ustawa frankowicze pomoc

Ustawa dla Frankowiczów. Zapłacisz im 1900 zł !

1900 zł tyle zapłacisz za frankowiczów zgodnie z wyliczeniami Komisji Nadzoru Finansowego. Co więcej pomoc frankowiczom będzie kosztować upadek paru banków m.in Banku Millenium czy Getin Banku.

Ustawa o pomocy frankowiczom przygotowana przez prezydenta wylądowała w koszu. Jednak Frankowicze za wszelką cenę chcą wyjąć tą ustawę z kosza na śmieci. Organizują protesty.

prostest-frankowiczow

Sam prezes PiS Jarosław Kaczyński parę dni temu potwierdził, że Państwo pomoże Frankowiczom (około 700 tys. osób) i osobom które straciły na poliso-lokatach (5 mln osób).

Kredyty frankowe, w które złapano dziesiątki tysięcy rodzin, stały się formą współczesnego niewolnictwa. Rozwiązać trzeba też kwestię polisolokat, które dotknęły ok. 5 mln Polaków i które wyciągnęły z ich kieszeni prawie 50 mld zł

Jarosław Kaczyński dla „W Sieci”, 18.04.2016

Czy to oznacza, że frankowicze oddadzą nieruchomości i część kredytu? Bynajmniej nie to przewiduje projekt ustawy o frankowiczach.

“Wspaniale”. Rekiny i rozsądni obywatele będę płacić za frankowiczów i za równie chciwych polisolokatowiczów (bo 3-4% na tradycyjnej lokacie w rankingu rekina to dla nich „za mało” za nic nierobienie)

Czemu rozsądni obywatele mają płacić za frankowiczów?

Do kredytów frankowych nikt nikogo nie zmuszał. Frankowicze sami je brali je bo były dużo tańsze niż kredyty w złotówkach. Co więcej liczyli na dalsze spadki kursu franka szwajcarskiego. Chcieli jeszcze mniej płacić za kredyt. Spekulowali i liczyli na dużo tańszy kredyt niż ten złotówkach. Do dziś lwia część frankowiczów płaci za kredyt we frankach mniej niż płaciłaby za kredyt w złotówkach.

Kto zapłaci za frankowiczów?

Ty i ja. Pośrednio wyciągnie się pieniądze z naszej kieszeni z budżetu, poprzez NBP i banki. Co więcej możemy przypłacić wielkim kryzysem gospodarczym w przypadku bankructw banków. Stracą wszyscy, a najbardziej depozytariusze, pracownicy banku i inni kredytobiorcy.

Straciłeś na giełdzie ?

Osobiście straciłem na giełdzie w 2008-2009 około 25 000 zł + podatki jakie zapłaciłem z tytułu podatku belki (tak, w między czasie zarabiałem, ale finalnie straciłem). Moja rodzina straciła na funduszach inwestycyjnych około 200 000 zł. Dlaczego nikt mi nie chce pomagać? Dlaczego nikt mi nie zwróci tych pieniędzy? Baa, musiałem zapłacić jeszcze podatki ! W czym jestem gorszy od frankowiczów, czy osób, które korzystały z polisolokat?

Z tego miejsca…

Apeluję

do drogiej Pani Premier Beaty Szydło 

do drogiego Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego

o pomoc finansową

– zwrot moich pieniędzy i podatków

– tych, które straciłem na giełdzie poprzez rachunek brokerski w banku BZWBK i BOŚ oraz poprzez fundusze inwestycyjne.

Argumenty frankowiczów

W artykule „Getin Bank upadnie jeśli…” Frankowicze szeroko wypowiadali się na temat swojej sytuacji i to jak banki ich skrzywdziły. Niestety w dyskusji pomimo pytań nie pada ani jeden rzeczowy argument, który tłumaczymy dlaczego mamy płacić za kredyty frankowiczów.

Osobiście pytałem jakie to niezgodne z prawem zapisy stosowały banki w umowach. Nie doczekałem się ani jednego konkretu. Tylko bełkot, krzyk i niecenzuralne słowa.

Być może Frankowicze mają rację. Dlatego, z tego miejsca, bardzo proszę wszystkich czytelników-frankowiczów aby:

  1. konkretnie wskazali jakie zapisy w umowach są ich zdaniem niezgodne z prawem,
  2. dlaczego wzięli kredyt we frankach,
  3. czy ktoś zmuszał ich do wzięcia kredytu,
  4. dlaczego inni mają płacić za ich kredyty.

