1900 zł tyle zapłacisz za frankowiczów zgodnie z wyliczeniami Komisji Nadzoru Finansowego. Co więcej pomoc frankowiczom będzie kosztować upadek paru banków m.in Banku Millenium czy Getin Banku.

Ustawa o pomocy frankowiczom przygotowana przez prezydenta wylądowała w koszu. Jednak Frankowicze za wszelką cenę chcą wyjąć tą ustawę z kosza na śmieci. Organizują protesty.

prostest-frankowiczow

Sam prezes PiS Jarosław Kaczyński parę dni temu potwierdził, że Państwo pomoże Frankowiczom (około 700 tys. osób) i osobom które straciły na poliso-lokatach (5 mln osób).

Kredyty frankowe, w które złapano dziesiątki tysięcy rodzin, stały się formą współczesnego niewolnictwa. Rozwiązać trzeba też kwestię polisolokat, które dotknęły ok. 5 mln Polaków i które wyciągnęły z ich kieszeni prawie 50 mld zł

Jarosław Kaczyński dla „W Sieci”, 18.04.2016

Czy to oznacza, że frankowicze oddadzą nieruchomości i część kredytu? Bynajmniej nie to przewiduje projekt ustawy o frankowiczach.

“Wspaniale”. Rekiny i rozsądni obywatele będę płacić za frankowiczów i za równie chciwych polisolokatowiczów (bo 3-4% na tradycyjnej lokacie w rankingu rekina to dla nich „za mało” za nic nierobienie)

Czemu rozsądni obywatele mają płacić za frankowiczów?

Do kredytów frankowych nikt nikogo nie zmuszał. Frankowicze sami je brali je bo były dużo tańsze niż kredyty w złotówkach. Co więcej liczyli na dalsze spadki kursu franka szwajcarskiego. Chcieli jeszcze mniej płacić za kredyt. Spekulowali i liczyli na dużo tańszy kredyt niż ten złotówkach. Do dziś lwia część frankowiczów płaci za kredyt we frankach mniej niż płaciłaby za kredyt w złotówkach.

Kto zapłaci za frankowiczów?

Ty i ja. Pośrednio wyciągnie się pieniądze z naszej kieszeni z budżetu, poprzez NBP i banki. Co więcej możemy przypłacić wielkim kryzysem gospodarczym w przypadku bankructw banków. Stracą wszyscy, a najbardziej depozytariusze, pracownicy banku i inni kredytobiorcy.

Straciłeś na giełdzie ?

Osobiście straciłem na giełdzie w 2008-2009 około 25 000 zł + podatki jakie zapłaciłem z tytułu podatku belki (tak, w między czasie zarabiałem, ale finalnie straciłem). Moja rodzina straciła na funduszach inwestycyjnych około 200 000 zł. Dlaczego nikt mi nie chce pomagać? Dlaczego nikt mi nie zwróci tych pieniędzy? Baa, musiałem zapłacić jeszcze podatki ! W czym jestem gorszy od frankowiczów, czy osób, które korzystały z polisolokat?

Z tego miejsca…

Apeluję

do drogiej Pani Premier Beaty Szydło 

do drogiego Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego

o pomoc finansową

– zwrot moich pieniędzy i podatków

– tych, które straciłem na giełdzie poprzez rachunek brokerski w banku BZWBK i BOŚ oraz poprzez fundusze inwestycyjne.

Argumenty frankowiczów

W artykule „Getin Bank upadnie jeśli…” Frankowicze szeroko wypowiadali się na temat swojej sytuacji i to jak banki ich skrzywdziły. Niestety w dyskusji pomimo pytań nie pada ani jeden rzeczowy argument, który tłumaczymy dlaczego mamy płacić za kredyty frankowiczów.

Osobiście pytałem jakie to niezgodne z prawem zapisy stosowały banki w umowach. Nie doczekałem się ani jednego konkretu. Tylko bełkot, krzyk i niecenzuralne słowa.

Być może Frankowicze mają rację. Dlatego, z tego miejsca, bardzo proszę wszystkich czytelników-frankowiczów aby:

  1. konkretnie wskazali jakie zapisy w umowach są ich zdaniem niezgodne z prawem,
  2. dlaczego wzięli kredyt we frankach,
  3. czy ktoś zmuszał ich do wzięcia kredytu,
  4. dlaczego inni mają płacić za ich kredyty.

Szczególnie proszę aby wytłumaczyli nam, rozsądnym obywatelom, dlaczego mamy dopłacać do ich kredytów ?

Proszę również o przedstawienie kalkulacji i założeń, że pomoc frankowiczom będzie kosztować tylko 2 000 000 000 zł a nie 67 000 000 000 zł. Kalkulację, dane i wszelkie dokumenty proszę umieszczać w chmurze przez przeklej.org, a link w komentarzu.

Drodzy frankowicze, jest świetna okazja aby nasze liczne rekińskie grono czytelników mogło zobaczyć, gdzie leży źródło problemu kredytów we frankach.

Ustawa o pomocy frankowiczom to wielka niesprawiedliwość społeczna dla nie-frankowiczów. Chcemy zrozumieć dlaczego mamy płacić kredyty za frankowiczów.

Zapraszam także do Strefy VIP abyśmy mógł dalej obserwować co dzieje się w tej sprawie.

[AKTUALIZACJA 3-08-2016] Ustawa jest już w Sejmie. Frankowicze otrzymają pomoc ale będzie ona skromniejsza, średnio Frankowicz otrzyma… sprawdź sam TUTAJ.