Konto SMART BGŻ Optima

9.5
Ocena

Konto Smart BGŻ Optima jest całkowicie darmowym kontem oszczędnościowym. Ma parę zalet, które zdecydowanie wyróżniają je na tle konkurencji. Przykład? Na koncie Smart możesz wypłacić pieniądze bez opłat i bez utraty odsetek – to rzadko spotykane.

BGŻ Optima to internetowa marka BGŻ PNB Paribas nastawiona na inwestycje i oszczędzanie. Bank naprawdę postarał się przygotowując ofertę tego konta oszczędnościowego.

Co konto SMART ma do zaoferowania?

 • Oprocentowanie konta oszczędnościowego: do 150 000 zł – 2,5%*; ponad 150 000 zł – 1,5%*;
 • Do konta oszczędnościowego dostajesz wysoko oprocentowane 3-miesięczne lokaty: 3,5% do 20 000 zł (lokata bezkarna), 2,7% do 100 000 zł (lokata bezkompromisowa);
 • Nie trzeba zakładać konta osobistego;
 • Darmowe wpłaty i wypłaty bez limitu;
 • Całkowicie darmowe – żadnych miesięcznych opłat za konto oszczędnościowe.

* Dla nowych środków – jeśli nie miałeś konta w BGŻ Optima to wszystkie twoje środki są nowe. Jeśli byłeś klientem to: bank 12 października 2017 odczytuje saldo na Twoich rachunkach. Wszystkie pieniądze, które będą nadwyżką nad kwota salda z 12 października 2017 są nowymi środkami i mogą pracować na 2,5% w skali roku na koncie SMART. Bank robi tak co miesiąc 12-dnia miesiąca.

Opłaty za konto oszczędnościowe SMART:

 • Otwarcie konta: 0 zł;
 • Prowadzenie konta: 0 zł.

Opłaty za przelewy:

 • Opłata za przelewy do innego banku krajowego: 0 zł.

Zlecenia stałe:

 • Zlecenia stałe – złożenie, modyfikacja, realizacja, odwołanie: 0 zł.

Inne opłaty za konto Smart BGŻ Optima

 • Udostępnienie wyciągu z rachunku przez system lub e-mail: 0 zł.

Tabela prowizji w BGŻ Optima nie zmienia się od wielu lat co świadczy o dużej stabilności w darmowości tego konta.

Funkcjonalność konta

BGŻOptima nie pobiera opłat za realizację przelewów. Przelewy wychodzące można realizować wyłącznie na rachunek powiązany w banku krajowym. Na szczęście rachunek powiązany można zmienić w każdej chwili. Wykonanie przelewu nie powoduje utraty odsetek. Dzięki posiadaniu konta SMART możesz korzystać z innych źródeł zarabiania – do wyboru masz kolejne lokaty. BGŻ Optima daje też możliwość inwestowania w fundusze inwestycyjne. Minimalna kwota inwestycji to 100 zł, a do wyboru masz 162 fundusze.

Oprocentowanie konta Smart BGŻ Optima

Oprocentowanie do 150 tys zł Ponad 150 tys zł
Lokata na start (3 mies) 3,5% 2,7%
Nowe środki 2,5% 1,5%
Standardowe (promocja) 1,5% 1,3%

* Nowe środki – jeśli nie miałeś konta w BGŻ Optima to wszystkie twoje środki są nowe. Jeśli byłeś klientem to np. W dniu 8 stycznia 2018 bank odczytuje saldo na Twoich rachunkach BGŻ Optima . Wszystkie pieniądze, które będą nadwyżką nad kwotę salda z 8 stycznia 2018 są nowymi środkami i mogą pracować na 2,5% w skali roku na koncie SMART. Bank w analogiczny sposób postępuję każdego miesiąca ustalając dzień, na który są liczone nowe środki.

Największe atuty konta Smart BGŻ Optima

 • Oprocentowanie 2,5%;
 • Promocyjna lokata 3,5%;
 • Brak konieczności zakładania RORu;
 • Bezpłatne przelewy;
 • Z konta SMART mogą skorzystać też obecni klienci;
 • Możliwość wcześniejszego zamknięcia lokaty bez utraty zysku.

Dodatkowe ubezpieczenie i korzyści

Będąc klientem BGŻ możesz dostać rabat na ubezpieczenia w link4. I to nie byle jaki bo aż 25% na ubezpieczenie mieszkania. Ubezpieczenie komunikacyjne możesz kupić z rabatem 12%, a ubezpieczenie turystyczne z 10% rabatem.

Wady konta Smart BGŻ Optima

 • Czas oczekiwania na założenie lokaty to 1 dzień, czyli środki o jeden dzień krócej pracują na twój zysk;
 • Konieczności robienia skanu/zdjęcia dowodu;
 • Możliwość wyboru tylko jednej promocyjnej lokaty wraz z kontem SMART;
 • BGŻOptima nie posiada swoich stacjonarnych oddziałów.

Opinia Rekina o koncie oszczędnościowym SMART BGŻ Optima:

Szczere pochwały dla BGŻOptima. Gdy inne banki tną oprocentowanie jak się da, ten bank utrzymuje wysokie oprocentowanie na swoich lokatach i kontach oszczędnościowych. W dodatku konto oszczędnościowe SMART działa prawie jak ROR, czyli możesz bez opłat wykonywać z niego przelewy, a na dodatek nie utracisz odsetek od reszty środków. Zawsze masz dostęp do swoich środków. Nie musisz zamrażać ich na dłuższy okres. Lokata dostępna dla klientów SMART’a ma świetne oprocentowanie i wysoko plasuje się w moim rankingu najlepszych lokat.  Równie dobrze to konto wypada w moim rankingu kont oszczędnościowych.

