Wymarzone konto w Raiffeisen Polbank – czy warto ?

8.5
Ocena
Przejdź do banku

Minęły ponad 2 lata rok od debiutu Wymarzonego Konta Raiffeisen Polbank. To konto bankowe na stałe zagościło wśród najtańszych kont na rynku, często przebijając rywali jakością.

Sam korzystam z tego konta, więc moja opinia o Wymarzonym Koncie w Raiffeisen Polbank może pomóc Ci podjąć właściwą decyzję.

Przedstawię zalety i wady Wymarzonego Konta.

Bank w reklamach chwali się, że „gwarantowane na zawsze” będzie:

  • 0 zł za prowadzenie konta
  • 0 zł za wypłaty we wszystkich bankomatów w Polsce
  • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziale
  • 0 zł za 1 wypłatę miesięcznie w oddziale

Rzeczywiście, dla starych klientów warunki te nie zmieniły się, choć już parę razy podnoszono inne opłaty. W tym banku stary klient ma taniej niż nowy, czyli jest to coś odwrotnego do tego co robią inne banki.

Czy warto założyć „wymarzone konto” ?

W moim aktualnym rankingu kont bankowych bez opłat Wymarzone Konto zajmuje regularnie 1-3 miejsce więc jest warte uwagi.

Przejdźmy jednak do szczegółów. Tu zazwyczaj tkwi diabeł.

Prześledziłem wnikliwie tabele opłat i prowizji oraz wzór umowy. Byłem przekonany, że znajdę jakieś kruczki w postaci opłat dodatkowych. Tak też się stało. Wydanie karty debetowej jest darmowe ale jej utrzymanie może już kosztować, w zależności jaką kartę wybierzesz.

Karta VISA – 3 zł miesięcznie lub 0 zł jeśli dokonujasz jednej transakcji kartą w miesiącu (na dowolną kwotę). Jest to gwarantowana opłata, której wysokość nie zmieni się w trakcie umowy. Z kartą VISA masz darmowe wypłaty z bankomatów banku i Euronet, natomiast wszystkie inne sa płatne 6zł/wypłata

Karta Mastercard – 6 zł miesięcznie i nie d się uniknac tej opłaty. W zamian jednak wszystkie bankomaty w Polsce są za darmo.

Wybór zależy więc tylko od Ciebie.

Inne opłaty? – totalny brak

Co do reszty opłat rzeczywiście można uznać, że jest to konto za 0 zł. Brak jest opłaty za prowadzenie konta. Raz w miesiącu możemy także wpłacić lub wypłacić pieniądze w oddziale banku bez opłat. Wpłaty we wpłatomatach natomiast są darmowe niezależnie od ilości operacji w miesiącu. Co ważne przelewy online są również za 0 zł. Brzmi całkiem dobrze prawda ?

Znaczne koszty jak w każdym banku zaczynają się w momencie kiedy robisz niestandardowe operacje lub korzystasz z usług banku w oddziale. Na pewno nie zabrałabym karty debetowej ze sobą na zagraniczne wakacje. Wypłata z bankomatu czy w placówce banku (obojętnie jakiego) lub w urzędzie pocztowym za granicą kosztuje 3% wartości transakcji, minimum 8 PLN. W dodatku kurs wymiany walut w Raiffeisen nie jest atrakcyjny w porównaniu do kantorów internetowych (gorszy o 15-18 gr. na 1 EUR w dniu 4.04.2015).

Kolejną kwestią jest kredyt w rachunku bieżącym, gdzie jego oprocentowanie wynosi nominalnie 10% w skali roku. Prowizja za przedłużenie limitu zadłużenia (od kwoty przyznanego limitu) to 1,5%, minimum 50 zł, tak więc dla kredytobiorców nie będzie super tanio. Najtańszy kredyt dla Ciebie znajdziesz tutaj.

WERDYKT:

Warto założyć konto w Raiffeisen. Tutaj możesz przejść na stronę Raiffeisen i założyć wymarzone konto za 0 zł. Zakładając je przez bloga będziesz mógł także skorzystać z lokaty mobilnej 2% na 3 miesiące do 10 000 zł.

Czy „wymarzone konto” jest dobre dla oszczędzających ?

