Chcesz bezpiecznie przechować od 1000 do 20 000 zł, a do tego nieźle zarobić? W tym celu została zaprojektowana lokata „bezkarna” . Często pojawia się w moim zestawieniu najlepszych lokat. To już świadczy o tym, że moja opinia o tej lokacie bankowej jest pozytywna. Lokata bezkarna to łatwy sposób na bezpieczne pomnożenie większej gotówki w krótkim okresie. Zobacz ile można na niej zarobić i czy są jakieś kruczki.

Oprocentowanie lokaty bezkarnej BGŻ Optima

Lokata bezkarna szczyci się oprocentowaniem aż 3,5% w skali roku i rzeczywiście tak jest. Oprocentowanie jest stałe czyli w trakcie trwania lokaty nie zostanie obniżone! To niezaprzeczalna zaleta. Po prostu z góry wiesz ile zarobisz.

Okres lokaty bezkarnej

Lokata jest dostępna na maksymalnie 3 miesiące. Napisałem „maksymalnie” ponieważ lokatę można wcześniej zerwać, nie tracąc dotychczas naliczonych odsetek ! W praktyce oznacza to, że okres lokaty jest dowolny, ale maksymalnie może wynieść  właśnie 3 miesiące. Naturalnie najlepiej opłaca się trzymać oszczędności na maksymalny okres – twój zysk będzie wtedy największy.

Ile można zarobić na lokacie bezkarnej ?

Za pomocą mojego kalkulatora policzysz czysty zysk na lokacie – już po podatku od dochodów kapitałowych 19%.

Minimalna i maksymalna kwota lokaty bezkarnej

Min. kwotaMax. kwota
1000 zł20 000 zł

Chcę ulokować więcej niż 20 000 zł – co zrobić ?

Bank BGŻ Optima przygotował osobną ofertę na taką ewentualność dla nowych klientów – lokatę bezkompromisową, którą również analizowałem i sam zakładałem. Pozwala ona ulokować do 100 tys zł.

Bezpieczeństwo lokaty bezkarnej

Wszystkie środki na lokacie bezkarnej są gwarantowane przez państwowy Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty 100 000 EUR czyli około 420 000 zł.

Czy BGŻ Optima to bezpieczny bank?

BGŻ Optima to internetowa marka banku BGŻ BNP Paribas, jednego z 20 największych banków w Polsce. Sam bank BGŻ (Bank Gospodarki Żywnościowej) istnieje od 1975 roku. Większościowy akcjonariat banku BGŻ BNP Paribas należy do Francuzów. Akcje banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2011 roku. Sytuacja finansowa banku jest bez zastrzeżeń na co wskazują sprawozdania finansowe zaaprobowane przez audytorów z BIG4.

Kto może założyć lokatę bezkarną?

Lokata jest przeznaczona dla nowych klientów BGŻ Optima. Nowy klient według banku to osoba, która przez ostatnie 12 miesięcy nie miała żadnego konta oszczędnościowego ani lokaty w BGŻ optima. To jedyne warunki. Oczywiście trzeba mieć też ukończone 18 lat i posiadać konto bankowe w dowolnym banku.

panel-klienta-bgz-optima-lokata-bezkompromisowa

Ja założyłem sobie lokatę bezkompromisową (dawniej zwaną bezkarną).

Jak założyć lokatę bezkarną?

Lokata bezkarna jest zakładana z darmowym kontem oszczędnościowym o nazwie Smart – bez żadnych warunków. Dzięki temu kontu oszczędnościowemu można zarządzać swoją lokatą, wypłacać środki, wpłacać dodatkowe, zakładać inne lokaty czy po prostu trzymać oszczędności na tym bardzo dobrze oprocentowanym koncie oszczędnościowym. Na blogu pisałem już o szczegółach konta oszczędnościowego Smart BGŻ Optima.

Do założenia konta oszczędnościowego w BGŻ Optima będziesz potrzebował:

 1. dowodu osobistego lub paszportu,
 2. wyraźnych zdjęć/skanu awersu i osobno rewersu twojego dowodu osobistego lub paszportu w formacie jpg/jpeg/png.

Jak złożyć wniosek o lokatę bezkarną?

Można to zrobić natychmiast. Kliknij w klawisz z lokatą, która Cię interesuje i wypełnij wniosek od ręki. Przygotuj sobie skany przedniej i tylnej strony dowodu osobistego wcześniej.

