Wymarzone konto w Raiffeisen Polbank – czy warto ?

Minął ponad rok od debiutu Wymarzonego Konta Raiffeisen Polbank. To konto bankowe z biegiem czasu dołączyło do 3 najlepszych i najtańszych kont na rynku.

Sam korzystam z tego konta, więc moja opinia o Wymarzonym Koncie w Raiffeisen Polbank może pomóc Ci podjąć właściwą decyzję.

Na początek, dla niecierpliwych :), krótkie podsumowanie zalet i wad wymarzonego konta.

Opinia: Wymarzone Konto

Bezpieczeństwo środków – gwarancja BFG (100 000 tys Euro)TAK
Konto za bezwarunkowe 0 złTAK
Funkcjonalność konta4,5/5
Miesięczna opłata za aktywną kartę płatniczą3 zł
Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatówTAK
Tradycyjne oddziały bankuTAK
Konto oszczędnościowe5/5
Funkcjonalność aplikacji mobilnej4/5
Wniosek Online

Wymarzone konto należy do TOP 3 najlepszych kont osobistych. Jedynym minusem konta jest opłata miesięczna za kartę debetową z paypass 3zł.

Bank w reklamach chwali się, że „gwarantowane na zawsze” będzie:

  • 0 zł za prowadzenie konta
  • 0 zł za wypłaty we wszystkich bankomatów w Polsce
  • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziale
  • 0 zł za 1 wypłatę miesięcznie w oddziale

Rzeczywiście, przez rok nic się nie zmieniło w tej kwestii.

Czy warto założyć „wymarzone konto” ?

W moim aktualnym rankingu kont bankowych bez opłat Wymarzone Konto zajmuje regularnie 1-3 miejsce więc jest warte uwagi.

Przejdźmy jednak do szczegółów. Tu zazwyczaj tkwi diabeł.

Prześledziłem wnikliwie tabele opłat i prowizji oraz wzór umowy. Byłem przekonany, że znajdę jakieś kruczki w postaci opłat dodatkowych. Tak też się stało. Wydanie karty debetowej jest darmowe ale od niedawna kosztuje 3 zł miesięcznie.

Co do reszty opłat rzeczywiście można uznać, że jest to konto za 0 zł. Brak jest opłaty za prowadzenie konta. Wypłaty we wszystkich bankomatów w Polsce są za darmo. Raz w miesiącu możemy także wpłacić lub wypłacić pieniądze w oddziale banku bez opłat. Wpłaty we wpłatomatach natomiast są darmowe niezależnie od ilości operacji w miesiącu. Co ważne przelewy online są również za 0 zł. Brzmi całkiem dobrze prawda ?

Znaczne koszty jak w każdym banku zaczynają się w momencie kiedy robisz niestandardowe operacje lub korzystasz z usług banku w oddziale. Na pewno nie zabrałabym karty debetowej ze sobą na zagraniczne wakacje. Wypłata z bankomatu czy w placówce banku (obojętnie jakiego) lub w urzędzie pocztowym za granicą kosztuje 3% wartości transakcji, minimum 8 PLN. W dodatku kurs wymiany walut w Raiffeisen nie jest atrakcyjny w porównaniu do kantorów internetowych (gorszy o 15-18 gr. na 1 EUR w dniu 4.04.2015).

Kolejną kwestią jest kredyt w rachunku bieżącym, gdzie jego oprocentowanie wynosi nominalnie 10% w skali roku. Prowizja za przedłużenie limitu zadłużenia (od kwoty przyznanego limitu) to 1,5%, minimum 50 zł, tak więc dla kredytobiorców nie będzie super tanio.

WERDYKT:

Warto założyć konto w Raiffeisen. Tutaj możesz przejść na stronę Raiffeisen i założyć wymarzone konto za 0 zł. Zakładając je przez tego linka będziesz mógł także skorzystać z atrakcyjniejszych lokat na starcie, niż gdybyś zakładał je w oddziale w banku.

Czy „wymarzone konto” jest dobre dla oszczędzających ?

Atutem tego konta jest to, iż środki zgromadzone na twoim koncie są oprocentowane bez konieczności zakładania lokaty. Oprocentowanie jest zależne od stopy referencyjnej NBP. Na dzień 1 klipca 2016 wynosi

  • 0,375 % dla kwot 1 – 3 000 zł,
  • 1,125 % dla kwot 3 000,01 – 10 000 zł
  • 1,5 % dla kwot powyżej 10 000 zł.

Kwoty te można podwyższyć otwierając dodatkowe darmowe konto oszczędnościowe. Trzeba jednak najpierw założyć konto ROR.