Atutem tego konta jest to, iż środki zgromadzone na twoim koncie są oprocentowane bez konieczności zakładania lokaty. Oprocentowanie jest zależne od stopy referencyjnej NBP. Na dzień 1 sierpnia 2017 wynosi

  • 0,225 % dla kwot 1 – 10 000 zł,
  • 0,525% % dla kwot powyżej 10 000 zł

Kwoty te można podwyższyć otwierając dodatkowe darmowe konto oszczędnościowe. Tutaj oprocentowanie rośnie aż do 1,525% do 100 000 zł oraz 1,225% powyżej 100 000 zł. Warunkiem jest to, że w miesiącu dokonasz przynajmniej 1 wpłaty na konto oszczędnościowe i nie dokonasz wypłaty. Jeśli nie spełnisz tego warunku to oprocentowanie jest obniżane o 1 pkt procentowy. Samego konta oszczędnościowego nie można otworzyć. Trzeba najpierw założyć konto ROR.

Raiffeisen Polbank na pewno nie jest także złym rozwiązaniem dla oszczędzających przy pomocy lokat bankowych ale oprocentowanie nie powala. Oprocentowanie jest słabsze od konkurencji dlatego też nie znalazł miejsca w mojej strategii lokatowej. Promocyjne lokaty zazwyczaj są ograniczone do 10 000 PLN jak np. obecna lokata mobilna 2%. W poszukiwaniu najwyżej oprocentowanych lokat warto zaglądnąć do mojego rankingu lokat bankowych.

WERDYKT:

Konto jest dobre dla oszczędzających bo wolne środki zawsze są oprocentowane. Bank ma także dobre konto oszczędnościowe. Tutaj możesz przejść na stronę Raiffeisen i założyć wymarzone konto za 0 zł. Zakładając je przez bloga będziesz mógł także skorzystać z lokaty mobilnej 2% na 3 miesiące do 10 000 zł.

Wymarzone konto osobiste za 0 zł „gwarantowane na zawsze” ?

W tabeli opłat bank zamieścił całkiem długa listę operacji, które zawsze będą darmowe i rzeczywiście od czasu debiutu konta 2 lata temu bank wywiązywał się z obietnicy.

Nowoczesne konto i płatności HCE

Konto Raiffeisena jest funkcjonalne, szybkie i nowoczesne. Nowa odsłona konta jest dostępna od końca 2016 roku. Bank jako jeden z nielicznych wdrożył płatności HCE/BLIK. Bank udostępnił w II połowie 2017 roku zupełnie nową aplikację mobilną. Szybkie przelewy Elixir także są dostępne do godziny 21 każdego dnia. Raiffeisen ma także bramki do płatności internetowych. Zapłacisz od ręki przez PayU, tpay i wiele innych.

panel klienta wymarzone konto

Pulpit swojego konta możesz dowolnie skomponować

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o „wymarzonym koncie” ?

Jeśli masz ROR w Mbanku na pewno skorzystałeś nieraz ze zniżek na zakupy np. w kinie. Zakładając konto „wymarzone” w Raifffesien skorzystamy z programu rabatowego w różnych sklepach, na dostawy i wiele innych. Zamawiasz coś przez internet ? Bank zwróci ci do 50 zł miesięcznie za koszty dostawy produktów. Oczywiście z czasem promocje się znikają i pojawiają nowe. Do karty debetowej Bank oferuje ubezpieczenie – pomoc medyczną i drogową w kraju reklamując je jako „bezpłatne”. Pytanie tylko czy je potrzebujesz ?

Jak założyć „wymarzone konto” ?

Znając już plusy i minusy „wymarzonego konta” można podjąć decyzję. Jeśli jesteś na „tak” możesz założyć konto >>>TUTAJ<<<. Obiektywnie dostaniesz jedno z najlepszych i jednocześnie darmowych kont dostępnych w tej chwili na rynku. Jedyna opłatą jest ewentualnie 3 zł miesięcznie za kartę debetową VISA z PayPass ale tylko jeśli nie wykonasz żadnej operacji kartą w miesiącu.

Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie dokumenty, tabele opłat i prowizji, wzór umowy ROR „wymarzonego konta” Raiffeisen Polbank to możesz kliknąć tutaj i zobaczyć je na dole strony.

Opinie o Wymarzonym Koncie Raiffeisen

Moja opinia o Wymarzonym Koncie jako aktywnego użytkownika jest bardzo dobra, a jestem bardzo surowy w ocenie rachunków bankowych. Osobiście Wymarzone konto to moim zdaniem jedno z 3 najlepszych kont, a pod względem stosunku jakości do ceny najlepsze, nawet dla osoby o bardzo niskich dochodach. Duże możliwości i jakość zdecydowanie wyróżniają Wymarzone Konto na tle konkurencji. Trzeba pamiętać, że Raiffeisen gwarantuje niezmienność opłat także może to być konto na długie lata. Jeśli już korzystasz jakiś czas z wymarzonego konta podziel się ze mną i innymi czytelnikami swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i wiedzą w komentarzach 🙂

Artykuł nie jest sponsorowany.

