Wymarzone konto w Raiffeisen Polbank – czy warto ?

Minęły prawie 2 lata rok od debiutu Wymarzonego Konta Raiffeisen Polbank. To konto bankowe na stałe zagościło wśród najtańszych kont na rynku, często przebijając rywali jakością.

Sam korzystam z tego konta, więc moja opinia o Wymarzonym Koncie w Raiffeisen Polbank może pomóc Ci podjąć właściwą decyzję.

Na początek, dla niecierpliwych :), krótkie podsumowanie zalet i wad wymarzonego konta.

Opinia: Wymarzone Konto

Bezpieczeństwo środków – gwarancja BFG (100 tys euro)TAK
Konto za bezwarunkowe 0 złTAK
Funkcjonalność konta4,5/5
Miesięczna opłata za aktywną kartę płatniczą0 lub 3 lub 6 zł
Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatówNIE lub TAK
Tradycyjne oddziały bankuTAK
Konto oszczędnościowe5/5
Funkcjonalność aplikacji mobilnej4/5
Wniosek Online

Wymarzone konto należy do TOP 3 najlepszych kont osobistych. Jedynym minusem konta jest opłata miesięczna za kartę debetową z paypass 3zł.

Bank w reklamach chwali się, że „gwarantowane na zawsze” będzie:

  • 0 zł za prowadzenie konta
  • 0 zł za wypłaty we wszystkich bankomatów w Polsce
  • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziale
  • 0 zł za 1 wypłatę miesięcznie w oddziale

Rzeczywiście, dla starych klientów warunki te nie zmieniły się, choć już parę razy podnoszono inne opłaty. W tym banku stary klient ma taniej niż nowy, czyli jest to coś odwrotnego do tego co robią inne banki.

Czy warto założyć „wymarzone konto” ?

W moim aktualnym rankingu kont bankowych bez opłat Wymarzone Konto zajmuje regularnie 1-3 miejsce więc jest warte uwagi.

Przejdźmy jednak do szczegółów. Tu zazwyczaj tkwi diabeł.

Prześledziłem wnikliwie tabele opłat i prowizji oraz wzór umowy. Byłem przekonany, że znajdę jakieś kruczki w postaci opłat dodatkowych. Tak też się stało. Wydanie karty debetowej jest darmowe ale jej utrzymanie może już kosztować, w zależności jaka kartę wybierzesz.

Karta VISA – 3 zł miesięcznie lub 0 zł jeśli dokonujasz jednej transakcji kartą w miesiącu (na dowolną kwotę). Jest to gwarantowana opłata, której wysokość nie zmieni się w trakcie umowy. Z kartą VISA masz darmowe wypłaty z bankomatów banku i Euronet, natomiast wszystkie inne sa płatne 6zł/wypłata

Karta Mastercard – 6 zł miesięcznie i nie d się uniknac tej opłaty. W zamian jednak wszystkie bankomaty w Polsce są za darmo.

Wybór zależy więc tylko od Ciebie.

Inne opłaty? – totalny brak

Co do reszty opłat rzeczywiście można uznać, że jest to konto za 0 zł. Brak jest opłaty za prowadzenie konta. Raz w miesiącu możemy także wpłacić lub wypłacić pieniądze w oddziale banku bez opłat. Wpłaty we wpłatomatach natomiast są darmowe niezależnie od ilości operacji w miesiącu. Co ważne przelewy online są również za 0 zł. Brzmi całkiem dobrze prawda ?

Znaczne koszty jak w każdym banku zaczynają się w momencie kiedy robisz niestandardowe operacje lub korzystasz z usług banku w oddziale. Na pewno nie zabrałabym karty debetowej ze sobą na zagraniczne wakacje. Wypłata z bankomatu czy w placówce banku (obojętnie jakiego) lub w urzędzie pocztowym za granicą kosztuje 3% wartości transakcji, minimum 8 PLN. W dodatku kurs wymiany walut w Raiffeisen nie jest atrakcyjny w porównaniu do kantorów internetowych (gorszy o 15-18 gr. na 1 EUR w dniu 4.04.2015).

