Oceny czytelników60
4.9
Ocena

Inbank ma bardzo pozytywne opinie nie tylko wśród finansistów, ale przede wszystkim klientów. Na polskim rynku Inbank pojawił się w 2017 roku, a powstał w Estonii na bazie spółki fintechowej Cofi w 2011 r. (w 2015 r. uzyskał licencję bankową i zaczął używać nazwy Inbank). Inbank działa na terenie Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Niemiec, Austrii, Francji, Holandii. Bank, szczególnie w sowim rodzimym kraju cieszy się wielką popularnością – w Estonii posiada bowiem 25 proc. udziałów w sprzedaży kredytów ratalnych i 20 proc. udziałów w sprzedaży kredytów gotówkowych.

Czy Inbank to bezpieczny bank?

Estońskie banki mogą pochwalić się wysoką jakością i bezpieczeństwem usług bankowości internetowej, gdyż 99 proc. obywateli korzysta z bankowości internetowej. W Tallinnie (stolica Estonii) znajduje się Centrum Doskonalenia Cyberobrony akredytowane przy NATO. Inbank wpisuje się w ten wysokiej klasy profesjonalizm.

Inbank podlega dokładnie takim samym regulacjom UE jak banki w Polsce. Depozyty w Inbanku do równowartości 100 000 euro gwarantuje Tagatisfond czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Działania Inbanku w Polsce, podlegają nadzorowi ze strony UOKiK, Rzecznika Finansowego, Arbitra Bankowego działającego przy Związku Banków Polskich, na takich samych zasadach, jak kontrolowane są przez te instytucje inne polskie banki. Sam oddział Inbank w Polsce został przyjęty w poczet członków Związku Banków Polskich.

baner bank Pekao

Od początki swojej obecności na polskim rynku, Inbank zdobywa nagrody i wyróżnienia: Laur Konsumenta, e-Commerce Polska awards, oraz nagrodę Najlepsza Lokata na 12 miesięcy w 2018 r.

Bezpieczeństwo lokaty w Inbank

Wszystkie środki na lokacie są gwarantowane przez odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (Tagatisfond) do kwoty 100 000 EUR czyli około 420 000 zł dla pojedynczego klienta.

Oprocentowanie lokaty Inbank

Oprocentowanie jest stałe czyli w trakcie trwania lokaty nie zostanie obniżone! To duża zaleta.

Ile oszczędzisz na lokacie?

Minimalna kwota lokaty 5 000 zł
Maksymalna kwota lokaty 50 000 zł

Na jak długo można założyć lokatę?

Minimalny okres 3 miesiące
Maksymalny okres 60 miesięcy

Jakie oprocentowanie lokaty?

Minimalne oprocentowanie 1.30%
Maksymalne oprocentowanie 3.05%

Jak wygląda oprocentowanie dla poszczególnych okresów?

 • Lokata na 60 miesięcy – 3,05%
 • Lokata na 48 miesięcy – 3%
 • Lokata na 36 miesięcy – 2,95%
 • Lokata na 24 miesięcy – 2,60%
 • Lokata na 12 miesięcy – 2,10%
 • Lokata na 6 miesięcy – 1,80%
 • Lokata na 3 miesiące – 1,30%

Pamiętaj! Odsetki kapitalizowane są na koniec okresu. Zerwanie lokaty przed terminem wiąże się z utratą całych odsetek. Maksymalna łączna wartość lokat od pojedynczego klienta, to 400 000 zł.

Ile można zarobić na lokacie Inbank?

Za pomocą kalkulatora lokat Rekina Finansów bez problemu policzysz swój czysty zysk – już po podatku od dochodów kapitałowych.

Dla kogo przeznaczona jest lokata Inbank?

Lokata jest przeznaczona dla nowych i stałych klientów, na stare i nowe środki, bez dodatkowych warunków.  Przy przedłużaniu lokaty na kolejny okres otrzymasz dodatkowy bonus 0,1% do oprocentowania lokaty.