Szczególnie proszę aby wytłumaczyli nam, rozsądnym obywatelom, dlaczego mamy dopłacać do ich kredytów ?

Proszę również o przedstawienie kalkulacji i założeń, że pomoc frankowiczom będzie kosztować tylko 2 000 000 000 zł a nie 67 000 000 000 zł. Kalkulację, dane i wszelkie dokumenty proszę umieszczać w chmurze przez przeklej.org, a link w komentarzu.

Drodzy frankowicze, jest świetna okazja aby nasze liczne rekińskie grono czytelników mogło zobaczyć, gdzie leży źródło problemu kredytów we frankach.

Ustawa o pomocy frankowiczom to wielka niesprawiedliwość społeczna dla nie-frankowiczów. Chcemy zrozumieć dlaczego mamy płacić kredyty za frankowiczów.

Zapraszam także do Strefy VIP abyśmy mógł dalej obserwować co dzieje się w tej sprawie.

[AKTUALIZACJA 3-08-2016] Ustawa jest już w Sejmie. Frankowicze otrzymają pomoc ale będzie ona skromniejsza, średnio Frankowicz otrzyma… sprawdź sam TUTAJ.

Strefa VIP Rekina

Najcenniejsza wiedza i narzędzia
--------
Dołącz zanim stracisz szansę na darmowy dostęp
-  Subskrypcja bezpłatna. 100% prywatności.  -

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
POLAK

GDZIE JEST MAREK ZUBER KTÓRY EKONOMISTA ,NAMAWIAŁ POLAKÓW DZISIAJ ZAMIAST 800 PŁACIMY 1400 I KTO WIDZIAŁ FRANKA .I TACY DALEJ SIĘ POKAZUJĄ I DORADZAJĄ PLAKOM .KUMPLE PREZESÓW BANKÓW DZISIAJ MAJA DALEJ CZELNOŚĆ POKAZYWAĆ SIE

Bartłomiej
Różnica między Panem a Frankowiczami jest taka, że Pan świadomie podjął ryzyko gry na giełdzie, czy też inwestycji w fundusz, jak Pan Pisze. My, nie chcemy żadnych pieniędzy od rządu, czy obywateli. Chcemy zdelegalizowania naszych umów i przywrócenia równowagi, tak, aby nikt z nas nie był niewolnikiem banku do końca życia. Pan grając na giełdzie został zapewne poinformowany o ryzyku jakie to za sobą niesie. Natomiast typowy Frankowicz poszedł do banku bez żadnej wiedzy maklerskiej i chciał kredyt na mieszkanie, skoro ktoś w instytucji zaufania publicznego powiedział mu, że w PLN nie dostanie kredytu, bo za mało zarabia, ale może… Czytaj więcej »
Marcin
Argumenty wyglądają na mocne. Ale proszę odpowiedzieć na pytanie czemu frankowicze się nie dokształcali ? Sam gram na giełdzie, wiem jakie jest ryzyko, ale uczę się cały czas. Czytam mnóstwo książek i spotykam się z innymi traderami/inwestorami. Koresponduję z ludźmi z całego świata, tak abym uzyskał odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Typowy frankowicz nie zrobił nic, aby poznać dynamikę rynku walutowego, a teraz płacze bo zmienność go zrujnowała. Myśląc tak jak oni, zaryzykowałbym mnóstwo pieniędzy i swoją przyszłość, bo jakaś głowa z telewizji powiedziała, że warto zainwestować w coś o czym nie mam pojęcia. To nie banki ich zrujnowały, tylko… Czytaj więcej »
sebastian jarczak
Co do kredytów frankowych, mamy do czynienia z istną karuzelą postaw i decyzji ich dotyczących, ale zapominamy chyba o najważniejszym-o sprawiedliwym i uczciwym rozstrzygnięciu tego zagadnienia, w formie która powinna być stosowana w każdym kraju, który opiera się na prawdzie, stabilności prawa oraz logiczności postępowań. Odłóżmy wszystkie „sami sobie winni”, oraz „zostaliśmy oszukani”, niech nie grają nam surmy „państwo musi nam pomóc”, ani słuszne podejrzenia „był to skok na kasę zrobiony z premedytacją”. Rozpatrzmy to tak jak było, i jak rozpatrzone być powinno-fakty nie kłamią. Banki udzielały kredytów w złotówkach, które były indeksowane we frankach, a więc każdorazowo, przy każdej… Czytaj więcej »
Nielot
Ty grałeś na giełdzie, i straciłeś. Nikt Cie nie oszukał, choć zerknij w swoją umowę – może masz jakieś zapisy niezgodne z prawem i na ich podstawie odzyskasz część straconej kasy. Frankowicze podpisali umowy, które zawierają cała masę klauzul niedozwolonych i domagają się jedynie ich usunięcia z umowy i ZWROTU NIELEGALNIE pobranych pieniędzy. W wielu przypadkach umowy te zapewne przed sądem zostaną uznane za niezawarte pod wpływem błędów w nich umieszczonych. Mówisz ze inni obywatele za to zapłacą? W jaki sposób, przecież to banki nakradły, dużo drożej to wyjdzie jak wszyscy Frankowicze rusza do sądów – a boom na takie… Czytaj więcej »
Radoslaw