Raiffeisen Polbank na pewno nie jest idealnym rozwiązaniem dla oszczędzających przy pomocy lokat bankowych. Ich oprocentowanie jest słabsze od konkurencji dlatego też nie znalazł miejsca w mojej strategii lokatowej. Promocyjne lokaty zazwyczaj są ograniczone do 10 000 PLN jak np. obecna lokata mobilna 2,4% (7.07.2016). W poszukiwaniu najwyżej oprocentowanych lokat warto zaglądnąć do mojego rankingu lokat bankowych.

WERDYKT:

Konto jest dobre dla oszczędzających bo wolne środki zawsze są oprocentowane. Atrakcyjniejsze lokaty znajdziesz w moim rankingu lokat bankowych.

Tutaj możesz przejść na stronę Raiffeisen i założyć wymarzone konto za 0 zł. Zakładając je przez tego linka będziesz mógł także skorzystać z atrakcyjniejszych lokat bankowych na starcie, niż gdybyś zakładał je w oddziale w banku.

Wymarzone konto osobiste za 0 zł „gwarantowane na zawsze” ?

Niestety, tutaj muszę Cię zmartwić. W umowie czy regulaminach nie znalazłem ani słowa o tym, że konto będzie „zawsze” za 0 zł. Jest to czysty PR moim skromnym zdaniem ale…. od ponad roku, rzeczywiście konto jest darmowe.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o „wymarzonym koncie” ?

Jeśli masz ROR w Mbanku na pewno skorzystałeś nieraz ze zniżek na zakupy np. w kinie. Zakładając konto „wymarzone” w Raifffesien skorzystamy z programu rabatowego na dostawy. Zamawiasz coś przez internet ? Bank zwróci ci do 50 zł miesięcznie za koszty dostawy produktów. Do karty debetowej Bank oferuje ubezpieczenie – pomoc medyczną i drogową w kraju reklamując je jako „bezpłatne”. Pytanie tylko czy je potrzebujesz ?

Jak założyć „wymarzone konto” ?

Znając już plusy i minusy „wymarzonego konta” można podjąć decyzję. Jeśli jesteś na „tak” możesz założyć konto >>>TUTAJ<<<. Obiektywnie dostaniesz jedno z najlepszych i jednocześnie darmowych kont dostępnych w tej chwili na rynku. Jedyna opłatą jest 3 zł miesięcznie za kartę debetową PayPass.

Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie dokumenty, tabele opłat i prowizji, wzór umowy ROR „wymarzonego konta” Raiffeisen Polbank to możesz kliknąć tutaj. Podziel się ze mną i innymi czytelnikami swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i wiedzą w komentarzach 🙂

Zachęcam także do dołączenia do strefy VIP. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie 🙂

Strefa VIP Rekina

Najcenniejsza wiedza i narzędzia
--------
Dołącz zanim stracisz szansę na darmowy dostęp
-  Subskrypcja bezpłatna. 100% prywatności.  -

Artykuł nie jest sponsorowany.

Tagi: Opinia wymarzone konto Raiffeisen Bank, Opinie o wymarzonym koncie w Raiffeisen Bank.
[kkratings]

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Ola

Oferta rzeczywiście wygląda na jedną z lepszych na rynku. Myślisz, że sytuacja może się zmienić na gorsze po planowanym w tym roku wejściu banku na GPW? Kompletnie się na tym nie znam. Chciałam po prostu przenieść konto gdzieś, gdzie pieniądze będą bezpieczne, a regulamin nie będzie się często zmieniał. Pozdrawiam.

Teresa
Po przeczytaniu Twojego podsumowania, założyłam w RF wymarzone konta: osobiste i lokacyjne. Dziękuję Ci Szymonie za rzetelne i ciekawe analizy. Musiałam się trochę przyzwyczaić do szaty graficznej RF. Brakuje mi opcji „zaufanego odbiorcy” bez potwierdzania SMS-em, ale cóż… nie można mieć wszystkiego. Jeśli o mnie chodzi nie miałam żadnych problemów z aktywacją konta, ani z realizacją przelewów. Co do opinii w Internecie, to po ich przeczytaniu trudno by było wybrać jakikolwiek bank. Z lektury jednak wynika, że największe pretensje mają Ci, co zalegają ze spłatami. Trzeba spróbować, a jak nie będzie odpowiadało, zawsze można przenieść się do innego banku, albo… Czytaj więcej »
Asia

Mam to konto i jesli chodzi o opieke medyczna jestem zadowolona corka 2.5 roku chora lekarz w przychodni tez a do innych brak juz numerów. Dzadzwonilam o 9:39 na infolinie po godz oddzwonili do mnie podajac godz (ok godz 15) przybycia lekarza. Na szczęście przyjechała lekarka ktora w naglych wypadkach sama wzywam. Zaoszczedzilam 150zl a wizyt pediatry w roku mam 2 w koncie i tak samo lekarza ogolnego dla mnie 🙂 wiec polecam

