Oceny czytelników879 Votes
4.6
Ocena

Lokata Inbank wyróżnia się wyższym oprocentowaniem niż inne banki oraz prostotą. Nie trzeba zakładać kolejnego konta bankowego i nie ma znaczenia czy jesteś nowym czy starym klientem. Lokata od lat ma pozytywne opinie nie tylko wśród finansistów, ale przede wszystkim klientów.

Na polskim rynku Inbank pojawił się w 2017 roku i od tego czasu oferuje lokatę. Bank powstał w Estonii na bazie spółki fintechowej Cofi w 2011 r. (w 2015 r. uzyskał licencję bankową i zaczął używać nazwy Inbank). Inbank działa na terenie Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Niemiec, Austrii, Francji, Holandii. Bank, szczególnie w sowim rodzimym kraju cieszy się wielką popularnością – w Estonii posiada bowiem 25 proc. udziałów w sprzedaży kredytów ratalnych i 20 proc. udziałów w sprzedaży kredytów gotówkowych.

Czy Inbank to bezpieczny bank?

Estońskie banki mogą pochwalić się wysoką jakością i bezpieczeństwem usług bankowości internetowej, gdyż 99 proc. obywateli korzysta z bankowości internetowej. W Tallinnie (stolica Estonii) znajduje się Centrum Doskonalenia Cyberobrony akredytowane przy NATO. Inbank wpisuje się w ten wysokiej klasy profesjonalizm.

Inbank podlega dokładnie takim samym regulacjom UE jak banki w Polsce. Depozyty w Inbanku do równowartości 100 000 euro gwarantuje Tagatisfond czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Działania Inbanku w Polsce, podlegają nadzorowi ze strony UOKiK, Rzecznika Finansowego, Arbitra Bankowego działającego przy Związku Banków Polskich, na takich samych zasadach, jak kontrolowane są przez te instytucje inne polskie banki. Sam oddział Inbank w Polsce został przyjęty w poczet członków Związku Banków Polskich.

Reklama baner bank Pekao

Od początki swojej obecności na polskim rynku, Inbank zdobywa nagrody i wyróżnienia: Laur Konsumenta, e-Commerce Polska awards, oraz nagrodę Najlepsza Lokata na 12 miesięcy. Lokata Inbank od 2018 roku jest także notowana w rankingu najlepszych lokat bankowych Rekina Finansów.

Bezpieczeństwo lokaty w Inbank

Wszystkie środki na lokacie wraz z odsetkami są gwarantowane przez odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (estoński Tagatisfond) do kwoty 100 000 EUR czyli około 450 000 zł dla pojedynczego klienta.

Oprocentowanie lokaty Inbank

Oprocentowanie jest stałe czyli w trakcie trwania lokaty nie zostanie obniżone! To duża zaleta.

Ile oszczędzisz na lokacie?

Minimalna kwota lokaty 5 000 zł
Maksymalna kwota lokaty 50 000 zł

Na jak długo można założyć lokatę?

Minimalny okres 1 miesiąc
Maksymalny okres 60 miesięcy

Jakie oprocentowanie lokaty?

Minimalne oprocentowanie 3,5%
Maksymalne oprocentowanie 8%

Oprocentowanie lokaty standardowej inbank

1M 6%
3M 7%
6M 7,5%
12M 7%
24M 4%
36M 3,5%
48M 3,5%
60M 3,5%

Oprocentowanie lokaty na start inbank

3M 8%
6M

Pamiętaj! Odsetki na lokatach Inbanku są kapitalizowane są na koniec okresu. Zerwanie lokaty przed terminem wiąże się z utratą całych odsetek. Maksymalna łączna wartość lokat od pojedynczego klienta to 1 000 000 zł. Wartość jednej lokaty nie może przekraczać 50 000 zł.

Ile można zarobić na lokacie Inbank?

Za pomocą kalkulatora lokat Rekina Finansów bez problemu policzysz swój czysty zysk – już po podatku od dochodów kapitałowych.

Dla kogo przeznaczona jest lokata Inbank?

Lokata jest przeznaczona dla nowych i stałych klientów, na stare i nowe środki, bez dodatkowych warunków. Przy przedłużaniu lokaty na kolejny okres czasami bank oferuje dodatkowy bonus 0,1% do oprocentowania lokaty.

Plusy Lokaty Inbank

 • Nie musisz zakładać konta osobistego.
 • Lokata zakładana jest w 100% online.
 • Twoje pieniądze są oprocentowane stałą stawką, która nie zmieni się przez cały okres trwania lokaty.
 • Lokata jest dla wszystkich klientów, nie tylko nowych.
 • Ponadto, lokata może być odnawialna lub nieodnawialna w zależności od wyboru na etapie jej zakładania. Co oznacza, że po terminie umownym zostanie ona przedłużona na taki sam okres. W każdym momencie po automatycznym odnowieniu depozytu możesz zerwać lokatę bez utraty odsetek naliczonych przed odnowieniem.

