Przyznaję. Sam korzystam z karty kredytowej. Darmowy kredyt do 100 tys zł, zniżki w markowych sklepach, biznesowe saloniki na lotniskach, ułatwione rezerwacje hoteli, lotów i wynajem aut daje mi duży komfort.

CitiBank poprosił mnie aby zrecenzować ich najlepszą kartę kredytową Citi World MasterCard. Powiedziałem, że nie będę miał żadnych skrupułów w jej ocenie. Zgodzili się, co sugeruje dużą pewność siebie – że, rzeczywiście ich karta jest taka dobra. Na pierwszy rzut oka karta wygląda bardzo dobrze – 0 zł opłaty miesięcznej za kartę i bonus pieniężny 250 zł. Czy warto mieć kartę kredytową Citibank World MasterCard tego dowiesz się po moim teście.

Citibank od dawna specjalizuje się w interesujących promocjach kart kredytowych oraz zajmuje wysokie miejsce w moim rankingu kart kredytowych. Jak nie telefon to fit opaska albo inny prezent był dodawany do karty kredytowej Citibank. Teraz możesz zyskać zniżki przy zakupach – 400 zł w voucherach lub zwrot 250 zł na konto. 

Co oferuje Citibank dla posiadaczy karty kredytowej Citibank World MasterCard?

 • 0 zł opłaty rocznej za kartę – w ofercie Internetowej opłata wynosi 0 zł przez wszystkie lata użytkowania karty;
 • Zwrot na konto 250 zł lub vouchery do sklepów o łącznej wartości 400 zł albo 20 biletów do Multikina!
 • Usługi concierge, np. pomoc przy wynajmie samochodu, rezerwacja hotelu czy biletu lotniczego;
 • Płacąc kartą u partnerów Citibanku – Play, Sphinx, Multikino, Samsung, Merlin.pl, H&M, Douglas, W.Kruk – dostajesz zniżki nawet do 10%;
 • Płacąc kartą zbierasz punkty, które wymienisz na nagrody;
 • Dostaniesz też dodatkowo liczne zniżki i rabaty w wyjątkowy programie partnerskim MasterCard World.
 • Karta pozwala na darmowy kredyt do 56 dni do 100 000 zł!

Dostaniesz bonusów, zniżek i punktów premiowych bez liku. Citibank w ramach promocji wyeliminował główny minus tej karty czyli opłatę miesięczną za kartę 18 zł. W ramach promocji zostaniesz zwolniony z opłaty za wydanie karty oraz z opłat rocznych z tytułu użytkowania karty w kolejnych latach. Oszczędzasz aż 216 zł/rocznie! Wcześniej, żeby uniknąć tej opłaty trzeba było wykonać transakcje bezgotówkowe na 4 000 zł. Dobrze, że jest ta promocja za 0 zł.

Poniżej możesz sprawdzić podstawowe parametry karty:

 • Opłata za wydanie karty: 0 zł;
 • Opłata miesięczna za kartę: 0 zł;
 • Limit karty: od 4 000 zł do 100 000 zł;
 • Okres bezodsetkowy: 56 dni;
 • Oprocentowanie: 10%;
 • Kwota minimalnej spłaty: 30 zł;
 • Prowizja za wypłatę gotówki z bankomatu: Prowizja za wypłatę gotówki z bankomatu wynosi 6% min. 10,00 zł. W przypadku transakcji dokonanych w walucie innej niż PLN prowizja za przewalutowanie transakcji wynosi 5,8%;
 • Prowizja za przelew z rachunku bankowego karty: 6% min. 10 zł.

Ta karta ma limit aż do 100 00 zł! Jeden z największych limitów w kartach. Do tego dochodzi naprawdę długi okres bezodsetkowy – 56 dni. Oznacza to, że rozsądnie korzystając z tej karty nie poniesiesz żadnych kosztów.

