Konto oszczędnościowe BGŻ Optima [opinia]

9.5
Ocena

Charakterystyka konta oszczędnościowego BGŻ Optima:

 • brak jakichkolwiek opłat
 • nielimitowane darmowe przelewy
 • zwycięzca wielu edycji rankingu kont oszczędnościowych Rekina Finansów
 • lokata 3% na 3 miesiące do 20 000 zł dla nowych klientów
 • lub lokata 2,5% na 3 miesiące do 100 000 zł dla nowych klientów
 • oprocentowanie rachunku oszczędnościowego 2,2%
 • zakładane tylko online
 • Środki do 420 000 zł objęte 100% gwarancją BFG

Konto BGŻ optima jest jednym z najpopularniejszy kont oszczędnościowych. To, co odróżnia to konto od innych rochunków oszczędnościowych to fakt, iż możesz swobodnie dokonywać darmowych wypłat środków z konta (bez utraty odsetek) oraz bezpłatnie realizować zlecenia stałe. Konto BGŻ Optima nie jest kontem ROR.

Aktualne oprocentowanie konta BGŻ Optima dla nowych środków ulokowanych w banku wynosi 2,3% w skali roku. Podane oprocentowanie dotyczy środków w kwocie nieprzekraczającej 150 000 zł i obowiązuje do 10 lutego 2017 r. Pozostałe środki oprocentowane są na 1,7%.

O marce BGŻ Optima

BGŻ Optima to internetowa marka banku BGŻ BNP Paribas, jednego z 20 największych banków w Polsce. Sam bank BGŻ (Bank Gospodarki Żywnościowej) istnieje od 1975 roku. Większościowy akcjonariat banku BGŻ BNP Paribas należy do Francuzów. Akcje banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2011 roku.

Szczegóły konta oszczędnościowego BGŻOptima

Poniżej prezentuje parametry rachunku oszczędnościowego BGŻOptima:

 • Bank co półtora miesiąca ogłasza nowe promocyjne oprocentowanie dla nowych środków. Z 3-letniego doświadczenia z BGŻ Optima mogę stwierdzić, że tylko raz w ciągu 3 lat oprocentowanie promocyjne nie było przedłużone. Aktualnie jest to 2,2% w skali roku. Podane oprocentowanie dotyczy nowych środków na rachunku, w kwocie nie większej niż 150 000 zł. Nadwyżka środków ponad 150 tys. zł będzie oprocentowana stawką 1,3% w skali roku.
 • przez nowe środki rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku BGŻOptima stanowiących nadwyżkę nad saldem początkowym (tj. saldem na koniec dnia 12 lipca 2017 r.) według stanu na koniec każdego dnia w okresie promocji. Warto dodać, że jeżeli jesteś nowym klientem BGŻOptima, to automatycznie spełniasz warunek ulokowania nowych środków dla każdej kwoty, którą wpłacisz na konto;
 • Oczywiście rachunek oszczędnościowy jest elastyczną formą oszczędzania i okres deponowania środków określasz sam;
 • oprocentowanie standardowe wynosi 1,3%;
 • jeżeli nie jesteś jeszcze posiadaczem Indywidualnego Konta BGŻOptima, dostaniesz promocyjną 3-miesięczną „Lokatę Bezkarną”, której oprocentowanie wynosi 3,0% w skali roku dla środków do 20 000 zł. Jeśli dysponujesz większą kasą możesz wybrać „lokatę bezkompromisową” na identycznych warunkach tylko oprocentowaną 2,5% do 100 000 zł. Lokatę możesz „bezkarnie” zerwać przed terminem umownym bez utraty odsetek. Możesz skorzystać zarówno z promocyjnej lokaty, jak i z promocji Konta Oszczędnościowego BGŻOptima…. a wręcz musisz 😉 Wszystko to co wpłacisz ponad zadeklarowanej kwoty lokaty ląduje na Koncie Oszczędnościowym z oprocentowaniem 2,2%.
 • środki na rachunku kapitalizowane są co miesiąc;
 • bank nie określa minimalnego salda rachunku (aby założyć rachunek musisz jedynie wykonać przelew ze swojego konta osobistego w innym banku na kwotę min. 1 zł). Nie musisz także regularnie zasilać swojego konta, jeżeli nie chcesz;
 • możesz swobodnie wpłacać i wypłacać środki bez utraty odsetek;
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku;
 • 0 zł za przelewy do innego banku krajowego;
 • 0 zł za zlecenie, modyfikację i realizację zlecenia stałego;
 • za pośrednictwem Konta Indywidualnego Konta Oszczędnościowego w BGŻOptima możesz inwestować także w inne lokaty, lokaty strukturyzowane, a nawet fundusze inwestycyjne (można wybierać spośród ponad 150 funduszy);
 • konto BGŻOptima jest indywidualne. Oznacza to, że musi być założone na indywidualną osobę. Nie można przelewać środków przy otwieraniu konta, z kont małżeńskich i firmowych ponieważ bank odrzuci wniosek o otwarcie konta.

panel-klienta-bgz-optima

Tak wygląda konto BGŻ Optima

Jak założyć konto BGŻOptima z lokatą 3,0%?