Kolejną kwestią jest kredyt w rachunku bieżącym, gdzie jego oprocentowanie wynosi nominalnie 10% w skali roku. Prowizja za przedłużenie limitu zadłużenia (od kwoty przyznanego limitu) to 1,5%, minimum 50 zł, tak więc dla kredytobiorców nie będzie super tanio. Najtańszy kredyt dla Ciebie znajdziesz tutaj.

WERDYKT:

Warto założyć konto w Raiffeisen. Tutaj możesz przejść na stronę Raiffeisen i założyć wymarzone konto za 0 zł. Zakładając je przez tego linka będziesz mógł także skorzystać z atrakcyjniejszych lokat na starcie, niż gdybyś zakładał je w oddziale w banku.

Czy „wymarzone konto” jest dobre dla oszczędzających ?

Atutem tego konta jest to, iż środki zgromadzone na twoim koncie są oprocentowane bez konieczności zakładania lokaty. Oprocentowanie jest zależne od stopy referencyjnej NBP. Na dzień 11 kwietnia 2017 wynosi

  • 0,225 % dla kwot 1 – 10 000 zł,
  • 0,525% % dla kwot powyżej 10 000 zł

Kwoty te można podwyższyć otwierając dodatkowe darmowe konto oszczędnościowe. Tutaj oprocentowanie rośnie aż do 1,525% do 100 000 zł oraz 1,225% powyżej 100 000 zł. Warunkiem jest to, że w miesiącu dokonasz przynajmniej 1 wpłaty na konto oszczędnościowe i nie dokonasz wypłaty. Jeśli nie spełnisz tego warunku to oprocentowanie jest obniżane o 1 pkt procentowy. Samego konta oszczędnościowego nie można otworzyć. Trzeba najpierw założyć konto ROR.

Raiffeisen Polbank na pewno nie jest także złym rozwiązaniem dla oszczędzających przy pomocy lokat bankowych ale oprocentowanie nie powala. Oprocentowanie jest słabsze od konkurencji dlatego też nie znalazł miejsca w mojej strategii lokatowej. Promocyjne lokaty zazwyczaj są ograniczone do 10 000 PLN jak np. obecna lokata mobilna 2% (11.04.2017). W poszukiwaniu najwyżej oprocentowanych lokat warto zaglądnąć do mojego rankingu lokat bankowych.

WERDYKT:

Konto jest dobre dla oszczędzających bo wolne środki zawsze są oprocentowane. Bank ma także bardzo dobre konto oszczędnościowe. Atrakcyjniejsze lokaty znajdziesz natomiast w moim rankingu lokat bankowych.

Tutaj możesz przejść na stronę Raiffeisen i założyć wymarzone konto za 0 zł. Zakładając je przez tego linka będziesz mógł także skorzystać z atrakcyjnej lokaty bankowych na starcie na 2%, zakładanej przez aplikację na telefon.

Wymarzone konto osobiste za 0 zł „gwarantowane na zawsze” ?

W tabeli opłat bank zamieścił całkiem długa listę operacji, które zawsze będa darmowe i rzeczywiście od czasu debiutu konta 2 lata temu bank wywiązywał się z obietnicy.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o „wymarzonym koncie” ?

Jeśli masz ROR w Mbanku na pewno skorzystałeś nieraz ze zniżek na zakupy np. w kinie. Zakładając konto „wymarzone” w Raifffesien skorzystamy z programu rabatowego w różnych sklepach, na dostawy i wiele innych. Zamawiasz coś przez internet ? Bank zwróci ci do 50 zł miesięcznie za koszty dostawy produktów. oczywiście z czasem promocje się znikają i pojawiają nowe. Do karty debetowej Bank oferuje ubezpieczenie – pomoc medyczną i drogową w kraju reklamując je jako „bezpłatne”. Pytanie tylko czy je potrzebujesz ?

