Konto dla młodych PKO BP reklamowane jest jako idealne rozwiązanie dla osób w wieku 18-26 lat. Posiada ono wiele zalet, jednak warto przyjrzeć się dokładnie jakie korzyści daje oraz z jakimi opłatami musisz się liczyć. Być może będzie to twoje pierwsze konto w życiu – nadszedł więc czas na odpowiedzialne decyzje finansowe!

Na głównej stronie banku konto dla młodych PKO BP przedstawiane jest często ze słowem „wolność”.  Przyjrzyjmy się dokładnie ile faktycznie jest tej „wolności” w koncie dla młodych PKO BP.

PKO BP – solidna i sprawdzona marka

PKO BP określany jest obecnie jako największy bank uniwersalny w Polsce. Został on założony już w 1919 roku, natomiast pierwsze notowania z Giełdy Papierów Wartościowych pochodzą z 2004 roku.

Faktem jest, że PKO BP podlega pod Skarb Państwa, co oznacza że prawdziwą władzę sprawują w niej politycy i urzędnicy. Ma to jednak swoje duże zalety, gdyż dzięki temu bank przedstawia bardzo stabilną i solidną pozycję na rynku finansowym. Oznacza to, że Twoje finanse są bezpieczne i ryzyko utraty płynności finansowej przez bank jest znikome.

Kolejnym plusem PKO BP jest jego ochrona przeciw atakom hakerskim. Zatrudniają oni jednych z najlepszych specjalistów z dziedziny informatyki i bezpieczeństwa w sieci. Dzięki temu ryzyko kradzieży pieniędzy z naszego konta jest tak małe, że nie powinno ono wzbudzać żadnej obawy.

Konto dla młodych PKO BP – podstawowe informacje

Jest to standardowe konto bankowe skierowane wyłącznie do osób między 18, a 26 rokiem życia. Gwarantuje one dobre warunki dla ludzi młodych, którzy dopiero zaczynają zarabiać pierwsze pieniądze lub wybierają się na studia. Do konta wydawana jest karta debetowa Mastercard oraz udostępniany jest pełen dostęp do serwisu internetowego iPKO i do aplikacji mobilnej IKO.

Co oferuje konto dla młodych PKO BP?

 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za standardowe przelewy – w przypadku wysyłania pieniędzy za pośrednictwem serwisu iPKO oraz aplikacji mobilnej. W przypadku zlecenia przelewu w siedzibie banku naliczana jest dodatkowa opłata.
 • 0 zł za kartę debetową – jedynie w przypadku wykonania minimum 4 transakcji za pomocą karty np. płacąc nią za zakupy w sklepie, w przypadku niespełnienia tego warunku naliczona jest opłata 5 zł miesięcznie.
 • możliwość połączenia karty z kontem walutowym – umożliwia to płacenie w obcej walucie i wypłacanie pieniędzy poza granicami kraju.
 • 0 zł za pakiet 5 SMS – jeśli uruchomisz usługę powiadomienia SMS.
 • debet na koncie do 500 zł – przy zakładaniu konta debet wynosi 0 zł, jednak w przypadku regularnych wpływów na konto będzie on wzrastał z miesiąca na miesiąc. Tempo tego wzrostu będzie zależeć od kwoty jaka będzie wpłacana na konto.
 • łatwy dostęp do powiadomień – wszystkie ważne informacje z banku na temat konta, salda oraz ostrzeżenia będą pojawiać się na twoim koncie w serwisie iPKO.
 • funkcja autooszczędzania – możliwe jest uruchomienie opcji odkładania określonej kwoty pieniężnej na dany cel. Możliwe jest ustalenie stałej kwoty przelewanej co miesiąc na osobne konto lub procent od transakcji za pomocą karty debetowej.
 • kredyt studencki – zakładając konto każdy student może ubiegać się o korzystny kredyt studencki pobierany do zakończenia edukacji.
 • fajna aplikacja mobilna z płatnościami BLIK

Jakie opłaty czekają na koncie dla młodych?

Złotym standardem w świecie kont bankowych staje się bezpłatne prowadzenie rachunku. Również i w tym przypadku nie pobierana jest żadna opłata za otworzenie i prowadzenie konta. Jednak nie oznacza to, że rachunek ten pozbawiony jest całkowicie opłat. Zobaczmy zatem za co przyjdzie nam zapłacić zakładając konto dla młodych PKO BP oraz jak ewentualnie tych kosztów uniknąć.

Opłaty za przelewy:

 • 0 zł za standardowe przelewy wykonywane za pośrednictwem bankowości elektronicznej, 8 zł z przelew zrealizowany w okienku bankowym
 • 4,99 zł za pojedynczy przelew ekspresowy za pośrednictwem bankowości elektronicznej; 11,99 zł za ten sam przelew w okienku bankowym
 • 0 zł za przelew na telefon za pomocą funkcji BLIK

Opłaty za kartę:

 • 0 zł za wydanie karty standardowej, 14,99 zł w przypadku innego wzoru na karcie debetowej
 • 0 zł w przypadku wykonania minimum 4 transakcji w miesiącu kartą lub blik, 5 zł miesięcznie, gdy warunek ten nie zostanie spełniony

Opłaty za wypłaty gotówki:

 • 0 zł prowizji za wypłaty pieniędzy z dowolnych bankomatów w Polsce i za granicą oraz za wypłaty w okienku bankowym
 • minimum 10 zł przy wypłacie w innych bankach w Polsce