Do założenia konta oszczędnościowego w BGŻ Optima będziesz potrzebował:

 1. dowodu osobistego lub paszportu,
 2. wyraźnych zdjęć/skanu awersu i osobno rewersu twojego dowodu osobistego lub paszportu w formacie jpg/jpeg/png.

Proces zakładania Konta BGŻOptima i Lokaty Bezkarnej

Począwszy od wypełnienia wniosku, do momentu otwarcia lokaty wygląda następująco:

 1. BGŻOptima nie posiada swoich stacjonarnych oddziałów, a konto i lokatę zakłada się przez internet. Pierwszym krokiem jest zatem wypełnienie wniosku na stronie BGŻ o otwarcie konta oszczędnościowego wraz z Lokatą Bezkarną na 3% do 20000zł lub z lokatą 2,5% do 100 000 zł. Uzupełnienie formularza nie powinno Ci zająć więcej niż 10 minut.
 2. Podajesz kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na Lokatę.
 3. We wniosku należy wpisać m.in. datę wygaśnięcia dowodu osobistego – jeśli masz wpisane w dowodzie „czas nieoznaczony” wpisz: „31.12.2099”
 4. Przelewasz podaną kwotę (lub kwotę wyższą) z rachunku w innym banku na konto podane przez BGŻOptima. Aktywujesz w ten sposób swoje konto oszczędnościowe, a wpłacone środki są lokowane na Lokacie Bezkarnej (ewentualna nadwyżka zostanie przelana na Twoje Indywidualne konto oszczędnościowe BGŻOptima). Realizując pierwszy przelew do BGŻOptima pamiętaj o tym, aby zasilić rachunek co najmniej kwotą, jaką wcześniej zadeklarowałeś we wniosku. W przeciwnym razie środki trafią na konto oszczędnościowe, a nie na lokatę i konieczne będzie skorzystanie z infolinii banku BGŻOptima.
 5. Po zakończeniu terminu lokaty, środki z depozytu wraz z odsetkami trafią na Twoje konto oszczędnościowe BGŻOptima. Będziesz mógł je tam zachować lub bezpłatnie przelać na inny rachunek.

Najczęstsze powodu odrzucenia twojego wniosku o konto oszczędnościowe z lokatą to:

 • brak przelewu weryfikacyjnego (50%) – (przelewy z kont małżeńskich ani firmowych nie są akceptowane)
 • negatywna weryfikacja danych (20%) – (np. dane we wniosku nie zgadzały się ze skanem dowodu osobistego, przelew wykonałeś z konta bankowego, którego dane nie zgadzają się z tymi, które podałeś we wniosku – np. zakładałeś lokatę na siebie a przelałeś pieniądze z konta żony, przelewy z kont małżeńskich ani firmowych nie są akceptowane)
 • negatywna weryfikacja skanów/zdjęć twojego dowodu osobistego lub paszportu (20%)
 • inne (10%)

Konto oszczędnościowe z lokatą 3,0%

Złóż wniosek online

Konto oszczędnościowe z lokatą 2,5%

Złóż wniosek online

Opinie o koncie BGŻ Optima

Osobiście bardzo wysoko oceniam konto oszczędnościowe i lokatę. Moja opinia jest pozytywna. Jeśli na siłę musiałbym znaleźć mankamenty to na pewno konieczność robienia i załączania zdjęć/skanów dowodu osobistego lub paszportu. Niestety takie są wymagania Komisji Nadzoru Finansowego i bank musi się do nich dostosować. Prawdopodobnie gdyby bank nie wymagał skanu dokumentu, musiałby przyjeżdżać kurier z umową… a to oznacza koszty rzędu 60 zł. Tym sposobem bank na pewno nie mógłby oferować tak wysoko oprocentowanego konta oszczędnościowego i tak wysoko oprocentowanej lokaty.

Jedyne negatywne opinie, które dotychczas pojawiały się na blogu dotyczyły awarii technicznych po aktualizacjach systemu bankowego. Po kontakcie z infolinią każdy problem był jednak rozwiązany, także finalnie każdy czytelnik Rekina Finansów był zadowolony.

Zapraszam Cię gorąco do dzielenia się zarówno pozytywnym jak i negatywnymi opiniami.

Myślę, że również te artykuły bardzo polubisz 😉

lokaty bankowenajlepsze konto oszczędnościowe ranking

Na koniec zamieszam moją opinię, a właściwie ocenę konta BGŻ Optima.