Minusy Lokaty Inbank

 • Jeśli wypłacisz środki przed zakończeniem okresu trwania lokaty, stracisz odsetki.
 • Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu lokaty.

Jak założyć lokatę Inbank?

 1. Przejdź na stronę lokata standardowej lub lojalnej.
  Podaj swoje dane osobowe, potwierdź link w wiadomości e-mail, podpisz umowę o dostęp do bankowości elektronicznej kodem SMS.
 2. Wybierz parametry lokaty.
  Zaznacz preferowaną kwotę oraz okres oszczędzania. Tutaj zaznacz czy będziesz chciał w przyszłości przedłużać lokatę. Jeśli tak, zyskasz przy przedłużeniu 0,1%, a przedłużoną lokatę będziesz mógł zerwać bez utraty oprocentowania wypracowanego wcześniej.
 3. Podpisz umowę o lokatę.
  Po zalogowaniu do bankowości elektronicznej podpisz umowę o lokatę i zasil ją oszczędnościami, wykonując przelew ze swojego konta.

Lokata standardowa do 7,5% (1-60 mies.)

Lokata na start do 8% (3 mies.)

Opinie o lokacie Inbank

Pochodzący z Estonii Inbank ma bardzo dobre opinie klientów odnośnie lokat bankowych. Po przeanalizowaniu 100 opinii z portali finansowych nie natrafiliśmy na ani jeden negatywny komentarz dotyczący lokat inBank. Czytelnicy recenzji Rekina Finansów, którą czytasz od 2018 roku nie zamieścili ani jednej negatywnej oceny lokaty InBank.

Lokata bankowa InBank od 2018 jest zazwyczaj najwyżej oprocentowaną lokatą na rynku, co można zobaczyć np. w rankingu najlepszych lokat bankowych. Oprócz wysokiego oprocentowania czytelnicy Rekina Finansów zwracają uwagę na stosunkowo szybki i w 100% online-owy proces zakładania lokaty.

Jeśli klienci Inbanku wyrażają jakieś niepochlebne opinie to dotyczą one zazwyczaj spraw związanych z warunkami kredytowymi i nieopowiadaniem na e-maile.

Opinia Rekina Finansów

Wielokrotnie korzystałem z lokat banku. Lokatę w całości zakłada się samodzielnie. Lokata terminowa Inbanku od lat jest doceniana przez klientów. Od wielu lat lokata znajduje się rekińskim rankingu najlepszych lokat bankowych.  Zdarza się, że bank przy przedłużenia lokaty kusi dodatkowym bonusem 0,1%.

Uproszczona procedura zakładania lokaty jak i jej zerwania może się podobać. aby zerwać lokatę wystarczy wysłać e-mail do banku. Na uwagę zasługuje także fakt, że nie ma podziału na nowe i stare środki. Oprocentowanie jest takie samo dla każdej złotówki. Dzięki temu stali klienci mogą korzystać z wysokiego oprocentowania.

To co może być minusem dla niektórych, to ograniczenie do 400 000 zł łącznej wartości lokat dla pojedynczego klienta. Istnieje także konieczność odczekania do końca okresu lokaty, kiedy następuje kapitalizacja odsetek. Te dwie kwestie są jednak mało istotnymi mankamentami dla większości oszczędzających.

Dotychczas nie pojawiły się żadne zastrzeżenia do bezpieczeństwa środków w Inbanku. Bank posiada zaawansowane technologie obrony przed cyberatakami.

Godziny działania Inbank i dane banku

AS Inbank Spółka Akcyjna Oddział w Polsce

Riverside Park

ul. Fabryczna 5A

00-446 Warszawa

tel.  801 805 805

e-mail: kontakt@inbankpolska.pl

www.inbankpolska.pl 

Podsumowanie
Lokata bankowa z gwarancją - 100% online, oprocentowanie stałe, bez konieczność otwierania kolejnego konta. Wysokie oprocentowanie w stosunku do innych banków dotyczy wszystkich klientów nie tylko nowych. Za przedłużenie lokaty możliwy bonus do +0,5%. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu lokaty.
Oprocentowanie
Opłaty
Dodatkowe korzyści
Łatwość założenia
Oceny czytelników879 Votes
Zalety
Nie musisz zakładać konta
Lokata zakładana jest w 100% online
Dla wszystkich klientów, nie tylko nowych.
Przy przedłużeniu lokaty na kolejny okres możliwy bonus
Wady
Jeśli wypłacisz środki przed zakończeniem okresu trwania lokaty, stracisz odsetki.
Bank nie zawsze odpowiada na e-maile
4.6
Ocena