Oceny czytelników85
2.1
9.5
Ocena

Konto Smart BGŻ Optima jest całkowicie darmowym kontem oszczędnościowym. Ma parę zalet, które zdecydowanie wyróżniają je na tle konkurencji. Przykład? Na koncie Smart możesz wypłacić pieniądze bez opłat i bez utraty odsetek – to rzadko spotykane.

BGŻ Optima to internetowa marka BGŻ PNB Paribas nastawiona na inwestycje i oszczędzanie. Bank naprawdę postarał się przygotowując ofertę tego konta oszczędnościowego.

Co konto SMART ma do zaoferowania?

 • Oprocentowanie konta oszczędnościowego: do 100 000 zł – 2,6%*; ponad 100 000 zł – 0,7%*;
 • Do konta oszczędnościowego dostajesz wysoko oprocentowane 3-miesięczne lokaty: 3,5% do 20 000 zł (lokata bezkarna) lub 2,7% do 100 000 zł;
 • Nie trzeba zakładać konta osobistego;
 • Darmowe wpłaty i wypłaty bez limitu;
 • Całkowicie darmowe – żadnych miesięcznych opłat za konto oszczędnościowe.

* AKTUALNIE BRAK TEJ PROMOCJI. //Dla nowych środków w okresie promocji 27.04.2018 r. – 26.07.2018. Jeśli nie miałeś konta w BGŻ Optima przez ostatnie 12 miesięcy to wszystkie twoje środki są nowe. Jeśli byłeś klientem to bank jako Nowe Środki traktuje sumę środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Smart, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym, wg stanu na koniec każdego dnia w „Okresie Promocji”. Bank z moich 3-letnich obserwacji praktycznie co każdy okres przedłuża promocyjne oprocentowanie, nieznacznie je korygując w górę lub w dół.

Opłaty za konto oszczędnościowe SMART:

 • Otwarcie konta: 0 zł;
 • Prowadzenie konta: 0 zł.

Opłaty za przelewy:

 • Opłata za przelewy do innego banku krajowego: 0 zł.

Zlecenia stałe:

 • Zlecenia stałe – złożenie, modyfikacja, realizacja, odwołanie: 0 zł.

Inne opłaty za konto Smart BGŻ Optima

 • Udostępnienie wyciągu z rachunku przez system lub e-mail: 0 zł.

Tabela prowizji w BGŻ Optima nie zmienia się od wielu lat co świadczy o dużej stabilności w darmowości tego konta.

Funkcjonalność konta

BGŻOptima nie pobiera opłat za realizację przelewów. Przelewy wychodzące można realizować wyłącznie na rachunek powiązany w banku krajowym. Na szczęście rachunek powiązany można zmienić w każdej chwili. Wykonanie przelewu nie powoduje utraty odsetek. Dzięki posiadaniu konta SMART możesz korzystać z innych źródeł zarabiania – do wyboru masz kolejne lokaty. BGŻ Optima daje też możliwość inwestowania w fundusze inwestycyjne. Minimalna kwota inwestycji to 100 zł, a do wyboru masz 162 fundusze.

Oprocentowanie konta Smart BGŻ Optima

Oprocentowaniedo 20 tys złdo 100 tys złPonad 100 tys zł
Lokata na start (3 mies)3,5%2,7%
Nowe środki*2,6%2,6%0,7%
Standardowe0,7%0,7%0,7%

* Aktualnie brak tej promocji //Nowe środki w okresie promocji 1 sierpnia 2018 r. do 5 listopada 2018 r. Jeśli nie miałeś konta w BGŻ Optima przez ostatnie 12 miesięcy to wszystkie twoje środki są nowe. Jeśli byłeś klientem to bank jako Nowe Środki traktuje sumę środków pieniężnych zgromadzonych na koncie Smart, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym, wg stanu na 2 lipca. Bank z moich 3-letnich obserwacji praktycznie co każdy okres przedłuża promocyjne oprocentowanie, nieznacznie je korygując w górę lub w dół.

Największe atuty konta Smart BGŻ Optima

 • Promocyjna lokata 3,5% do 20 tys zł lub 2,7% do 100 tys zł;
 • Brak konieczności zakładania RORu;
 • Bezpłatne przelewy;
 • Z konta SMART mogą skorzystać też obecni klienci;
 • Możliwość wcześniejszego zamknięcia lokaty bez utraty zysku;
 • Promocyjne oprocentowanie zazwyczaj przedłużane na kolejny okres.

Dodatkowe ubezpieczenie i korzyści

Będąc klientem BGŻ możesz dostać rabat na ubezpieczenia w link4. I to nie byle jaki bo aż 25% na ubezpieczenie mieszkania. Ubezpieczenie komunikacyjne możesz kupić z rabatem 12%, a ubezpieczenie turystyczne z 10% rabatem.

Wady konta Smart BGŻ Optima

 • Czas oczekiwania na założenie lokaty to 1 dzień, czyli środki mogą pracować o jeden dzień krócej na twój zysk ale oczywiście nie musi tak być, zależy jak wiele osób dziennie składa wnioski;
 • Konieczności robienia skanu/zdjęcia dowodu;
 • Możliwość wyboru tylko jednej promocyjnej lokaty wraz z kontem SMART;
 • BGŻOptima nie posiada swoich stacjonarnych oddziałów.