Ocena konta BGŻ Optima
Oprocentowanie10
Opłaty10
Dodatkowe korzyści10
Łatwość założenia8
Zalety
bezwarunkowo darmowe konto oszczędnościowe bez ROR
Brak jakichkolwiek opłat
Wysokie oprocentowanie na tle konkurencji
Darmowe wpłaty i wypłaty bez limitu
Gwarancja BFG do 100 000 EURO
Przyjemna obsługa telefoniczna
Wady
Przy zakładaniu trzeba dołączyć osobno skan awersu i rewersu dowodu osobistego
bank nie podaje z paromięsięcznym wyprzedzeniem jakie będzie oprocentowanie promocyjne
9.5
Ocena
Podsumowanie
Bezwarunkowo darmowe konto oszczędnościowe z najwyższym oprocentowaniem wśród kont oszczędnościowych w dłuższym terminie. Do tego super lokaty na start. Czego chcieć więcej?
| 2017-08-03T21:23:24+00:00 Sierpień 1, 2017|Konto bankowe|26 komentarzy

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
zawiedziona

Wszystko pięknie i wspaniale, dopóki nie zacznie się prawdziwe życie i nie musisz np. zmienić nazwiska lub rachunku powiązanego w BGŻ Optima. Nie zawsze odbywa się to z automatu, a gdy zaczynają się problemy, bardzo trudno trafić na kompetentnego pracownika. W moim przypadku kilka telefonów na infolinię i wysyłanie pism jak do tej pory nie poskutkowało. Nic nie wiedzą, obiecują a potem się nie wywiązują, nie oddzwaniają, wiecznie zwodzą i czekają tylko aby „odbić piłeczkę na twoją stronę”, a nie załatwić sprawę. Bardzo mi przykro, ale straciłam zaufanie do tego banku i będę musiała się z nimi rozstać.

Cześć! Zastanawiam się nad założeniem tego konta oszczędnościowego. Na stronie widze, że promocja kończy się 25 kwietnia. I teraz pytanie, czy zakładać jak najszybciej konto, żeby jeszcze skorzystać z promocyjnego oprocentowania na wpłacone środki, czy jednak poczekać na nową promocję?

_adam_

Witam . Poczekaj na nową promocję raczej będzie przedłużona jak zwykle. Jeżeli teraz byś założyła to miałabyś promocyjne opr. przez 4 dni , a po 25 te srodki nie byłyby nowe. Pozdrawiam

Michał

Czemu BGŻ Optima wyleciał z wszelkich rankingów?

_adam_

No właśnie dlaczego skoro oprocentowanie mają jedne z najlepszych.

Michał

To jest tym bardziej niepokojące, że są to oferty jeszcze kilkanaście dni temu wręcz polecane przez Autora bloga. No nic, trzeba śledzić inne źródła, czy aby bank nie ma problemów etc., bo najwyraźniej Autor tego bloga nie planuje informować o przyczynach takiego a nie innego stanu rzeczy.

Robo

Witam , widzę , że chyba się ‚obraziłeś’ na BGZ Optima – mają lokatę deklasująca np 2,2 %, ale pytanie od wszystkich jest chyba takie czy BGZ ma problemy jako bank ? czy uciekać ? Pozdr.

_adam_

WITAM . Pewnie to nie kwestia obrażania się tylko finansowa. O problemie banku nie słychać , to chyba takowego nie ma . Pozdrawiam

Michał

Dzięki za informację! Trzeba w takim razie rozważyć inwestycję w obligacje, skoro lokaty czy konta oszczędnościowe coraz słabsze…Forex to jednak zbyt duże ryzyko chyba dla osoby średnio zaawansowanej w temacie finansów.

Grzegorz

Cześć. 🙂 Wiesz jak długo trwa proces zamknięcia rachunku głównego w BGŻ BNP Paribas ? Tydzień temu złożyłem przez internet dyspozycję o zamknięcie rachunku i do tej pory pieniądze nie zostały przelane na moje konto.

Zbyszek

Zamknięcie trwa ok 30 dni gdyż muszą naliczyć Ci odsetki z kąta głównego jeśli byś posiadał tam jakieś środki.A je nalicza się na koniec miesiąca.

Marzena

Witam, od 3 dni probuje założyć Lokatę Bezkarną w BGŻ. Niestety, okazuje się to niemożliwe 🙁 Brak możliwości przeczytania treści umowy ramowej oraz podglądu tabeli oprocentowania lokat (żeby złożyć wniosek należy zakliknąć zgodę o zapoznaniu się z powyższymi). Brak odpowiedzi pomocy technicznej, do ktorej został wysłany mail zaraz po pierwszej próbie. Czy coś Panu wiadomo na ten temat? W sieci jakby cicho, ale właśnie natrafiłam na poniższy link i już się chyba boję zakładać tę lokatę: bankowe-konta.info/konto/bank-bgz/

wpDiscuz