Co znaczy rozsądne korzystanie z karty? Jednym słowem zawsze spłacaj wykorzystany limit przed upływem okresu bezodsetkowego. Ważne, żeby nie wykonywać karta kredytową transakcji gotówkowych, czyli wypłat z bankomatu, wypłat gotówki przy okazji zakupów (cashback). Transakcje gotówkowe nie są objęte okresem bezodsetkowy, więc od razu jest naliczany procent. A dodatkowo za wypłatę gotówki z bankomatu możesz zapłacić zabójczą prowizję np. 6% od wypłaty 500 zł to 30 zł. Kompletnie się to nie opłaca. Również przelewy z rachunku bankowego karty kredytowej mają taką samą prowizję.

Jako jedna z nielicznych, jest to karta bez opłat miesięcznych. Pamiętaj tylko, że ta promocja obowiązuje tylko przy zamówieniu karty przez internet.

Dlaczego warto postarać się o kartę Citibank World MasterCard?

Zawsze dobrze jest mieć coś na niespodziewane wydatki, a skoro nie ponosisz za tą kartę żadnych opłat możesz traktować ją jako zabezpieczenie. W razie potrzeby nie musisz spieszyć się z wypełnianiem wniosku, po prostu wyciągasz kartę z portfela.

Jeśli korzystasz z karty masz zapewnione zniżki i dodatkowe korzyści takie jak chociażby specjalna oferta firmy Samsung. Z Citibankiem współpracują też Play, Sphinx, Multikino, Merlin.pl, H&M, Douglas, W.Kruk. U tych partnerów uzyskasz zniżki nawet do 10% i będziesz mógł wymienić zdobyte punkty na nagrody. 

Bonus 250 zł dla posiadacza karty kredytowej

Zakładając kartę i spełniając kilka warunków dostajesz w programie bonusowy 1600 punktów. Właśnie te punkty wymienisz na 250 zł.

Jakie warunki musisz spełnić, żeby dostać 250 zł:

 • Załóż kartę online;
 • Gdy otrzymasz kartę zaloguj się do serwisu bankowości internetowej Citibank Online najpóźniej do końca drugiego miesiąca kalendarzowego od podpisania umowy. Po wykonaniu pierwszej transakcji kartą otrzymasz 1000 punktów;
 • Dokonaj transakcji o łącznej wartości co najmniej 1000 zł, nie później niż do końca drugiego miesiąca kalendarzowego od daty zawarcia umowy. Nagrodę 15 000 punktów otrzymasz w kolejnym miesiącu po spełnieniu wszystkich warunków.
 • Wymień punkty na 250 zł zwrotu na konto.

Oczywiście punkty możesz wymienić też na inne nagrody. Pełna lista nagród jest tutaj.

Jeśli chcesz założyć kartę bez opłat i otrzymać zwrot 250 zł, kliknij poniżej:

Skorzystaj z promocji

Warunki otrzymania karty City MasterWorld

Citibank oznajmia, że o kartę mogą się starać osoby mające minimum 21 lat i dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce. Jednak mam spore wątpliwości by przy takich parametrach bank dał Ci kartę z limitem na powiedzmy 15 000 zł. Jeśli chcesz skorzystać właśnie z karty kredytowej, a boisz się, że nie masz zdolności kredytowej, skorzystaj z mojego rankingu kart. Znajdziecie tam karty z limitem zaczynający się od 500 zł. Możesz też skorzystać z innego rozwiązania dostępnego dla osób już od 18 roku życia – pozabankowej linii pożyczki. Decydując się na którąś z powyższych opcji, weź pod uwagę swoje dochody i racjonalnie oszacuj kwotę o którą będziesz chciał się starać biorąc kartę kredytową lub pożyczkę.

Jeśli przybliżyłem Ci warunki korzystania z karty Citibank World MasterCard – poleć mojego bloga znajomym. Może będę mógł im pomóc w oszczędzaniu, inwestowaniu i kredytach.