Jak założyć „wymarzone konto” ?

Znając już plusy i minusy „wymarzonego konta” można podjąć decyzję. Jeśli jesteś na „tak” możesz założyć konto >>>TUTAJ<<<. Obiektywnie dostaniesz jedno z najlepszych i jednocześnie darmowych kont dostępnych w tej chwili na rynku. Jedyna opłatą jest ewentualnie 3 zł miesięcznie za kartę debetową VISA z PayPass ale tylko jeśli nie wykonasz żadnej operacji kartą w miesiącu.

Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie dokumenty, tabele opłat i prowizji, wzór umowy ROR „wymarzonego konta” Raiffeisen Polbank to możesz kliknąć tutaj i zobaczyć je na dole strony. Podziel się ze mną i innymi czytelnikami swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i wiedzą w komentarzach 🙂

Zachęcam także do dołączenia do strefy VIP. Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie 🙂

Strefa VIP Rekina

Najcenniejsza wiedza i narzędzia
--------
Dołącz zanim stracisz szansę na darmowy dostęp
-  Subskrypcja bezpłatna. 100% prywatności.  -

Artykuł nie jest sponsorowany.

Tagi: Opinia wymarzone konto Raiffeisen Bank, Opinie o wymarzonym koncie w Raiffeisen Bank.
[kkratings]

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Ola

Oferta rzeczywiście wygląda na jedną z lepszych na rynku. Myślisz, że sytuacja może się zmienić na gorsze po planowanym w tym roku wejściu banku na GPW? Kompletnie się na tym nie znam. Chciałam po prostu przenieść konto gdzieś, gdzie pieniądze będą bezpieczne, a regulamin nie będzie się często zmieniał. Pozdrawiam.

Teresa
Po przeczytaniu Twojego podsumowania, założyłam w RF wymarzone konta: osobiste i lokacyjne. Dziękuję Ci Szymonie za rzetelne i ciekawe analizy. Musiałam się trochę przyzwyczaić do szaty graficznej RF. Brakuje mi opcji „zaufanego odbiorcy” bez potwierdzania SMS-em, ale cóż… nie można mieć wszystkiego. Jeśli o mnie chodzi nie miałam żadnych problemów z aktywacją konta, ani z realizacją przelewów. Co do opinii w Internecie, to po ich przeczytaniu trudno by było wybrać jakikolwiek bank. Z lektury jednak wynika, że największe pretensje mają Ci, co zalegają ze spłatami. Trzeba spróbować, a jak nie będzie odpowiadało, zawsze można przenieść się do innego banku, albo… Czytaj więcej »
Asia

Mam to konto i jesli chodzi o opieke medyczna jestem zadowolona corka 2.5 roku chora lekarz w przychodni tez a do innych brak juz numerów. Dzadzwonilam o 9:39 na infolinie po godz oddzwonili do mnie podajac godz (ok godz 15) przybycia lekarza. Na szczęście przyjechała lekarka ktora w naglych wypadkach sama wzywam. Zaoszczedzilam 150zl a wizyt pediatry w roku mam 2 w koncie i tak samo lekarza ogolnego dla mnie 🙂 wiec polecam