Plusy Lokaty Inbank

 • Nie musisz zakładać konta osobistego.
 • Lokata zakładana jest w 100% online.
 • Twoje pieniądze są oprocentowane stałą stawką, która nie zmieni się przez cały okres trwania lokaty.
 • Lokata jest dla wszystkich klientów, nie tylko nowych.
 • Ponadto, lokata może być odnawialna lub nieodnawialna w zależności od wyboru na etapie jej zakładania. Co oznacza, że po terminie umownym zostanie ona przedłużona na taki sam okres. W każdym momencie po automatycznym odnowieniu depozytu możesz zerwać lokatę bez utraty odsetek naliczonych przed odnowieniem.

Minusy Lokaty Inbank

 • Jeśli wypłacisz środki przed zakończeniem okresu trwania lokaty, stracisz odsetki.
 • Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu lokaty.

Jak założyć lokatę Inbank?

 1. Zarejestruj się w serwisie Inbank.
  Podaj swoje dane osobowe, potwierdź link w wiadomości e-mail, podpisz umowę o dostęp do bankowości elektronicznej kodem SMS.
 2. Wybierz parametry lokaty.
  Zaznacz preferowaną kwotę oraz okres oszczędzania. Tutaj zaznacz czy będziesz chciał w przyszłości przedłużać lokatę. Jeśli tak, zyskasz przy przedłużeniu 0,1%, a przedłużoną lokatę będziesz mógł zerwać bez utraty oprocentowania wypracowanego wcześniej.
 3. Podpisz umowę o lokatę.
  Po zalogowaniu do bankowości elektronicznej podpisz umowę o lokatę i zasil ją oszczędnościami, wykonując przelew ze swojego konta.

Opinia Rekina o lokacie Inbank

Pochodzący z Estonii Inbank ma bardzo dobre opinie klientów zarówno lokat jak i pożyczek. To, że całość obsługi odbywa się przez internet, zmniejsza koszty. Dlatego ten bank może pozwolić sobie na dobre, powiedziałbym wręcz rewelacyjne oferty lokat. Nie na darmo oferta banku zyskała tytuł „Lokaty roku 2018”. Lokata dołączyła jednak przede wszystkim do mojego rankingu najlepszych lokat bankowych. Dodatkowym plusem jest możliwość przedłużenia lokaty z dodatkowym bonusem 0,1%, oraz to, że przy takiej przedłożonej lokacie nie stracisz wypracowanego oprocentowania.

Bardzo podoba mi się uproszczona procedura zakładania lokaty, oraz to że nie ma podziału na nowe środki. Nawet stali klienci mogą korzystać z wysokiego oprocentowania.

To co dla mnie osobiście jest minusem, to ograniczenie do 400 000 zł łącznej wartości lokat dla pojedynczego klienta. Także konieczność odczekania do końca okresu lokaty, bo wtedy następuje kapitalizacja odsetek, według mnie – jest małą wadą.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo środków w Inbanku to nie mam najmniejszych obaw. Imponować mogą wypracowane przez Estończyków technologie informatyczne, w tym zaawansowane technologie obrony przed cyberatakami.

AS Inbank Spółka Akcyjna Oddział w Polsce
Riverside Park
ul. Fabryczna 5A
00-446 Warszawa

tel.  801 805 805
e-mail: [email protected]
www.inbankpolska.pl 

Podsumowanie
Pretendent do najlepszej lokaty 2019 roku. Nie musisz zakładać konta. Lokatę zakładasz całkowicie przez internet. Wysokie oprocentowanie dotyczy wszystkich klientów nie tylko nowych. Za przedłużenie lokaty dostajesz bonus +0,1%. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu lokaty.
Oprocentowanie
Opłaty
Dodatkowe korzyści
Łatwość założenia
Oceny czytelników60
Zalety
Nie musisz zakładać konta
Lokata zakładana jest w 100% online
Dla wszystkich klientów, nie tylko nowych.
Przy przedłużeniu lokaty na kolejny okres otrzymujesz oprocentowanie o 0,1% wyższe
Wady
Jeśli wypłacisz środki przed zakończeniem okresu trwania lokaty, stracisz odsetki.
4.9
Ocena