Tagi: Opinia wymarzone konto Raiffeisen Bank, Opinie o wymarzonym koncie w Raiffeisen Bank.

MAM COŚ
EXTRA DLA CIEBIE

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE
WYŚLIJ
Konto Wymarzone Raiffeisen Polbank
Funkcjonalność9
Opłaty9
Dodatkowe korzyści7.5
Zalety
dożywotnia gwarancja niezmienności opłat
konto za bezwarunkowe 0 zł
oprocentowany ROR
darmowa karta VISA przy 1 płatności kartą w miesiącu
1 Wpłata i wypłata w miesiącu w oddziale za 0 zł
szeroka sieć darmowych bankomatów
Nowoczesny panel klienta online
całkiem nowa aplikacja mobilna
płatności mobilne HCE i BLIK
integracje z wieloma innymi produktami np. kontami walutowymi i kantorem walutowym
Wszystkie krajowe bankomaty darmowe z kartą Mastercard (6 zł/mies)
Wady
brak Android Pay
przelewy elixir express nie działają w nocy po 21 do świtu.
8.5
Ocena
Podsumowanie
Jedyne konto osobiste, które jest oprocentowane około 1,5%. Biorąc pod uwagę ilość i jakość dodatkowych usług jak kantor internetowy, konta walutowe, konta oszczędnościowe, zaawansowane operacje bankowe to w swojej klasie kont Wymarzone konto Raiffeisena jest bezkonkurencyjne. Opłaty 0 zł za konto i kartę tylko dopełniają bardzo dobre wrażenie. Warunki darmowości: 3 zł za kartę VISA nie obowiązuje, jeśli wykonasz 1 transakcję kartą w miesiącu.
Przejdź do banku
| 2017-08-21T19:46:35+00:00 Sierpień 2, 2017|Konto bankowe|50 komentarzy

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Krystian

Coś się zmieniło(lub ma zmienić do końca roku, może trochę później) w kwestii tego konta(koszty itp)? Do końca roku planuję założyć pierwsze konto i od razu szukam czegoś na lata(więc „konta dla młodych” itp odrzucam). Wiadomo czy planują wprowadzenie Android Pay? Z góry dzięki za odpowiedź.

Joanna

Witam,

Dla kont założonych po 19.03.2017 r. zmienili oprocentowanie środków do 10 000 zł – stopa referencyjna NPB x 0,15 (3)
– oprocentowanie obowiązuje do dnia
31.12.2017 r. (3B), a dla środkow 10 000 zł – 100 000 zł stopa referencyjna NBP x 0,35 (3)
– oprocentowanie obowiązuje do dnia
31.12.2017 r. (3B

Miłosz

Cześć,
mam pytanie. Mam konto w tym banku. Powiedziano mi, że za 0 zł jest pierwszy przelew w miesiącu. Ile w takim razie płaci się za każdy kolejny?

Luke

w koncie Wymarzonym:
– BRAK opcji payYou!!!!!!
– zmiana limitów na karcie następuje dopiero po kilku dniach
– aplikacji na telefon NIE trzeba „parować” z bankowościa On-line… wystarczy, że ktoś zna Twoje dane i ma dostęp banku przez aplikacje. Z poziomu Bankowości On-lie możesz tylko zablokować dostęp do aplikacji na danym urządzeniu – ale to juz tzw. „musztarda po obiedzie” jak coś sie stanie…
– BRAK mozliwośći nadania i zalogowania sie do ePEAP profilu zaufanego poprzez Raiffeisen

Adam

Co to za bzdury, PayU w Raiffeisen działa bezproblemowo, specjalnie przed chwilą zainicjowałem zakup biletu na PolskiegoBusa za pomocą płatności PayU.

Ola

Oferta rzeczywiście wygląda na jedną z lepszych na rynku. Myślisz, że sytuacja może się zmienić na gorsze po planowanym w tym roku wejściu banku na GPW? Kompletnie się na tym nie znam. Chciałam po prostu przenieść konto gdzieś, gdzie pieniądze będą bezpieczne, a regulamin nie będzie się często zmieniał. Pozdrawiam.

wpDiscuz

MAM COŚ
EXTRA DLA CIEBIE

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE
WYŚLIJ
close-link