Jak świadomie zagłosować w wyborach ?

Na to pytanie odpowiadam w tym wpisie !

Najpierw jednak muszę opowiedzieć Ci jak pewnego dnia moje życie zmieniło się nieodwracalnie.

Był rok 2011. To nie był zwykły dzień w pracy dla mnie. Tego dnia moje oczy zostały szeroko otwarte. W mojej ręce wylądowało właśnie badanie wykonane na zlecenie międzynarodowej agencji marketingowej. To co zszokowało mnie pamiętam do dziś. Wniosek badani brzmiał, iż 90% społeczeństwa polskiego to konformiści !

Tego dnia dotarło do mnie na czym polega wielka gra biznesu, polityki i mediów.

Jeśli mainstreamowe telewizje, radia, gazety, portale www powtarzają ten sam przekaz staje się on prawdą choćby nią nie był. Jeśli dojdzie do tego, iż twoi znajomi mówią dokładnie to co słyszysz we wszystkich mediach…  ulegasz presji i powtarzasz to samo co usłyszałeś ! Twoje zdanie i postrzeganie świata nie jest twoje bez względu na to jak bardzo byś się tego zapierał. Przynajmniej w 90% przypadków tak właśnie jest !

Wybory parlamentarne, prezydencki czy samorządowe mają ogromne znaczenie na nasze życie choć na co dzień możemy tego w ogóle nie odczuwać. To od ludzi, których wybierzemy zależy czy miliardy naszych podatków zostaną dobrze zagospodarowane czy zmarnowane.

Media manipulują nami bardzo silnie, całe 24 godziny na dobę. To kogo popiera dany koncern medialny czy dziennikarz zależy od tego kto mu płaci. Na rzetelną informację niestety trudno liczyć w mediach mainstreamowych.

Zapewne w większości przypadków Polacy nie wiedzą nic o osobie, na którą głosują. Oddają bezkrytycznie głoś na partię polityczną, na kogoś kogo znają z telewizji czy gazet. Tak, to prawda nasz system wyborczy jest ułomny bo liczy się miejsce na liście a nie ilość głosów oddana na danego kandydata.

Warto jednak dowiedzieć się kim jest kandydat. Warto wyrobić sobie zdanie o nim na własną rękę. Warto wreszcie poznać fakty a nie opinie „ekspertów” czy polityków z telewizji czy prasy. Zanim zagłosuje na danego kandydata w wyborach zawsze robię własne rozeznanie o tej osobie w internecie.

Wystarczy wyszukiwarka bing, google, duckduckgo czy inna.

Zadaje sobie pytania:

  1. Kim jest kandydat ?
  2. Jakie ma wykształcenie ?
  3. Gdzie pracował ?
  4. Co osiągnął w swoim życiu, że chce zostać radnym, posłem, senatorem czy prezydentem ?
  5. Z jakiego środowiska się wywodzi ?

Na koniec zadaje sobie kluczowe pytania:

  1. Dlaczego startuje w wyborach ?
  2. Jakie ma poglądy i czego chce dokonać, lub czego już dokonał ?
  3. Jak chce zrealizować swoje hasła wyborcze ?

Poznając fakty na własną rękę jestem w stanie ułożyć je w logiczną całość.

Dzięki temu mogą świadomie zagłosować bądź odrzucić kandydata ! W moim video pokazuję krok po kroku pozyskuje informacje po to by świadomie zagłosować w wyborach ! Nr 1 na liście Nowoczesnej w Warszawie jest Pan Ryszard Petru i to właśnie jego sylwetkę prześwietlam w videoblogu (na górze strony).

Ciebie również do tego zachęcam !

Zachęcam do subskrypcji bloga ponieważ wzajemnie możemy się dużo od siebie nauczyć.

Bardzo dziękuje za twój komentarz pod artykułem. Twoje zdanie jest ważne dla mnie !

[FM_form id=”1″]