Hana
Nie polecam tego Banku Raiffeisen – na taką opinię zapracował sobie u mnie już na starcie – przy zakładaniu konta przez internet i dokonaniu przelewu 1 zł weryfikacyjnego autoryzacyjnego – otrzymałam informację po dwóch dniach ze „przelew nie został zarejestrowany” a na pytania konsultanta jak mam odzyskać „połkniętą” w tym całym procesie złotówką użytą do przelewu otrzymałam odpowiedź ze mam zapytać w banku z którego robiłam przelew …. i zaoferował mi jedynie wysłanie kuriera w celu podpisania umowy o prowadzenie konta … ponadto konsultant twierdzi ze nie ma dostepu do mojego wniosku (ktorego nr jedynie zapisalam sobie sama w trakcie… Czytaj więcej »
Jolanta
Witaj Rekinie i forumowicze! Mam konto oszczędnościowe i w Millennium, i w Raiffeisen. Millennium zamknę dopiero 30 maja (+30 dni okres wypowiedzenia). W Millennium zamierzam trzymać tylko podręczne środki, a wszystkie wolne przelewać na bieżąco na konto oszczędnościowe w Raiffeisen. Będę uprawiać ten „proceder” 5 miesięcy. I zastanawiam się, czy Millennium może znaleźć sposób żeby pobrać sobie jakieś prowizje. Oczywiście, pytałam i w infolinii, i w oddziale + regulamin. „Za przelewy zew. nie zapłaci Pani prowizji”. Teraz przyszło mi do głowy: czy dotyczy to też przelewu zew. do innych banków? Wiesz jak jest -miła panienka z Millennium powtarza Formułke „żadnych… Czytaj więcej »
Natasza

Witam
Po analizie twojego podsumowania zalet i wad wymarzonego konta byłam zdecydowana na jego założenie. Jednak zaczęłam przeglądać internet w poszukiwaniu opinii na jego temat i okazało się, że w większości są one negatywne. Na przykład tutaj : bankowe-konta.info/konto/polbank/
Czy możesz się do tego ustosunkować ?

Jolanta

Witaj Rekinie/Szymonie i Formowicze! Dzisiaj założyłam k.”wymarzone”-i wyprowadzam się z Millenium-wnioski z lektury Twojego-pożytecznego i praktycznego-bloga;-.).
Info nt. 3 zł/mies.za kartę w listopadzie ub.r. nastąpiła „zmiana regulaminu opłat …” i 3 zł/mies. jest naliczane niezależnie od aktywowania/nieaktywowania karty.

Agnieszka

nie polecam tego banku. obsługa na naj”nizmym poziomie, dostaje informacje listem ze mam dostarczyc zaswiadczenie, olata za „monit” 30 pln, nie ma zadnego telefonu w tej sprawie ……….. to jedna z wielu bandyckich oplat. TEGO BANKU NIKOMU NIE POLECAM

mate

jesli mozna prosic o pewne naswietlenie sytuacji dla laika. Reiffeisen jest na sprzedaz wg informacji ogolnie dostepnych, stad moje pytanie: jakich konsekwencji mozna sie z tego powodu spodziewac, zawirowan itp. oraz czy warto w tym momencie stawiac na ten bank(nowe konto)?

Mateusz
Ja natomiast nie polecam. Skusiłem się na na to konto po artykule na tym blogu. Mam mieszane uczucia. Już na samym początku zostałem sfrustrowany przez bank, który udostępnia produkty niedopracowane. Jakie? samo konto. Po pierwsze bankowość mobilna(aplikacja w telefonie) nie działa i na infolinii nie wiedzą kiedy będzie działać (sic!). Co dalej, nie można zapisać odbiorców zdefiniowanych, przelewów stałych. Infolinie nie wie kiedy zostanie to naprawione. Dodam, że to nie jest usterka dotycząca tylko mnie, ale ogólnie znany i zgłaszany przez klientów problem. Dlatego tym bardziej nie rozumiem postawy i strategii komunikacyjnej: Nie wiemy kiedy. A co gorsze poprosiłem, czy… Czytaj więcej »
wpDiscuz

Strefa VIP Rekina

Najcenniejsza wiedza i narzędzia
--------
Dołącz zanim stracisz szansę na darmowy dostęp
-  Subskrypcja bezpłatna. 100% prywatności.  -

 

Kurs Forex - dodatkowe szkolenia !

Zapisz się zanim stracisz szansę na dodatkowe darmowe szkolenia Forex.