W dodatku założenie konta i lokaty odbywa się całkowicie przez internet. Dużym plusem jest to, że z promocji na wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego mogą skorzystać też stali klienci – wystarczy, że w swoim panelu klienta klikną odpowiedni wniosek. Więc niezależnie od tego czy już masz konto oszczędnościowe w BGŻ Optima czy dopiero je założysz masz szansę na bardzo dobre warunki i pewny zysk.

Jak zarobić najwięcej na koncie SMART BGŻ Optima?

Najlepiej założyć konto oszczędnościowe SMART z 3-miesięczną lokatą: 3,5% przy wpłacie do 20 000 zł (lokata bezkarna), 2,7% do 100 000 zł (lokata bezkompromisowa). Zrywając lokatę przed czasem zachowujesz dotychczasowe odsetki. Oczywiście nie warto tego robić bo więcej można zarobić trzymają lokatę do wygaśnięcia czyli trzy miesiące.

Jak założyć konto Smart BGŻOptima z lokatą 3,5% lub 2,7%?

Na początek wybierz lokatę dla siebie (albo 3,5% do 20 tys zł albo 2,7% do 100 tys zł) i przejdź do wniosku o otwarcie konta:

Konto z lokatą na 3,5%

Lub

Konto z lokatą na 2,7%

(zakładając konto wraz z lokatą przez bloga – wspierasz mnie)

Przy zakładaniu lokaty deklarujesz jaką kwotę na nią wpłacisz – warto więc wpłacić jak największą kwotę na początek, aby jak najwięcej zarobić na lokacie np. 20 000 zł. Na wpłatę masz 5 dni. Po trzech miesiącach oprocentowanie standardowe SMART’a to 1,5%. Lokatę można zerwać bez utraty odsetek. Dla wszystkich nowych środków oprocentowanie jest jeszcze wyższe – aż 2,5%.

Konto założysz tylko przez internet. Będziesz do tego potrzebował:

 • Konta ROR należącego tylko do Ciebie (nie może to być konto wspólne np dla małżeństw);
 • Skanu/zdjęcia dowodu osobistego (obu stron).

Podczas zakładania konta będziesz poproszony o przesłanie skanu dokumentu tożsamości i wykonanie przelewu na lokatę. Konto nie może być kontem firmowym lub wspólnym np. z małżonkiem. Od razu deklarujesz jaką lokatę wybierasz i na jaką kwotę. Jeśli wpłacisz więcej, nadwyżka ląduje na koncie Smart, a oprocentowanie jest takie jak dla nowych środków. Po przejściu procedury, bank potwierdza założenie konta i prześlę ci przelew zwrotny na 1 grosz. W tytule przelewu będziesz miał login do konta potrzebny do logowania. Założenie konta i lokaty trwa około jednego dnia.

BGŻ Optima często odrzuca wniosek o założenie konta Smart z lokatą

Jest ku temu parę powodów, które musisz znać.

 • brak przelewu weryfikacyjnego (50%) – (przelewy z kont małżeńskich ani firmowych nie są akceptowane)
 • negatywna weryfikacja danych (20%) – (np. dane we wniosku nie zgadzały się ze skanem dowodu osobistego, przelew wykonałeś z konta bankowego, którego dane nie zgadzają się z tymi, które podałeś we wniosku – np. zakładałeś lokatę na siebie a przelałeś pieniądze z konta żony, przelewy z kont małżeńskich ani firmowych nie są akceptowane)
 • negatywna weryfikacja skanów/zdjęć twojego dowodu osobistego lub paszportu (20%). Jedna i druga strona dowodu musi być przesłana osobno.
 • inne (10%)

Zachęcam do komentowania i dzielenia się plusami i minusami konta Smart. Ważne aby były to komentarze rzeczowe, bo tylko takie mogą pomóc innym. Jeśli spodobała Ci się moja analiza konta i pomogła Ci – złóż wniosek o konto z lokatą przez mojego bloga. Dzięki temu wspierasz mnie w dalszym prowadzeniu bloga – za co pięknie Ci dziękuję.

Opinie o Koncie Smart BGŻ Optima
Funkcjonalność10
Opłaty10
Dodatkowe korzyści10
Łatwośc założenia7.8
Oceny czytelników17 głosy4.6
Zalety
Bezwarunkowo darmowe konto oszczędnościowe bez ROR
Wysokie oprocentowanie na tle konkurencji
Darmowe wpłaty i wypłaty bez limitu
Wypłaty bez utraty odsetek
Gwarancja BFG do 100 000 EURO
Przyjazna obsługa telefoniczna
Wady
Przy zakładaniu trzeba dołączyć osobno skan awersu i rewersu dowodu osobistego
Bank nie podaje z wyprzedzeniem jakie będzie oprocentowanie promocyjne
9.5
Ocena
Podsumowanie
Bezwarunkowo darmowe konto oszczędnościowe SMART ma najwyższe oprocentowanie wśród kont oszczędnościowych w dłuższym terminie. Do tego super lokaty bankowe na start. Grzechem jest narzekać w takiej sytuacji.
| 2018-02-13T09:29:49+00:00 Luty 13, 2018|Konto bankowe|0 komentarzy

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!