Dodatkowe opłaty:

 • 0 zł za pakiet 5 SMS miesięcznie, każde kolejne potwierdzenie SMS płatne jest 30 groszy.
 • 1,99 zł za wydruk w bankomacie informacji o dostępnych środkach i saldzie
 • 0,29 zł za autoryzację przelewu kodem z karty
 • 1 zł za usługę wypłacania pieniędzy w sklepie – Cashback

Promocja dostępna dla nowych klientów konta dla młodych

Do 19.10.2018 trwa promocja w banku PKO BP. Każda osoba, która założy do tego czasu konto dla młodych z kartą debetową Mastercard oraz wypełni formularz promocyjny i wyrazi zgodę na otrzymywanie powiadomień marketingowych od PKO BP, a także do 2.11.2018 roku wykona chociaż jedną transakcję za pomocą karty, otrzyma 100 zł do wydania na portalu Allegro.

Korzyści z konta dla młodych PKO BP

Debet na koncie do 500 zł

Regularnie wpłacając pieniądze na konto bankowe możesz otrzymać nawet 500 zł debetu. Na jego spłatę otrzymujesz 30 dni. Odsetki naliczane są wg. zmiennej stopy procentowej jedynie od kwoty jaką wykorzystasz na debecie.

Kredyt studencki

Będąc studentem możesz otrzymać od 400 do 1000 zł miesięcznie przez wszystkie lata studiów. Charakteryzuje się on bardzo niską stopą procentową – RRSO wynosi 2,67%. Jednak odsetki zaczynają się naliczać dopiero 2 lata od zakończenia edukacji. Proces spłaty kredytu jest również korzystny, gdyż średnia rata kredytu nie przekracza 50% otrzymywanej podczas studiów kwoty miesięcznej.

Niskie opłaty za prowadzenie konta i wypłaty z bankomatów

Ze względu, że jest to konto skierowane do młodych, warunki jego prowadzenia są bardzo korzystne. Większość funkcji rachunku dostępnych jest za 0 zł, a wielu kosztów można uniknąć np. korzystając jedynie z bankowości internetowej lub płacąc częściej kartą debetową w sklepie. Warto również podkreślić fakt, że wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe.

Połączenie karty debetowej z kontem walutowym

Karta debetowa wydawana do konta posiada funkcję płacenia nią w obcych walutach m.in. EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK i SEK. Płacąc lub wypłacając pieniądze w tych walutach bank nie pobiera żadnych opłat za przewalutowanie pieniędzy. Jest to bardzo fajna funkcja, która przyda się podczas wyjazdu na wakacje lub płacąc w internecie obcą walutą.

Główne minusy konta dla młodych

 • dostęp jedynie dla osób w wieku 18-26 lat
 • płatne powiadomienia SMS
 • opłaty za funkcję Cashback (wypłaty gotówki w sklepach/stacjach benzynowych)
 • brak Google Pay

Podsumowanie konta dla młodych PKO BP

Patrząc na korzyści jakie płyną z konta dla młodych PKO BP jest to jedna z najlepszych ofert dla osób poniżej 26 roku życia. Bardzo przyjazny serwis iPKO oraz dobrze działająca aplikacja mobilna sprawiają, że korzystanie z własnego rachunku jest łatwe i przyjemne. Dodatkowo w każdej chwili możliwe jest wykonanie darmowego przelewu lub wypłacenie gotówki z dowolnego bankomatu w Polsce. Podsumowując wszystkie opłaty, każda osoba, która będzie wykorzystywać konto chociaż w minimalnym stopniu może cieszyć się brakiem kosztów prowadzenie rachunku.

Trochę drożej jest po przekroczeniu 26 roku życia, ale wtedy zawsze można zmienić konto na inne. Rekin Finansów przyjdzie wtedy z pomocą ze swoimi rankingami kont:

Jak założyć konto dla młodych PKO BP?

Trzeba wypełnić prosty wniosek online o otwarcie konta osobistego. Login i kartę debetową przywozi kurier, który jeszcze raz dodatkowo sprawdza tożsamość. Aby przejść do wniosku i prezentacji konta kliknij zielony klawisz „Złóż wniosek online”:

Złóż wniosek online

Zachęcam do komentowania! Jeśli używasz już to konto od dłuższego czasu opowiedz o zaletach i wadach tego konta.

Konto dla Młodych PKO BP
Funkcjonalność9
Opłaty9
Dodatkowe korzyści7
Oceny czytelników14 głosy6.4
Zalety
debet do 500 zł
darmowe wypłaty w bankomatach
dobra aplikacja mobilna i na komputer
możliwość aplikacji o kredyt studencki
możliwośc płacenia w walutach obcych
wysokie bezpieczeństwo
często bonus za założenie konta
Wady
konto nie jest bezwarunkowo darmowe
konto przekształcane po osiągnięciu 26 roku życia
nieoprocentowane oszczedności w skarbonce
dodatkowo płatne powiadomienia sms
8.3
Ocena
Podsumowanie
Funkcjonale i bezpieczne konto choć nie bezwarunkowo darmowe. Darmowe bankomaty i płatności mobilne. Popularne konto wśród młodych. Warunki darmowości: konto za 0 zł. Karta za 0 zł jeśli min. 4 transakcje kartą/blik miesięcznie.