się najlepszy ?

Moim celem jest pozyskanie jak największej ilości subskrybentów, którzy chcą zadbać o swoje finanse osobiste. Pod tym względem absolutnym hitem okazał się wpis 6 banków, w których warto zakładać lokaty w 2015 roku. 16 z 25 subskrybentów dołączyło do mojego newslettera właśnie po przeczytaniu tego wpisu. Ten artykuł okazał się najbardziej wartościowy dla czytelników. Jest krótki, treściowy i przede wszystkim zawiera praktyczną wiedzę, którą można łatwo przekuć w pieniądze. Bardzo dobrym pomysłem okazało się umieszczenie „sprawdzacza lokat” czyli narzędzia, które pozwala w 20 sekund sprawdzić, w którym banku jest najwyższe oprocentowanie. Żeby z niego skorzystać trzeba było zasubsrybować mój blog.

Największy zawód

Mój drugi najpopularniejszy artykuł w tym miesiącu to Warto czy nie warto ? – „wymarzone konto za 0 zł” w Raiffeisen Polbank. Pomimo, iż ponad 1000 razy został przeczytany to udało mi się pozyskać zaledwie 2 subskrybentów. Myślę, że w tym artykule zabrakło to czego miał mój najlepszy wpis – limitowanego narzędzia lub treści, do którego dostęp uzyskuje się dzięki subskrypcji.

Czemu subskrybenci są dla mnie tacy ważni ?

Stali czytelnicy to prawdziwa skarbnica wiedzy. Od nich mogę dowiedzieć się co robię źle, co robię dobrze i co mogę zrobić lepiej. Dzięki nim mój blog będzie się rozwijał. Tak jak firma buduje bazę swoich klientów tak bloger buduje bazę swoich czytelników. Moim celem jest aby Rekin Finansów stał się lubianym źródłem wiedzy na temat zarabiania i oszczędzania. Do tych dwóch tematów próbuje dodać jeszcze element lifestyle. Po pierwszym miesiącu trudno wyciągać jakiekolwiek wnioski czy ten innowacyjny pomysł jest coś wart.

Co zamierzam zrobić w maju ?

Na pewno będę próbował stworzyć treść na wzór mojego najlepszego artykułu. Być może okaże się nim temat związany z zarządzaniem czasem, budżetem domowym lub pracą na etacie. Przygotuję praktyczne narzędzia i treści dla moich subskrybentów. Cel na drugi miesiąc to powtórzenie wyniku z pierwszego. Wujek google powolutku zaczyna mi pomagać ale na jego realne wsparcie będę mógł liczyć dopiero za 2 miesiące jeśli utrzymam tempo pracy nad promocją bloga co w tej chwili zajmuje mi około 30% czasu.

Jeśli nie chcesz przegapić moich najnowszych wpisów i uzyskać dostęp do strefy VIP możesz zasubskrybować mojego bloga. Jeśli nie będzie ci się podobać zawsze możesz zrezygnować.