Hana
Nie polecam tego Banku Raiffeisen – na taką opinię zapracował sobie u mnie już na starcie – przy zakładaniu konta przez internet i dokonaniu przelewu 1 zł weryfikacyjnego autoryzacyjnego – otrzymałam informację po dwóch dniach ze „przelew nie został zarejestrowany” a na pytania konsultanta jak mam odzyskać „połkniętą” w tym całym procesie złotówką użytą do przelewu otrzymałam odpowiedź ze mam zapytać w banku z którego robiłam przelew …. i zaoferował mi jedynie wysłanie kuriera w celu podpisania umowy o prowadzenie konta … ponadto konsultant twierdzi ze nie ma dostepu do mojego wniosku (ktorego nr jedynie zapisalam sobie sama w trakcie… Czytaj więcej »
Jolanta
Witaj Rekinie i forumowicze! Mam konto oszczędnościowe i w Millennium, i w Raiffeisen. Millennium zamknę dopiero 30 maja (+30 dni okres wypowiedzenia). W Millennium zamierzam trzymać tylko podręczne środki, a wszystkie wolne przelewać na bieżąco na konto oszczędnościowe w Raiffeisen. Będę uprawiać ten „proceder” 5 miesięcy. I zastanawiam się, czy Millennium może znaleźć sposób żeby pobrać sobie jakieś prowizje. Oczywiście, pytałam i w infolinii, i w oddziale + regulamin. „Za przelewy zew. nie zapłaci Pani prowizji”. Teraz przyszło mi do głowy: czy dotyczy to też przelewu zew. do innych banków? Wiesz jak jest -miła panienka z Millennium powtarza Formułke „żadnych… Czytaj więcej »
Natasza

Witam
Po analizie twojego podsumowania zalet i wad wymarzonego konta byłam zdecydowana na jego założenie. Jednak zaczęłam przeglądać internet w poszukiwaniu opinii na jego temat i okazało się, że w większości są one negatywne. Na przykład tutaj : bankowe-konta.info/konto/polbank/
Czy możesz się do tego ustosunkować ?

Jolanta

Witaj Rekinie/Szymonie i Formowicze! Dzisiaj założyłam k.”wymarzone”-i wyprowadzam się z Millenium-wnioski z lektury Twojego-pożytecznego i praktycznego-bloga;-.).
Info nt. 3 zł/mies.za kartę w listopadzie ub.r. nastąpiła „zmiana regulaminu opłat …” i 3 zł/mies. jest naliczane niezależnie od aktywowania/nieaktywowania karty.

Agnieszka

nie polecam tego banku. obsługa na naj”nizmym poziomie, dostaje informacje listem ze mam dostarczyc zaswiadczenie, olata za „monit” 30 pln, nie ma zadnego telefonu w tej sprawie ……….. to jedna z wielu bandyckich oplat. TEGO BANKU NIKOMU NIE POLECAM

mate

jesli mozna prosic o pewne naswietlenie sytuacji dla laika. Reiffeisen jest na sprzedaz wg informacji ogolnie dostepnych, stad moje pytanie: jakich konsekwencji mozna sie z tego powodu spodziewac, zawirowan itp. oraz czy warto w tym momencie stawiac na ten bank(nowe konto)?

Mateusz
Ja natomiast nie polecam. Skusiłem się na na to konto po artykule na tym blogu. Mam mieszane uczucia. Już na samym początku zostałem sfrustrowany przez bank, który udostępnia produkty niedopracowane. Jakie? samo konto. Po pierwsze bankowość mobilna(aplikacja w telefonie) nie działa i na infolinii nie wiedzą kiedy będzie działać (sic!). Co dalej, nie można zapisać odbiorców zdefiniowanych, przelewów stałych. Infolinie nie wie kiedy zostanie to naprawione. Dodam, że to nie jest usterka dotycząca tylko mnie, ale ogólnie znany i zgłaszany przez klientów problem. Dlatego tym bardziej nie rozumiem postawy i strategii komunikacyjnej: Nie wiemy kiedy. A co gorsze poprosiłem, czy… Czytaj więcej »
wpDiscuz

Strefa VIP Rekina

Najcenniejsza wiedza i narzędzia
--------
Dołącz zanim stracisz szansę na darmowy dostęp
-  Subskrypcja bezpłatna. 100% prywatności.  -

 

Kurs Forex - dodatkowe szkolenia !

Zapisz się zanim stracisz szansę na dodatkowe darmowe szkolenia Forex.