Opinia Rekina o koncie oszczędnościowym SMART BGŻ Optima:

Szczere pochwały dla BGŻOptima. Gdy inne banki tną oprocentowanie jak się da, ten bank zawsze utrzymuje wysokie oprocentowanie na swoich lokatach i kontach oszczędnościowych. W dodatku konto oszczędnościowe SMART działa prawie jak ROR, czyli możesz bez opłat wykonywać z niego przelewy, a na dodatek nie utracisz odsetek od reszty środków. Zawsze masz dostęp do swoich środków. Nie musisz zamrażać ich na dłuższy okres. Lokata dostępna dla klientów SMART’a ma świetne oprocentowanie i wysoko plasuje się w moim rankingu najlepszych lokat.  Równie dobrze to konto wypada w moim rankingu kont oszczędnościowych.

W dodatku założenie konta i lokaty odbywa się całkowicie przez internet. Dużym plusem jest to, że z promocji na wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego mogą skorzystać też stali klienci – wystarczy, że w swoim panelu klienta klikną odpowiedni wniosek. Więc niezależnie od tego czy już masz konto oszczędnościowe w BGŻ Optima czy dopiero je założysz masz szansę na bardzo dobre warunki i pewny zysk.

Jak zarobić najwięcej na koncie SMART BGŻ Optima?

Najlepiej założyć konto oszczędnościowe SMART z 3-miesięczną lokatą: 3,5% przy wpłacie do 20 000 zł (lokata bezkarna) lub 2,7% do 100 000 zł. Zrywając lokatę przed czasem zachowujesz dotychczasowe odsetki. Oczywiście nie warto tego robić bo więcej można zarobić trzymają lokatę do wygaśnięcia czyli trzy miesiące.

Jak założyć konto Smart BGŻOptima z lokatą 3,5%?

Na początek złóż wniosek o lokatę dla siebie 3,5% do 20 tys zł

Konto z lokatą na 3,5%

…lub lokatę 2,7% do 100 tys zł

Konto z lokatą na 2,7%

konto oszczędnościowe Smart jest otwierane automatycznie wraz z lokatą.

(zakładając konto wraz z lokatą przez bloga – wspierasz rozwój bloga)

Przy zakładaniu lokaty deklarujesz jaką kwotę na nią wpłacisz – warto więc wpłacić jak największą kwotę na początek, aby jak najwięcej zarobić na lokacie np. 20 000 zł. Na wpłatę masz 5 dni. Lokatę można zerwać bez utraty odsetek. Dla wszystkich nowych środków oprocentowanie na koncie smart wynosi aż 2,6% do 100 tys zł.

Konto założysz tylko przez internet. Będziesz do tego potrzebował:

 • Konta ROR należącego tylko do Ciebie (nie może to być konto wspólne np dla małżeństw);
 • Skanu/zdjęcia dowodu osobistego (obu stron).

Podczas zakładania konta będziesz poproszony o przesłanie skanu dokumentu tożsamości i wykonanie przelewu na lokatę. Konto nie może być kontem firmowym lub wspólnym np. z małżonkiem. Od razu deklarujesz jaką lokatę wybierasz i na jaką kwotę. Jeśli wpłacisz więcej, nadwyżka ląduje na koncie Smart, a oprocentowanie jest takie jak dla nowych środków. Po przejściu procedury, bank potwierdza założenie konta i prześlę ci przelew zwrotny na 1 grosz. W tytule przelewu będziesz miał login do konta potrzebny do logowania. Założenie konta i lokaty trwa około jednego dnia.

BGŻ Optima często odrzuca wniosek o założenie konta Smart z lokatą

Jest ku temu parę powodów, które musisz znać.

 • brak przelewu weryfikacyjnego (50%) – (przelewy z kont małżeńskich ani firmowych nie są akceptowane)
 • negatywna weryfikacja danych (20%) – (np. dane we wniosku nie zgadzały się ze skanem dowodu osobistego, przelew wykonałeś z konta bankowego, którego dane nie zgadzają się z tymi, które podałeś we wniosku – np. zakładałeś lokatę na siebie a przelałeś pieniądze z konta żony, przelewy z kont małżeńskich ani firmowych nie są akceptowane)
 • negatywna weryfikacja skanów/zdjęć twojego dowodu osobistego lub paszportu (20%). Jedna i druga strona dowodu musi być przesłana osobno.
 • inne (10%)

Zachęcam do komentowania i dzielenia się plusami i minusami konta Smart. Ważne aby były to komentarze rzeczowe, bo tylko takie mogą pomóc innym. Jeśli spodobała Ci się moja analiza konta i pomogła Ci – złóż wniosek o konto z lokatą przez mojego bloga. Dzięki temu wspierasz mnie w dalszym prowadzeniu bloga – za co pięknie Ci dziękuję.

Opinie o Koncie Smart BGŻ Optima
Podsumowanie
Bezwarunkowo darmowe konto oszczędnościowe SMART ma najwyższe oprocentowanie wśród kont oszczędnościowych w dłuższym terminie. Do tego super lokaty bankowe na start. Grzechem jest narzekać w takiej sytuacji.
Funkcjonalność
10
Opłaty
10
Dodatkowe korzyści
10
Łatwośc założenia
7.8
Oceny czytelników85
2.1
Zalety
Bezwarunkowo darmowe konto oszczędnościowe bez ROR
Wysokie oprocentowanie na tle konkurencji
Darmowe wpłaty i wypłaty bez limitu
Wypłaty bez utraty odsetek
Gwarancja BFG do 100 000 EURO
Przyjazna obsługa telefoniczna
Wady
Przy zakładaniu trzeba dołączyć osobno skan awersu i rewersu dowodu osobistego
Bank nie podaje z wyprzedzeniem jakie będzie oprocentowanie promocyjne
9.5
Ocena