RekinFinansów, a nie rozumie elementarnych kwestii związanych z tzw. kredytami chf. Przeczytaj człowieku ze zrozumieniem raport RF lub choćby ostatnie wyroki Sądów w sprawie tzw. kredytów chf. I wtedy zacznij pisać.

Paweł

Może kolega poczyta mądrzejszych i się douczy 🙂 chyba że koledze za ignorancję płacą bankierzy tak dobrze dojący polską gospodarkę?

wpolityce.pl/gospodarka/230961-nie-ma-kredytow-we-frankach-to-kredyty-w-zlotych-z-klauzula-indeksacyjna-prawomocnie-zakazana-przez-polski-sad

Małgorzata
Jestem na tym blogu od kilku dni -, jestem pod wrażeniem jego prowadzenie, ale nie do końca mogę ze wszystkim się zgodzić np. na powyższy artykuł aż prosi się żeby kilka słów od siebie dodać, A mianowicie sama jestem pracownikiem banku i sama posiadam również kredyt na zakup mojego wymarzonego „M” – też nie jestem za tym żeby prosić o pomoc dla frankowiczów – ale warto podkreślić fakt o którym wszyscy jakby zapominają – Ludzie brali kredyty w frankach po pierwsze że były tańsze ale również co ważniejsze po drugie, iż KLIENT NIE POSIADAŁ TAKIEJ ZDOLNOŚCI KREDYTOWE W ZŁOTÓWKACH JAK… Czytaj więcej »
moi
każdy kredyt to ryzyko dla kredytobiorcy, w każdej chwili można potknąć się i złamać nogę, a w rezultacie stracić możliwość zarobkowania, dorzucanie do tego jeszcze ryzyk dodatkowych, w tym ryzyka kursowego, to czysta spekulacja, której nie potępiam, ale za którą nie chcę płacić, kłamstwem jest też pisanie, że w latach 2006-2008 dostępny był wyłącznie kredyt frankowy, osoba kt. mogła zetknąć się z taką syt. musiałaby chcieć kupić najtańsze na rynku lokum i mieć bardzo niskie dochody, argument, że bank nie chce udzielić kredytu w złotówkach na zakup 100 m2 w centrum miasta odrzucam, w takiej sytuacji należało kupić np. 75… Czytaj więcej »
Nielot

Może własnie kupowali te 75m2 w gorszej dzielnicy….
I to nie jest zmuszanie aby ktoś się dorzucał do kredytu, tylko aby bank oddał to co BEZPRAWNIE zabrał.

To tak jakby ktoś okradł Ci mieszkanie, a ludzie stwierdzili, żeby nie prowadzić śledztwa, nie osadzać i nie skazywać. Czemu maja się zrzucać na nie, przecież policja kosztuje, sądy tez nie za darmo, a jak mu wymierzą kare, to całe społeczeństwo będzie mu fundować pobyt w więzieniu.

Tomasz

Wina lezy po stronie kredytobiorcow i bankow nie ma jednego winnego, przeterminowanych kredytow we frankach jest kilka procent (wg portalu Bankier.pl 3,4 proc. osób ma przeterminowany kredyt we frankach (30,7 tys. osób)) jeśli banki śa takie sprawiedliwe to powinny dawac kredyty we Frankach Szwajcarskich jak frank kosztował 2,2zł, ale również przy kursie 4,4zł

Gosia

Z tego samego co ja mam placic na twoje dzieci 500+, bo zakladam ze bez skrupułów pobierasz od panstwa ten bonus???

wpDiscuz

Strefa VIP Rekina

Najcenniejsza wiedza i narzędzia
--------
Dołącz zanim stracisz szansę na darmowy dostęp
-  Subskrypcja bezpłatna. 100% prywatności.  -

 

Kurs Forex - dodatkowe szkolenia !

Zapisz się zanim stracisz szansę na dodatkowe darmowe szkolenia Forex.