Lokata Bezkarna 3,5% do 20 tys zł

Złóż wniosek online

Lokata Bezkompromisowa 2,7% do 100 tys zł

Złóż wniosek online

Najczęstsze pytania i problemy

Począwszy od wypełnienia wniosku, do momentu otwarcia lokaty wygląda następująco:

 1. BGŻOptima nie posiada swoich stacjonarnych oddziałów, a konto i lokatę zakłada się przez internet. Pierwszym krokiem jest zatem wypełnienie wniosku na stronie BGŻ o otwarcie konta oszczędnościowego wraz z Lokatą Bezkarną 3,5% (kliknij). Jeśli dysponujesz większą kwotą do 20 000 zł korzystniej jest wybrać Lokatę Bezkompromisową oprocentowaną 2,7% (kliknij). Uzupełnienie formularza nie powinno Ci zająć więcej niż 6 minut.
 2. Na początek podajesz kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na Lokatę.
 3. We wniosku należy wpisać m.in. datę wygaśnięcia dowodu osobistego – jeśli masz wpisane w dowodzie „czas nieoznaczony” wpisz: „31.12.2099”
 4. Przelewasz podaną kwotę lokaty (lub kwotę wyższą) z rachunku w innym banku na konto podane przez BGŻOptima. Aktywujesz w ten sposób swoje konto oszczędnościowe, a wpłacone środki są lokowane na wybranej lokacie (ewentualna nadwyżka zostanie przelana na twoje konto oszczędnościowe BGŻOptima). Realizując pierwszy przelew do BGŻOptima pamiętaj o tym, aby zasilić rachunek co najmniej kwotą, jaką wcześniej zadeklarowałeś we wniosku. W przeciwnym razie środki trafią na konto oszczędnościowe, a nie na lokatę i konieczne będzie skorzystanie z infolinii banku BGŻOptima.
 5. Po zakończeniu terminu lokaty, środki z depozytu wraz z odsetkami trafią na Twoje konto oszczędnościowe BGŻOptima. Będziesz mógł je tam zachować lub bezpłatnie przelać na inny rachunek.

Czytelnicy zadają mi często pytanie dlaczego wniosek o lokatę BGŻ Optima został odrzucony. Powodem odrzucenia jest najczęściej:

 • brak przelewu weryfikacyjnego (50%) – przelewy z kont małżeńskich i firmowych są odrzucane
 • negatywna weryfikacja danych (20%) – np. dane we wniosku nie zgadzały się ze skanem dowodu osobistego, być może przelew wykonałeś z konta bankowego, którego dane nie zgadzają się z tymi, które podałeś we wniosku – np. zakładałeś lokatę na siebie a przelałeś pieniądze z konta żony)
 • negatywna weryfikacja skanów/zdjęć twojego dowodu osobistego lub paszportu (20%) – bardzo często przesyłane skany są niewyraźne, prześwietlone. Trzeba mieć świadomość, że to automat sprawdza dowód, także zdjęcia dowodu muszą być wyraźne na środku zdjęcia.
 • inne powody (10%) – np. zapomniałeś przelać środki w terminie 5 dni.

Opinie o lokacie bezkarnej

Jak zauważyłeś sam skorzystałem z lokaty bezkarnej. Nie mam co do niej żadnych zastrzeżeń. Co więcej często znajduje miejsce wśród najlepszych lokat na moim blogu. Lokata bezkarna jest po prostu bardzo dobrym sposobem na ulokowanie 20 000 zł w bezpieczny sposób. Jeśli musiałbym „na siłę” wytknąć minusy tej lokaty to na pewno robienie i załączanie zdjęć/skanów dowodu osobistego lub paszportu jest trochę kłopotliwe. Niestety takie są wymagania Komisji Nadzoru Finansowego i bank musi się do nich dostosować. Gdyby bank nie wymagał skanu dokumentu, musiałby przyjeżdżać kurier z umową… a to oznacza koszty rzędu 60 zł. W oddziale stacjonarnym BGŻ tej lokaty też nie założysz z tych samych względów. Między innymi dzięki samoobsłudze przez internet lokata bezkarna jest oprocentowana aż na 3,5%.

Jedyne negatywne opinie, które dotychczas pojawiały się na blogu dotyczyły awarii technicznych po aktualizacjach systemu bankowego. Po kontakcie z infolinią każdy problem był jednak rozwiązany, także finalnie każdy czytelnik Rekina Finansów był zadowolony. Od ponad 12 miesięcy nie wystąpił żaden odczuwalny problem techniczny.

Zapraszam Cię gorąco do dzielenia się zarówno pozytywnym jak i negatywnymi opiniami.

Na koniec zamieszam moją skróconą opinię o lokacie bezkarnej.

Oszczędzaj i inwestuj
RAZEM Z REKINEM

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !
WYŚLIJ »
Ocena Lokaty Bezkarnej
Oprocentowanie10
Opłaty10
Dodatkowe korzyści10
Łatwość założenia8
Zalety
Wysokie oporcentowanie stałe
Lokata zakładana zaraz po zaksięgowaniu przelewu
Zerwanie lokaty bez utraty odsetek
Gwarancja BFG do 100 000 EURO
Darmowe konto oszczędnościowe w prezencie
Darmowe wpłaty i wypłaty bez limitu
Przyjemna obsługa telefoniczna
Wady
We wniosku trzeba dołączyć osobno skan awersu i rewersu dowodu osobistego
Lokata max na 3 miesiące
Lokata tylko dla nowych klientów (12 ostanich meisięcy)
9.5
Ocena
Podsumowanie
Lokata Bezkarna ma oprocentowanie stałe 3,5% i można ją zerwać bez utraty odsetek. Do tego można ulokować 20 tys zł. Nie ma drugiej takiej oferty na rynku.